Vzrušuje mě pozorování druhých

Je večer, už dobrou hodinu tu čeká, schovaný ve tmě u keře. Přikrčené zvíře, které se chystá ulovit kořist. Srdce se mu rozbušilo jako na poplach, v koupelně v okně naproti se rozsvítila světla a za závěsem se rýsuje silueta krásné nahé ženy. Jeho show právě začíná.

Voyerství může okořenit i partnerský život

Zadusil cigaretu a druhou rukou pomalu rozepíná kalhoty. Přesně ví, co bude následovat. Zná každý její pohyb, ví, že na malou chvilku zahlédne tvář, když poodhrne závěs. Nejdřív se vyčůrá, pak si rozčeše vlasy, po tomhle malém obřadu se půjde koupat. Má sprchový kout, takže ji vidí v celé její kráse. Chodí sem už pár týdnů, takže konec její koupele je i vrcholem jeho rozkoše. Nikdy ji neviděl osobně, nemluvil s ní a nikdy nechce. To zvláštní neodolatelné vzrušení by opadlo.

Říkejte mi voyer

Voyer je muž, který se ukájí při pohledu na ženu v intimních situacích, jako je sprcha, vykonávání potřeby, péče o tělo, sex. Kouzlo spočívá v naprosté nevědomosti dívky, že je někým pozorována. Chová se naprosto přirozeně a on ji vidí. Z dálky, letmo, z blízka. Masturbuje u toho, a to z pravidla uspokojí jeho potřebu. Tito lidé se obvykle nechtějí s dotyčnou ženou setkat, mít s ní skutečný sex nebo zajít na kávu. Vzrušuje je náhled do soukromí někoho cizího. Nevím, zda tomu říkat přímo úchylka, jelikož u nás to značí cosi hanlivého. Při tom toto je naprosto přirozené, neohrožující a nepohoršující. Ale dejme tomu, kdekoli voyerství budeme hledat, najdeme ho v šuplíku úchylek.

Voyer samozřejmě narušuje soukromí cizí osoby. Ale ne každý, koho to vzrušuje, musí nutně sedět u keře. Například na swingers party se může koukat kdokoli na kohokoli, masturbovat a nikomu to divné nepřijde. Dokonce dříve (a možná i dnes) v některých vykřičených domech byly v pokojích dírky, aby voyeři mohli pozorovat soulož dvou cizích lidí. Nutno uznat, že si tím veřejný dům vydělal za jednu hodinu dvakrát tolik. Ale to není podstatné. Jaké to je mít partnera voyera? Může tě to ohrozit? Má tě to pohoršit? Jak se partnerovi zavděčit a jak si zkusit hrát?

Čti také: Slovník sexu – Voyeurismus

Nevšímej si mě, prosím

Pokud partner projeví zájem o takovou hru, není důvod mu to nesplnit nebo to alespoň nezkusit. Stejně jako Marie a Vladimír. Jsou spolu už čtyři roky a každý je zná jako šťastný pár. “Vláďa je asi jako každý mladý chlap iniciativnější, co se týče sexu,” svěřila se Marie. “Zkoušeli jsme spolu spoustu věcí, ale já jsem spíš konzervativní. Když přišel s voyerstvím, styděla jsem se,” připustila. Potom ale zjistila, že svému partnerovi může touto cestou dlouhodobě dopřávat ozvláštnění, které potřebuje. “Nikdy by mě nenapadlo, že mě to může také chytnout, připadám si pak jako sexy herečka ve filmu.”

Jejich začátky byly v tomto oboru složité, jak to ostatně bývá u většiny dvojic. Partnerku logicky přepadá stud, že by ji měl partner pozorovat v situacích, které jsou velmi intimní. Jako u všeho je zde důležité, aby si partneři upřímně promluvili a aby se navzájem do ničeho příliš nenutili. Jsme svobodné bytosti, takže vše je o domluvě!

Ani Vladimír dlouho netušil, že by ho něco takového mohlo vzrušovat. Inspiroval ho až jeden erotický film. “Když jsem viděl tu scénu, nebudu zapírat, měl jsem těsno v kalhotách. Od začátku jsem ale věděl, že mě to bude vždy vzrušovat jen s mojí partnerkou. U cizí ženy by mi to nejspíš moc neříkalo,” tvrdí.

Pojďme si hrát

Jak partnerovi svěřit takovou touhu? Vladimír to udělal nejlépe. “Na rovinu jsem to Marušce řekl. Že bych to chtěl zkusit, že ještě nevím, jak to dopadne, ale moc bych si to přál. Vymysleli jsme pak takový lehký scénář, který se mohl vyvinout v kde co.” I když partnerka ví, že ji partner pozoruje, chová se, jako kdyby byla sama. Jinak voyer přichází o své vzrušení. Nemusí vadit ani to, že nevědomost je hraná.

“Třeba když se jdu umýt, nechám náhodou pootevřené dveře do koupelny. I když vím, že mě sleduje, nedělám nic víc eroticky. To by hru pokazilo. Prostě se opravdu chovám tak, jako bych byla sama. Když se umyji, vyjdu z koupelny a opět děláme, jako že se nic nedělo,” popsala průběh hrátek Marie. A Vladimír dodává: “Celý večer o tom nemluvíme a třeba až v posteli jí řeknu, že jsem dnes viděl krásnou ženu úplně náhodou se sprchovat. Vzrušuje mě, když pak mluvíme o ní jako o třetí osobě a užíváme si krásného sexu.”

Pro tento pár je voyerství pouze doplňkem a kořením jejich vztahu. Někteří lidé však mají tuto potřebu pozorovat mnohem více zakořeněnou a vyžadují jí v extrémnějším podání. Ať už ti je voyerství blízké nebo naopak. Pokud máš nějaké zkušenosti nebo o tom třeba i sníš, případně tě o to partner požádal, nejedná se o nic strašného. Může to být zábava na jeden večer nebo se může pozorování prolínat celým vztahem. Určitě jde si na tom najít něco pěkného a užít si to.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.