Robertek, Kegel a spol: Dá se orgasmus natrénovat?

Váš sex je pohádkový. Láska z vás sálá na míle, vzrušení prostupuje celými těly a z vášně div nevzplane postel. Přestože po milování zůstanou zarosená okna a tvůj milovaný si spokojeně přede, tobě stále něco chybí… Orgasmus! Ať děláš, co děláš, nemůžeš ho polapit. Sama sobě se snažíš namluvit, že sex je přece fajn i bez něj. V hlavě ti ale beztak vrtá jedno velké “i když” a “co když”. Dá se s tím něco dělat?

Trénuj orgasmus sama se sebou

Stejně jako ses učila jezdit na kole, i orgasmus potřebuje spousta žen nejdříve poctivě natrénovat, než se s partnerem vydají na společný “výlet”. Jakmile se to ale jednou naučíš, už to jen tak nezapomeneš! Vyzkoušej naše tipy, které ti trénink usnadní.

Kegelovy cviky. Opravdu fungují?

Kegelovými cviky – pokud je provádíš pravidelně – posílíš pánevní svaly. Ptáš se, k čemu je to dobré? Kegela cvičí spousta žen ze zdravotních důvodů například pro prevenci úniku moči, se kterým má spousta lidí v pozdějším věku problémy. Zpevníš jím navíc svaly objímající vagínu – při sexu ji díky tomu budeš schopná pevnějšího sevření. To zaručí intenzivnější dráždění nejen pro tvého miláčka, ale i pro tebe.

Jak na to? Kegelovy cviky spočívají v rytmickém stahování a povolování pánevních svalů. Ze všeho nejdříve však musíš najít tu správnou svalovou skupinu – mnohé ženy pracují s břišními svaly a hýžděmi, což je špatně (i když pevné bříško a zadeček také nejsou k zahození), důležité je proniknout do mnohem hlubších sfér. Až se ti příště bude chtít na malou, sedni si na záchod a zkus moč upouštět po částech. Proud totiž zastavíš právě stažením svalů pánevního dna. Vyzkoušej si to několikrát a pozoruj, které svaly při tom ovládáš.

Cvičit samozřejmě nemusíš výhradně na toaletě, ale klidně na tramvajové zastávce nebo ve frontě na pokladnu. Nikdo to na tobě totiž nepozná. Aby měly Kegelovy cviky efekt, měla bys je provádět alespoň třikrát denně, pokaždé o 20 a 30 stazích. Nikam nepospíchej, nejúčinnější jsou, když při každém stahu napočítáš do deseti.

Personalizace sexuálního života

Připadá ti divné nebo dokonce nechutné dotýkat se sama sebe? Zkus se na to podívat z opačné stránky – který chlap by měl mít zájem mít s tebou sex a dotýkat se tvých intimních míst, když ho nemáš ani ty? Na masturbaci není nic špatného. Zvlášť pokud máš problémy s dosažením orgasmu při milování s partnerem, by sis ji měla zařadit mezi své pravidelné procedury péče o tělo.

K masturbaci potřebuješ pouze klid a čisté ruce. Pokud ti jen ruce nestačí nebo tě po nějakém čase omrzí, můžeš pouvažovat o pořízení si nějaké sexy hračky. Nemusíš rovnou investovat do vibrátoru. Dilda jsou napodobeniny penisu – sice nijak nevrčí ani nevrní, zato jsou daleko ohebnější než běžné “robertky”, navíc nepotřebují baterky a pořídit se dají prakticky za pár korun. Můžeš si s nimi hrát, jak se ti zlíbí. Použít se dilda dají dokonce i ve vaně.

Líbí se ti vzrušující vibrace, ale nechceš klasický vibrátor? Vyzkoušej novinku – We-Vibe 2. Jedná se o vibrátor netypického tvaru do “U”. We-Vibe 2 je konstruovaný tak, aby Dráždil zároveň klitoris i takzvaný G-bod uvnitř pochvy. Jen si dej bacha, aby ses do něj příliš nezamilovala a nerozhodla se jím svého miláčka plně nahradit…

Vycvič roztěkanou mysl

Večer jsi přišla vyčerpaná z brigády a v hlavě ti bije na poplach zítřejší test z angličtiny a seminárka, kterou musíš odevzdat co nejdříve. I když bys nejraději umřela, tvůj drahý má zrovna nezkrotnou náladu na milování. Nuž co, třeba se alespoň odreaguju, řekneš si. Jenže ono to jaksi nejde. Přestože se ti partner snaží věnovat své nejlepší pohyby, všechny ty starosti se ti z hlavy pořád nedaří vystrnadit…

Není to lehké, ale pokud nechceš, aby z tebe brzy byla “roztažnožka”, která si sundá kalhotky, jen aby dal chlap pokoj, ale sama by radši šla drhnout savem koupelnu, protože prostě proto, kromě tréninku samotného orgasmu budeš muset do svého cvičebního plánu zařadit i trénink pozornosti.

Umět se odreagovat, vypnout a utéct na chvíli od starostí je totiž veledůležité nejen pro kvalitní sexuální život. Vyzkoušej jógu, která tě naučí i správným technikám dýchání, choď na procházky na čerstvém vzduchu a najdi si pravidelné sportovní vyžití, při kterém se dokonale vybiješ. Ani skok od povinností rovnou k sexu není ideální, tak rychle přeladit myšlenky zvládne jen opravdu pokročilý cvičenec. Před sexem si s miláčkem pusťte film nebo díl vašeho oblíbeného seriálu, dejte si společnou koupel nebo masáž. Někdy pomáhá i porno nebo alespoň erotický film, který tě vzruší a naladí na správnou vlnu.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.