První rande po dlouhé době? Žádný problém

Rozešla ses s přítelem, užívala si svobody a teď stojíš před prima sympaťákem, který tě zve na rande. Odmítnout ho by byl hřích. Najednou tě ale zaplaví vlna paniky. Jak dlouho jsi neměla rande? Budeš umět ještě flirtovat? Co si vzít na sebe? Budete si mít o čem povídat? Aby tě podobné pochybnosti už nerozhodily, přečti si naše rady, jak na první rande po delší době.
První rande

Potřebuje tvé sebevědomí nakopnout?

Určitě znáš holku, která není nijak extra krásná, ale jen co vstoupí do místnosti, upřou se na ni zraky všech přítomných pánů. Zná totiž svoji cenu a dokonce i své nedostatky umí nosit se vztyčenou hlavou.

Je důležité, aby ses měla ráda a posilovala své sebevědomí každý den. Možná ani netušíš, že pihy, které na sobě tolik nesnášíš, připadají ostatním roztomilé. Že díky křivému zubu, kvůli kterému se nutíš smát se zavřenou pusou, si tvé okolí pamatuje tvůj krásně přirozený úsměv, protože něčím vyniká z těch dokonalých.

Přes noc se jen tak neprobudíš s postavou Gisele Bündchen, takže nechej neustálých výčitek a vezmi na milost svoji tělesnou konstituci. Najdi si sport, který tě bude bavit a pečuj o sebe tou nejlepší a nejvoňavější kosmetikou.

Tip Slečny: Před odchodem na první rande po delší době si vyjmenuj pět věcí, které máš na sobě ráda a za co si sebe sama vážíš.

Příprava na první rande bez stresování

V diáři mám tučně napsanou větu od tenistky Sereny Williamsové, která jednou prohlásila: „Záleží na přípravě. Když vím, že jsem pro svoji formu udělala všechno, připadám si neporazitelná“. Udělej to tak i ty. V klidu si promysli, v jakém oblečení se cítíš příjemně. Velkou službu ti může prokázat i kamarádka, která tě dobře zná. Poradí ti, co ti sluší.

Rande by sis asi moc neužila, kdyby sis místo konverzace stále kontrolovala padající ramínko push-upky a přemýšlela, jak asi zvládneš cestu domů v deseticentimetrových podpatcích. To samé platí o líčení. Vol pouze takové, v kterém se cítíš přirozeně. Zkoušet svoji premiéru s kouřovým líčením nebo červenou rtěnkou na první rande není nejlepší nápad.

Den před schůzkou si dopřej relaxační rituály. Pusť si své oblíbené písničky, nalož se do vany s vanilkovou pěnou a popíjej svůj oblíbený čaj.

Tip Slečny: Až na tebe přijde ta největší panika, soustřeď se na svůj dech a zhluboka dýchej.

O čem se bavit, flirtovat a neflirtovat

Pamatuj na to, že rande není maturita ani výslech. Navzájem se oťukáváte, zjišťujete, kdo jak reaguje, jaké má názory, jak se vyjadřuje, co se mu líbí a tak dále. Pokud se bojíš, že nastane trapné ticho nebo nebudeš vědět, o čem se bavit, v duchu si můžeš připravit pár témat. Jaký zajímavý film jsi naposled viděla, co četla, na jakém koncertě jsi byla, jaký sport tě uchvátil a podobně. Uvidíš, že témat najdeš nakonec nespočet.

Svému protějšku pozorně naslouchej a neskákej mu do řeči, ale nezapomínej se ho čas od času ptát na to, co tě zajímá. Projevíš tak zájem o jeho osobu, což mu zalichotí a vaše první rande poplyne zcela přirozeně bez obávaných tichých pauz.

Tip Slečny: Kluci jsou z rande většinou nervózní úplně stejně jako my holky, mysli na to, až tě přepadne tréma. Pravděpodobně je na tom podobně.

Jak to vidí čtenářky Slečny

„Co bys poradila kamarádce, kterou čeká rande po dlouhé době?“

Eva, 23 let: Pokud se holka chystá po dlouhé době na první rande, bude jistě cítit nervozitu a bude se bát, aby pro dotyčného vypadala co nejlíp. Poradila bych jí, aby se pokusila zůstat sama sebou. A to jak v chování a vyjadřování, tak po stránce vzhledu.

Jana, 23 let: Moje rada zní vzít si na sebe oblečení, ve kterém se cítíš dobře, a ze kterého ti nikde nic nepoleze. Mělo by být sexy, ale není dobré se přetvařovat. Kluci mají rádi pohodové holky, které jsou vtipné a hlavně si na nic nehrají. Myslím, že takhle se dá první rande určitě zvládnout.

Marcela, 23 let: Poradila bych jí, ať se na to dobře vyspí, chová se přirozeně a nedává na sobě příliš znát nervozitu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.