Přátelé, bez kterých se neobejdeš

Tak schválně – kolik si myslíš, že potřebuješ přátel, aby byl tvůj život úžasný, vzrušující, měla jsi se komu vyplakat na ramenou a byl ti vždy nablízku někdo, kdo ti dovede skvěle zvednout náladu?
Odpověď závisí hlavně na tom, co si vlastně představuješ pod slovem “přítel”. Například ve škole – skutečně můžeš říci o všech lidech, s nimiž denno denně sdílíš jednu vydýchanou třídu, že jsou tvými opravdovými kamarády? Slovo “kámoš” a jeho pravý význam není vždy totéž!

Přátelství může trvat různě dlouho – do obědové přestávky, do maturity, po dobu tvých vysokoškolských studií a klidně i celý život. Lidí přicházejí a odcházejí, někteří se ti do srdíčka zapíšou více, jiní o něco míň. Ale proč je to tak? Zkus se teď na chvíli zamyslet nad svým okolím. Třeba si na kousek papíru sepiš jména všech, které považuješ za své přátele a u každého jména se pak na chvíli zastav. Pokus se přijít na to, čím je kdo pro tebe důležitý.
Hotovo? Teď se mrkni na charakteristiku lidí, které je skvělé mít po ruce. Že jsi mezi nimi poznala několik svých přátel? Gratulujeme, jsi šťastný člověk!

1. OSOBNÍ NÁKUPNÍ ASISTENTKA

Některým holkám osud nadělil neuvěřitelné logické myšlení, se kterým hravě vyřeší i tu nejzapeklitější matematickou rovnici. Jiné zato do vínku dostaly úžasný vkus, smysl pro barevné kombinace a nadšení do celodenních nákupů. Tahle holka se ti bude 100% hodit, až si budeš budeš chtít osvěžit svůj šatník. A nejen tehdy!
ČÍM JE VYJÍMEČNÁ: Je za jakýchkoli okolností naprosto upřímná – nebude se ti zdráhat narovinu říct, že ty super džínu, co se do nich snažíš mermomocí nasoukat, jsou ti prostě malé. A navíc – tato holka funguje jako úžasný detektor přítomnosti krasavců ve vaší blízkosti. Jen se někdo zajímavý objeví kousek od vás, hned tě na to upozorní. A věř, že vkus má opravdu vytříbený!

2. OCHRÁNKYNĚ TVÝCH TAJEMSTVÍ

Včelař, který vejde dovnitř úlu, aby se postaral o své včely, se každou vteřinou vystavuje nebezpečí tisícím žihadel. S tajemstvými je to podobné. Ať už se jedná o opravdu velké tajemství (jsi zamilovaná do kluka své nejlepší kámošky) nebo jen docela titěrné (malinko sis vylepšila dekolt pěnovými vycpávkami v podprsence:-) měla by jsi dobře zvážit, komu je svěříš. A není nad to mít kámošku, která dokáže držet jazyk za zuby!
ČÍM JE VYJÍMEČNÁ: Poznáš ji jednoduše – je milá, ale docela nenápadná. Má pár opravdu dobrých kamarádek, ale nemá potřebu být ve středu pozornosti a být příliš oblíbená. Můžeš s ní probrat svá trápení, aniž by ses pak strachovala, že to všechno vyzvoní někomu dalšímu, aby se před ním předvedla!

3. PARTYGIRL

Nebavíš-li se ve svém volném čase i jinak než přípravou do školy, brigádami a domácími povinnostmi, pravděpodobně na své okolí působíš poněkud zatrpkle. Pokud však dychtíš po vzrušení a chtěla bys okořenit svůj víkendový noční život, “partygirl” je kamarádka, kterou nikdy nemusíš přemlouvat, aby s tebou někam vyrazila, a pokaždé s ní máš záruku skvělé zábavy!

ČÍM JE VYJÍMEČNÁ: Má super smysl pro organizaci nezapomenutelných večírků pro své nejoblíbenější přátele a skvělý čich pro výběr klubů a diskoték. Kde je ona, tam to žije! Má stovkyznámých, proto se ani nemůže stát, že byste zůstaly sedět v nejtemnějším koutě diskotéky. Nech se čas od času strhnout jejím nadšením a zapoj se do jejích víkendoých plánů!

4. MAGNET NA KRASAVCE

Některé slečny dovedou u kluků vyvolat pozdvižení, jen co se objeví v místnosti. Přestože tobě se většina takových krasavic může zdát povrchní a příleš jednoduché, kluci mají jiný názor! Připadají jim zábavné a suverénní, jelikož s nimi dovedou flirtovat, aniž by se při tom červenaly či koktaly, jsou atraktivní a úsměvy rozdávají na každou stranu. Není divu, že se jim pozvánky na rande a jiné večírky jen hrnou!

