Tvoje malé tajemství: venušiny kuličky

Svůj sexuální život si můžeš vylepšit všemožnými pomůckami, jako je například vibrátor, francouzský jazyk, speciální vibrační kužely, existují dokonce erotické houpačky, venušiny kuličky či vibrující štětce. Nejedna žena je fanynkou sexuálních pomůcek. I díky těmto pomůckám totiž můžeš dosáhnout orgasmu. Pár serverů už se v anketách ptalo, kolik žen používá vibrátor. Je to 59 %, přičemž dalších 14 % by ho vyzkoušelo rádo. V tomto článku se ale budeme věnovat venušiným kuličkám.


opila-holka-sexTy nejsou zdaleka jen sexuální pomůckou. Jistý masážní efekt mají, ale jejich další funkcí je zpevňování poševního svalstva. K jeho oslabení dochází hlavně v době klimakteria, či po porodu – poševní stěna ochabuje kvůli hormonálním změnám. Více než polovina Češek se alespoň v jednou v životě setkají s únikem moči. Řešením problému je právě posílení poševního svalstva. Při pravidelném používání venušiných kuliček můžeš předejít hned několika gynekologickým zákrokům. Většinu svého času trávíme vsedě, a to je pro svalstvo pánevního dna nejhorší. Podle odborníků si během pár týdnů pravidelného cvičení všimneme změn – pravidelným cvičením se rozumí jednou denně třicet minut. Jsou zkrátka jednoduché a účinné v jednom. Navíc zlepší prožitek z každého sexu.

Historie a druhy kuliček

Venušiny kuličky pocházejí z Asie a objevily se tam asi roku 500 našeho letopočtu. Původně byla kulička pouze jedna, ale po zjištění faktu o posilování poševního svalstva se přidala kulička druhá. Vzájemné nárazy kuliček způsobují příjemné otřesy – při pohybu se posiluje a prokrvuje pánevní svalstvo. Průměr kuliček je dva až tři centimetry, přičemž uvnitř každé z nich je ještě jedna menší kulička. Hlavní kuličky jsou k sobě připojeny provázkem s poutkem – pro pohodlnější manipulaci. Jejich tvar ale nemusí být pouze kulatý – najdeš je také v eliptickém či vejčitém tvaru. Náročnější klientela si ale vybírá tuto hračku i se třemi kuličkami. Vnitřní kuličky by měly být dostatečně těžké a pohyblivé, jelikož právě ony způsobují vibrace. Zhotovují se z kovu, vnější kuličky jsou z plastu (PVC), ze silikonu – ty jsou hygieničtější variantou, v sexshopech najdeš ale i kuličky skleněné či celé z kovu. Vybrat si můžeš mezi těžšími a lehčími. Novinkou mezi kuličkami jsou kuličky s eliptickým průřezem, kuličky s výstupky, či ježaté kuličky – ty mají měkké štětinky.

S kuličkami na cvičení? Klidně!

Jak fungují Venušiny kuličky? Vkládají se do pochvy, a jakmile se začneš pohybovat, malá vnitřní kulička se rozhoupe, čímž se rozpohybuje i vnější kulička. Čím více se budeš hýbat, tím bude účinek silnější. Některé ženy používají kuličky doma, třeba při domácích pracích, jiné s nimi chodí na procházky, běhat, jezdit na inlinech či cvičit aerobik. O kuličky se ale musíš starat, protože se vkládají do těla. Musí být zkrátka čisté, čehož docílíš pomocí dezinfekce. U silikonových kuliček se používá dezinfekce bez alkoholu, ostatní materiály se čistí dezinfekcí s obsahem alkoholu. Také je opláchni vodou – jinak si koleduješ o pořádnou infekci.

Kam pro venušiny kuličky?

Cena kuliček je od 200 do 600 korun. Koupit je můžeš jednak v kamenných obchodech, některé i v lékárnách a samozřejmě na internetu. Sexuální pomůcky mohou obsahovat změkčovače, které jsou zdraví škodlivé, proto experti radí, aby sis k nim přivoněla – pokud voní chemicky, rozhodně je nekupuj. Než si koupíš venušiny kuličky, zkus si s nimi zaštěrchat – pokud neslyšíš hrkání vnitřní kuličky, je to správně. Dívej se také na materiál, pokud máš například alergii na latex, rozhodně si je nekupuj. Materiál musí být na dotek příjemný a a velikost by měla být přiměřená tvým rozměrům.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.