Sen jako motivace do budoucna

senKaždý má svůj sen o životě, každý už jistě přemýšlel o cestě, na kterou se jednou pravděpodobně vydá. Bude moje cesta vrtkavá a strmá? Klikatá a nebezpečná? Nebo naopak rovná, bezpečná a příjemná? Projdu životem bez obtíží, nebo budu muset zastavit a nabrat síly…?

Nedávno jsem slyšela příběh, v němž autor přirovnával život k cestě vlakem. Každý si jede ve svém kupé se svými nejbližšími, rodiči.Ale i ti na některé zastávce musí vystoupit. Jsou s námi však i další lidé, nastupují a vystupují do našeho života (kupé), aby nás obšťastnili nebo zklamali.

Všichni máme své sny. Sny, které jsou na první pohled nerealizovatelné nebo naopak sny, k jejichž vyplnění nám chybí už jen drobný krůček tím správným směrem. Jsou rozdílné – můžeš v životě potkat kamarádku s podobnými plány, ale přesto váš sen nebude naprosto totožný. Na světě takoví dva lidé neexistují.

A jaký je ten tvůj sen? Neříkej, že vůbec nevíš či že zatím žádný nemáš. V každém případě je lepší si ho nechat pro sebe, u koho víc v bezpečí by mohl být, než u svého nositele?

Sny jako motivace do budoucna nás ovlivňují každičký den, přestože nám to nemusí nemusí přímo docházet. Přemýšlíme o budoucím vzdělání, o střední nebo vysoké škole. Přemýšlíme o zaměstnání a své budoucí kariéře, ale stejně tak přemýšlíme nad rodinou, uzavření partnerského svazku a později možná i o dětech.

Mít útulný domeček třeba někde vysoko v horách či v rušném velkoměstě, krásné zdravé dítě a po boku milující protějšek, nějaké to finanční zabezpečení – a ke štěstí nám relativně nechybí vůbec nic…Tohle jistě každého z nás, aspoň jedenkrát v životě napadlo.

Plnění svých snů a přání není vždy lehké, už jsme mluvili o klikatých cestičkách do kterých se nám může „vetřít“ někdo nebo něco, s čím jsme absolutně nepočítali. A nemusí to být nepřítel, může to být naopak námi velmi milovaný člověk. Snít o skvělé budoucnosti je velice příjemné, avšak realizace ve většině případů obtížná

Přemýšlej o budoucnosti. Nečekejte, že tikání hodin ovlivní náš život samo o sobě. Nenech se překvapit rychle ubíhajícím časem. Přemýšlej už teď o své budoucí škole, rodině, zaměstnání, které by tě mohlo bavit…

Přeji všem úspěšnou budoucnost,
Gabča

Text: Gabriela Stehnová
—–
5.4.2008

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

13 Comments
  1. ouHlasim s Katheriin .. protože jinak člověk mluví a myslí hlavně na budoucnost..která se z ničeho nic stane přítomností.. a v tom případě už tu minulost si vubec neužil:(

  2. Mít sen a snažit se si jej vyplnit je určitě fajn – sama si jich plním několik najednou :-) ale na druhou stranu, pokud se něco stane a sen vyplnit nejde, nebo by to bylo spíš hloupé, je čas sen přizpůsobit, najít mu alternativu. Záleží jen na tom, jak moc to chceš..

  3. a co třeba Michaela??…Michaela Malinová….to zní dobře ne???..nebo Marie Malinová..taky dobrý!

  4. Já mám jeden velký sen. A dělám všechno proto, aby se i splnil. Zatím to sice moc nefunguje, ale mám z toho aspoň dobrej pocit :-)

  5. Jo, já o těch snech přemejšlim až moc. A mám sklony dávat si přitom k hodně z nich ještě ultimáta: a to musim stihnout do totoho datumu a to do toho.. a často jsou dost nerealizovatelný.. Ale je to pěknej článek :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.