ČÍM JE VYJÍMEČNÁ: Být v její společnosti znamená poznávat desítky zajímavých kluků! Využij toho a chytře se k některé “hvězdě” připoj. Třeba si vedle ní sedni v jídelně a pochval jí nový účes – to ji dokáže potěšit jak málo co jiného. Komunikace mezi vámi se asi bude omezovat na řeči o “zlých” kaloriích v kuřeti na paprice a na básnění o jejím nejoblíbenějším herci. Buď však vytrvalá! Stůl, u nehož s ní budeš sedět, bude pravděpodobně u kluků centrem pozornosti. A jednou tě určitě vezme někam sebou – na party, na diskotéku…- kde se seznámíš se spousou okouzlujících kluků. A ona? pravděpodobně ti ještě nadšeně pomůže s dohazováním!

5. MOZKOVNA

Praxe funguje tak, že holky, které mají nejlepší známky ze třídy, nebývají mezi svými spolužáky příliš oblíbené. Ale není tomu tak všude – napříklat na vysokých školách je velký mozek obrovským plus a chytré dívky jsou považovány za působivé! Nebylo by výhodou mít poblíž někoho takového?
ČÍM JE VYJÍMEČNÁ: Je to kamarádka, která tě doslova potáhne sebou nahoru a “dokope” tě k pilnějšímu přístupu ke studiu. Ráda ti pomůže s učením, ať ji požádáš kdykoliv. Čeká tě příští týden důležitá písemka, ze které se ti klepou kolena strachy už teď? S jejími osvědčenými triky na učení a knihovnou nabytou encyklopediemi to nemáš šanci nezvládnout. A navíc – tahle holka je vážně spolehlivá kamarádka, je chytré vzít ji do okruhu svých přátel!

6. VESELÁ KOPA

Kromě kámošek, které s tebou budou sdílet tvá trápení a které tě vytáhnou na super akci, potřebuješ také někoho, kdo tě svým přirozeným humorem a jiskrou v oku, dokáže rozesmát za jakýchkoli okolností. Díky ní se budeš za břicho popadat, přestože jsi ještě před pěti minutami truchlila ze špatné známky z matiky.
ČÍM JE VYJÍMEČNÁ: I z poněkud trapné chvilky dovede vykouzlit legraci, aniž by tím někomu ublížila či se tím někomu posmívala. Je důvtipná a dobře ví, jakými slovy tě potěší. Uznej, že bez někoho takového by tvůj život byl až příliš obyčejný!

7. MUDRC

Jaký by to byl život, kdybys neměla žádného zkušeného rádce? Většinou to bývá člověk starší než ty sama, působí důvěryhodně a vyzrále a má již spostu svých vlastních životních zkušeností, které ti může předat. Může to být tvá maminka, starší ségra, babička – kdokoli, koho máš ráada a věříš mu.
ČÍM JE VYJÍMEČNÁ: Tvá osobní rádkyně bude vždy objektivní a upřímná – nemá důvod se před tebou přetvařovat! Období, kterým právě procházíš, si už dávno prožila na vlastní kůži, proto o tvých starostech a problémech ví své. Nebuď tvrdohlavá a nech si také někdy poradit!

8. BODYGUARD

V životě je sposta situací, kdy bys nad sebou ráda měla ochranné křídlo jako malé kuřátko u své maminky kvočny. K takovým účelům se perfektně hodí kluk, kterého máš ráda, skvěle si rozumíte, ale nehrozí, že by mezi vámi vzplanul plamínek lásky. Najít někoho takového není jen tak, ale pokud už ho máš, važ si ho jak máloco jiného!
ČÍM JE VYJÍMEČNÝ: Zvenčí ti může připadat jako hromotluk nebo budižkničema. Nepatří do výběru nejlepších školních krasavců, u něj je ceněná jeho duše! Bude tě bránit před nespravedlnostmi světa a když budeš s ním, budeš se cítit naprosto v pohodě. Že nemáš nikoho, kdo by s tebou vyrazil na party? Vem ho a nebudeš litovat! Je dobré mít za kamaráda také kluka – nemá problémy s módou a jinými ryze holčičími záležitostmi a ukáže ti svět také z druhé stránky – jak ho berou příslušníci opačného pohlaví.

9. SRDCOVÝ KLUK

Každý člověk na světě potřebuje lásku! Není nad to mít svého miláčka, s nímž se můžeš hodiny procházet po městě, líbat se v parku a vědět, že tě někdo má moc rád. Vztah by však neměl být jen povrchní – úžasné je, když je tvůj kluk zároveň tvůj nejlepší přítel. Když si jednoduše můžete říci cokoliv.
ČÍM JE VYJÍMEČNÝ: S ním se budeš pokaždé cítit jako princezna. Jeho zamilovaný úsměv na rtech a jiskra v očích tě vždy vynesou do nebezkých výšin. I když váš společný čas nebude vždy jen procházka rájem, budeš vždy vědět, že jemu důvěřovat můžeš. Až tě přepadnou chmury, pohladí tě po vlasech a vezme tě do náruče.

Připravila: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

2 Comments
  1. bože můj, magnet na krasavce? a jak by asi dívka vedle takovéhle svedla pozornost na sebe?:D všichni budou vždycky chtít tu “magnet” a její povrchní kamarádky, která se sní začala bavit jen proto, aby si ukradla trochu jejího úspěchu, si kluci nevšimnou případně bude vždycky “ta druhá” nebo “ta méně hezká”…opravdu špatná rada

Leave a Reply

Your email address will not be published.