Na co by chlapi měli myslet při prvním rande

První rande je vždy velkou událostí. Právě při něm si ze sebe odneseme ty nejsilnější dojmy a rozhodneme se, zda budeme dál pokračovat společně, anebo se naše cesty zkřížily jen na malý moment a opět se rozejdou.

O prvním rande, prvním polibku a o tom, jak udělat na druhou polovičku skvělý dojem, je na Slečně článků nespočet. Často nám však do diskusí pod nimi píší kluci, kteří si stěžují, že jim ubohým nikdo takové rady nedá a je to škoda. Máme pro ně alespoň malou kompenzaci v podobě tipů, jak si to na prvním rande u své milé nepokazit naprosto zbytečnými a hloupými přešlapy.

rande

RADA ČÍSLO JEDNA: Ano, záleží nám na tom, co si na sebe obléknete.

Popravdě, my holky dovedeme před prvním rande u zrcadlem prostát i celé hodiny. Neustále myslíme na to, co si vzít na sebe, jak hluboký výstřih je už příliš, a dokonce i na to, na kterou stranu si učesat pěšinku. Důvod? Záleží nám na vás. Chceme se vám líbit. A to samé přirozeně očekáváme od vaší maličkosti. Pokud náš vysněný princ dorazí na rande v ušmudlaném tričku a zablácených teniskách, budeme zklamané.
Co z toho vyplývá? Na rande nemusíte přijít v kvádru ani v drahém značkovém oblečení podle módní stránky v posledním čísle Maximu. Dejte si ale záležet minimálně na tom, aby vaše oblečení bylo čisté a ne zmačkané a upocené.

RADA ČÍSLO DVA: Prosím, nevrhejte se na nás jako dravá zvěř.

Přestože rande probíhá velice slibně, mějte na paměti, že vyhráno stále ještě nemáte. Dojem můžete lehce zkazit i v samotném závěru příjemného večera. Každá z nás má své hranice jinde a nikdy nemůžete s jistotou vytušit, kam až je která dívka ochotná vás na první schůzce pustit. Není nic děsivějšího, než když holce rovnou strčíte jazyk hluboko do krku, začnete jí mačkat zadek a šahat na prsa. Ano, některým se to může líbit, ale většinu tak spíš vyplašíte.
Co z toho vyplývá? Jdete na to opatrně. Rozhodně se na nás vítězně nevrhejte jako na jistou kořist.
Začněte s něžným polibkem a pozorně sledujte naše reakce.

RADA ČÍSLO TŘI: Poslouchejte, co vám říkáme.

Samozřejmě, první rande je skvělou příležitostí se předvést a povědět o sobě tomu druhému spoustu zajímavých věcí. Platí to ale zároveň i naopak. Měli bychom svůj protějšek poslouchat a využít příležitosti dozvědět se něco o něm. Je úctyhodné, pokud nám během jednoho večera zvládnete popsat celý svůj rodokmen do šestého kolene, vzpomenete všechny své dosavadní úrazy a seznámíte nás se svými životními plány až do důchodu. Zároveň je ovšem velice smutné, pokud nás za celou tu dobu nepustíte ke slovu.
Co z toho vyplývá? Naslouchejte nám, buďte pozorní a svůj zájem dejte alespoň sem tam najevo otázkami. A hlavně, neskákejte nám do řeči a nesnažte se nás poučovat a kritizovat s tím, že vy přece všechno víte mnohem lépe.

RADA ČÍSLO ČTYŘI: Nehrajte si na supermany.

Nikdo na světě není perfektní, proto se nesnažte vypadat, že vy ano. Nestylizujte se do cizích rolí a nebojte se připustit své nedostatky. Rande by nemělo připomínat teleshopping Horsta Fuchse. Také my máme své mouchy a vedle pana perfektního si každá holka začne připadat méněcenně. Možná zabodujete, ale zásadní otázkou je, zda s vámi pak budeme chtít absolvovat i rande číslo dvě. Ve vztazích se na skóre nehraje.
Co z toho vyplývá? Buďte sami sebou. Že máte sem tam nějaký nedostatek? To je přece přirozené. Neschovávejte kostlivce do skříně, dřív nebo později na něj stejně narazíme.

RADA ČÍSLO PĚT: Je podstatné, KAM nás pozvete.

Konečně jste se rozhoupali a pozvali holku na rande? To ovšem ani zdaleka není všechno. Nyní je třeba vymyslet, kam zajít a jak se zabavit. První schůzka je vlastně něco jako interview, proto je potřeba jít někam, kde je možné si především povídat. Burácející koncert ve vašem oblíbeném rockovém klubu rozhodně nebude tím pravým ořechovým podobně jako hokejový zápas, pokud vaše nejmilejší není do sportu opravdu vnitřně zainteresovaná. Pokud nevíte kam, mrkněte na naše tipy na rande.
Co z toho vyplývá? Na místě schůzky je vhodné domluvit se společně s holkou. Už samotný zájem o její zájmy, názory a přání z vaší strany na ni jistě zapůsobí.

Milé čtenářky, máte další tipy, rady a poznatky, se kterými byste se s rukama rády podělily? V komentářích máte jedinečnou příležitost vyjádřit vše, co vám leží na srdci.

A co je nejdůležitější – rozšiřujte tento text, pošlete ho svým kámošům nebo si ho klidně přidejte na váš Facebook. Snad díky tomu společnými silami snížíme počet schůzek, které jsme musely vyhodnotit jako naprostý propadák!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Ahojky! Mám jít na svoje první rande, tak bych se chtěla zeptat, jak má vypadat první pusa na prvním rande…? Má to být jenom jako rty na rty nebo nějak jinak = ) poraďte prosím

  2. Celkově nejde obecně popsat co mají všechny různé a rozmanité typy žen rády do jednoho návodu směrovaného na jeden psychologický profil (zřejmě autorky článku)…

Leave a Reply

Your email address will not be published.