Překážky v sexu: Zatoč s problémy v milostném životě

Dokonalý milostný život bez zádrhelů? O něm si většina z nás může nechat jen zdát. Na každém rohu číhají překážky – i ty sebemenší nám krásné chvilky ve dvou můžou pořádně zkazit. Leckdy problémy v milostném životě zasahují dokonce do vztahu. Jak na ně vyzrát?

Problémy v milostném životě zasahují i do vztahu

Na začátku vztahu se vše může zdát bezvadné. Dříve nebo později ale vyplují na povrch problémy, díky kterým je perfektní milostná souhra ta tam. Nedostatek místa, nedostatek času a někdy dokonce úplná maličkost najednou všechno změní. Co s tím?

Bolestivé milování

Zdravotními problémy, které snižují kvalitu milostného života, trpí převážně ženy. Na vině mohou být gynekologické záněty, nedostatečné zvlhčení poševní sliznice, popraskání hráze, záněty močového ústrojí a další. Všechny tyto nepříjemnosti způsobí, že se pro tebe milování stane bolestivým zážitkem. Mezi nejčastější potíže naopak u mužské populace patří popraskání předkožky nebo záněty močové trubice.

Jak to řešit?
U žen, které jsou ke gynekologickým obtížím náchylnější, je nejlepší začít s prevencí. Správná hygiena v podobě kvalitních intimních gelů může v některých případech problémy omezit. Nejlepší je však navštívit gynekologa a svěřit se mu se svými starostmi. U akutních problémů je nutné přeléčení a samozřejmostí by měla být i současná léčba partnera. V některých případech, třebaže se jedná pouze o drobný zánět, se nákaza může přenést i na tvého miláčka. Problémy se u něj můžou ale ani nemusí projevit, každopádně se tak stane přenašečem, kvůli čemuž se ti budou potíže neustále vracet. Proto nebude na škodu, když tvůj gynekolog předepíše mastičku i pro tvého přítele. Jen tak zabráníte pingpongovému efektu.

Není na vině žádný zánět ani jiný zdravotní problém, a přesto je pro tebe sex nepříjemný? Kámen úrazu může být v nedostatečném zvlhčení pochvy, s kterým se potýká spousta žen. V tom případě zkuste věnovat více pozornosti předehře a vyzkoušejte lubrikační přípravky.

Když je chuť, ale není kde

Jistě sis už zažila situaci, kdy vás ve stavu nejvyššího vzrušení při mazlení vyrušili hluční sourozenci, rodiče v ostatních pokojích nebo dobývající se kamarádka do pokoje na koleji. Najednou je chuť na milování pryč. I když se s rodiči domluvíš, aby vždy klepali, když máš návštěvu, a svou spolubydlící občas pošleš do kina, není to prostě ono. Spoustě mladých lidí schází hnízdečko, což je jednou z vůbec největších překážek.

Jak to řešit?
V dnešní době není úplně snadné najít si své vlastní bydlení a postavit se na své nohy. Byty jsou drahé a pronájem je sice bezva, ale i ten něco stojí a beztak v bytě nejspíše nebudete sami. Můžete se snažit hledat chvilky, kdy budete mít čas a klid sami na sebe. Je však zřejmé, že milování na povel je většinou o ničem. Zkuste se občas domluvit s někým známým, který na víkend odjíždí a „půjčí“ vám svůj volný byt, popřípadě využijte chatu rodičů a intimní chvilky si užívejte plnými doušky o víkendech.

Je ale jasné, že ne každý má laskavé přátele nebo chatu. Existují naštěstí zařízení, v kterých se můžete ubytovat bez toho, aby někdo řešil, proč tam jste, co tam děláte nebo neděláte a tak dále. Řešením může být azyl pro milence, který samozřejmě není určen pouze pro milenecké páry, ale i trvalé partnery, kteří si chtějí užít chvíle klidu a samoty.

Málo času, hodně únavy

Celý den se nevidíte a stále máte co na práci. Volná chvilka, kterou si pak na sebe večer najdete, často končí upadnutím do hlubokého spánku. Další den to celé začíná nanovo. Víkendy pak věnujete dalším důležitým věcem, které přes týden nestíháte, nebo vás celý týden natolik vyčerpal, že společné chvíle raději věnujete odpočinku. Začínáte mít pocit, že den by musel mít osmačtyřicet hodin, abyste mohli mít vůbec nějaký milostný život?

Jak to řešit?
Odsunout důležité věci není dobrý krok. Přesto byste se měli snažit rozlišovat, co je aktuálně méně a co více důležité. Někdy zkuste vypnout a nechat starosti za dveřmi ložnice. O víkendech klidně vypněte mobily a nenechte se ničím a nikým rušit. Vyzkoušet můžete i nějaký zajímavý víkendový pobyt, který vás dá do pohody a naladí vás na milostné chvíle. Možností je opravdu mnoho a nejdůležitějším momentem pro rovnováhu vašeho sexu je správné utřídění času tak, abyste měli dostatek času pro potřebné věci, ale také sami pro sebe.

U jednoho z vás se vytrácí chuť

Častý problém je, když se u jednoho partnera začíná vytrácet chuť na pravidelný sex. Zatímco jeden touží po intimnostech, druhý je po nějakém čase odsunul na druhou kolej a stačí mu jen jednou za čas. Někomu sex stačí minimálně a necítí potřebu, aby ho měl častěji. Neuvědomuje si přitom, že ten druhý se kvůli tomu trápí s pocity nechtěnosti a odstrčenosti, i když je vztah jinak idylický.

Jak to řešit?
Nucením do milování jeho frekvenci neovlivníš, ba naopak. To by mělo za následek jeho blok, což by pak negativně ovlivnilo celkovou atmosféru ve vašem vztahu. Snaž se na svého miláčka netlačit, což by mělo platit i naopak. Zkuste se dohodnout na kompromisech. Popovídejte si o tom, kdy a jak vám to nejvíce vyhovuje. Nemá se přítel k sexu, protože je vyčerpaný? Dopřej mu erotickou masáž, při které se uvolní a snad i naladí na tvoji vlnu. Vyzkoušet před ním můžeš i autoerotiku nebo nějak zaexperimentovat a doufej, že mu to zvýší libido.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.