Sex na jednu noc: Je pořád tabu?

Probouzíš se a tápeš kolem sebe. Nahmatáš kus cizího těla… Když otevřeš oči, najednou si uvědomíš, že postel, ve které jsi strávila noc, se vůbec nepodobá té tvojí. Stejně tak ložnice. A ještě větší šok je ten týpek vedle tebe!

Je sexuální úlet tabu? Spousta z nás si tím už prošla

Z večera si toho moc nepamatuješ, byla to velká akce. Jediné, čím si jsi jistá je, že tě bolí hlava, že sex byl, ale že chceš domů a toho kluka už nikdy nevidět. Najednou totiž nevypadá tak krásně jako večer.

Snad každý si tím v životě projde. Někdo jednou, někdo dvakrát a pro někoho je to sport. Ale všechny po takové noci přemýšlíme, jestli to, co jsme udělaly, je správné, jestli je to morální a v neposlední řadě – přiznejme si to – jestli nám ještě někdy zavolá. A stojíme o to vůbec?

Značnou roli v takovýchto zážitcích jistě hraje alkohol. Po pár panácích máme najednou dost kuráže někoho oslovit. Je to skvělý pocit a připadáme si pak silnější, lepší a sebevědomější. Ovšem o to horší rána to jsou. S kocovinou a ještě v cizí posteli!

Ke mně, nebo k tobě?

Podle jedné příručky o vztazích bychom měly jít do naší postele. Žena má přeci ráno před mužem vypadat neskonale krásně, ať se v noci dělo cokoli. Proto potřebuje odličovač, make-up, řasenku, oční stíny, rtěnku a bla bla bla… A jelikož to s sebou v kabelce všude netaháme, musíme se dle tohoto pravidla zákonitě probudit doma. Ale jak po takové noci s černým svědomím budeme, sice neskonale krásné, vyhazovat muže z postele, pokoje a bytu?

Je to jednoduché – špatně. Takže správná odpověď na otázku je vždy do jeho postele, pokud jsme ochotné riskovat i nepořádek v jeho ložnici. Až se ráno vzbudíme a prožijeme menší šok, můžeme se tiše vytratit pryč a nemusíme nikoho vyhazovat. A pokud se nám bude líbit ráno stejně jako večer, zůstaneme na snídani, kterou přeci udělá on, protože je to jeho kuchyně.

K tomu všemu je nutné připomenout, že i když se večer dobře bavíme, měly bychom mít všechny smysly nastražené. Lidé jsou různí a ne všichni mají dobré úmysly. Proto než opravdu vstoupíš k němu do bytu, měla by ses vážně rozmyslet, jestli tvůj objev z večírku nevypadá jako uprchlý zločinec a na jeho chování ti něco nevoní. Před odchodem se nezapomeň zeptat, kde bydlí – i podle čtvrti se dá hodně poznat. V neposlední řadě si nechej zapnutý telefon a měj ho stále blízko u sebe. A vždy by měl někdo vědět kam a s kým jsi odešla.

Postav se k tomu čelem

Není to tak dávno, co v mnoha příručkách o randění a vztazích kladli autoři na srdce, že sex na jednu noc je nepřípustný stejně jako sex na prvním rande. Podporovali v nás tak pocit, který pochází od pradávna. Muži, kteří se vyspí s cizí ženou, jsou „borci“, zatímco ženy ve stejné situaci jsou minimálně pochybnými bytostmi.

Existuje mnoho pohledů na pravidla, co by žena měla a neměla s mužem a před mužem dělat, ale velmi málo obecně platných pravidel pro tuto dobu. Dnes se na sex nahlíží jako na běžnou součást života, takže si nemusíme naštěstí lámat hlavu s tím, jak našeho vysněného muže oslovit, ani nesmyslně čekat, až nás do své postele pozve sám. Žijeme přeci v době, kdy můžeme muže pozvat na rande a volat mu, když se chce nám, ne pouze čekat, až se odhodlá zavolat sám. Proč bychom tedy nemohly s krásným, inteligentním a přitažlivým chlapem strávit noc bez předsudků a možná i bez pokračování?

Jedna česká autorka ženské literatury říká: Vše začíná a končí v posteli. Je to naprostá pravda, v posteli teprve poznáme toho druhého, na základě dotyků, blízkosti a vzrušení. Pokud to funguje pozitivně oboustranně, nejspíš to nebude sex na jednu noc. Ale pokud to fungovat nebude, nechceme tu nemilou zkušenost opakovat. Pak je to sex na jednu noc, který nám dal nové zkušenosti a zjištění, že tudy cesta nevede.

Další možností je, že jdeme večer do baru a už předem počítáme s tím, jak věci dopadnou. Stejně tak našemu vyvolenému pro tento večer bychom měly jasně říci, že od nadcházející noci nemůže očekávat nic jiného než fyzické potěšení. Buďme férové, nebo se raději spokojme s plastovými vibrátory. Těm s city jen tak neotřeseme.

Důvod k rozpakům?

Jsem si více než jistá, že za sex na jednu noc se nemusíme vůbec stydět. Díky tomu si rozšiřujeme obzory. A ke všemu skýtá mnoho výhod. Například, pokud máš nějaké tajné touhy, které bys ráda vyzkoušela, ale stydíš se je říci partnerovi, máš pak možnost si je vyzkoušet. Říci něco cizímu muži je daleko snadnější, pokud víš, že už ho neuvidíš. Určitě ti rád vyhoví a ještě budeš za experimentální hvězdu.

Nikdy ale nezapomínej na ochranu. Slýcháme to z různých stran neustále, ale právě při sexu na jednu noc je to naprosto nezbytné. Na tajuplného milence většinou nemáme ani číslo, a to se pak otec těžko dohledává. Pouze prášky zde ovšem nestačí, kondom je nutností!

A ještě drobná rada na závěr: Pokud chceš sex na jednu noc, nikdy se muže neptej, zda má vztah, zda je ženatý, ani na děti. Po vzrušujícím zážitku by tě to mohlo jedině rozhodit.

Text: AR

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.