Zaostřeno na svádění: Jak dostat kohokoliv si zamaneš

Úsměvem od ucha k uchu a hlubokým výstřihem ho možná zaujmeš. Aby ses mu však dostala do hlavy tak, že tě nebude moct spustit z očí, chce to mnohem více. Vyzkoušej náš „recept“, jak chlapovi pořádně zamotat hlavu.

Je sobota večer a s kamarádkou vyrážíte do vašeho oblíbeného klubu. Tvá obvyklá výbava? Sexy top, no jasně. Boty, které ti rafinovaně prodlouží nohy, jak jinak. Smyslná vůně, která chytí největšího krasavce v sále za nos a už ho nebude chtít pustit. Který chlap by odolal? Ale pozor. Přitažlivým zevnějškem svého idola nejspíš zaujmeš, ale to neznamená, že mu v hlavě cinkne převratný nápad někam tě pozvat, poprosit tě o číslo a podobně.

tanec

Přestože vyrážíš na večírek vyzbrojená těmi nejdůmyslnějšími flirtovacími triky na úrovni ninja bojovníků, výhru v kapse rozhodně nemáš. Bez pevných základů a praxe dost možná přijdou vniveč. Jdi na to chytře! Vezmi situaci do svých rukou a zužitkuj současné poznatky psychologů, jak nejlépe to jde.

Vyber si svou „wingwoman“

Velmi důležité je, kdo ti bude dělat společnost. Ideální je vzít s sebou jednu až dvě kamarádky. Pokud jsi obklopena větší bandou, snaž se nebýt nedosažitelná tím, že potenciálnímu nápadníkovi nedáš nejmenší příležitost tě oslovit. Alespoň každých třicet minut se od party na chvíli odtrhni. Třeba tak, že vytáhneš kámošku na parket nebo na drink u baru.
Svou „wingwoman“, jak by řekli Američané, vybírej pečlivě.  Měla by být společenská a samostatná. Pokud od tebe bude očekávat, že jí celý večer budeš dělat chůvu a nehneš se od ní ani na krok a bude se za tebou plížit jako ocásek, máš smůlu. Správné „wingwomen“ by měly být sehrané. Na škodu není ani domluvit si tajné signály.

Špatné místo zmaří dobré šance

Další podstatnou věcí je i vaše místo. Nejlepší je být v centru dění, co nejblíže středu místnosti. Určitě si nesedejte poblíž východu. Z této pozice budete mít sice skvělou kontrolu nad tím, kdo přichází a odchází, kdo se v sále vyskytuje, ale je pravidlem, že každý při vstupu automaticky míří doprostřed a nejbližší okolí vchodu přehlíží.

Odhal ramena a krk

Muži mají v sobě evolučně zakódovaný zájem o nahou ženskou kůži a rajcují je oblé tvary. Nic se však nesmí přehánět. Pokud nemáš postavu jako modelka a navlékneš na sebe miniaturní šatičky, které na tobě budou praskat ve švech a všude ti z nich něco poleze, budeš vypadat nevkusně a možné ctitele spíše odradíš. Zvol raději decentní top, který svůdné partie pouze rafinovaně poodhalí. Skvěle funguje třpytivý řetízek nebo jiná blýskavá ozdoba na krku, jež přivede pozornost na krční dolíček. Ač si to často neuvědomujeme, právě krk a toto malé místečko je symbolem křehké ženskosti. Řadu mužů přímo fascinuje.

Drink jako sváděcí instrument. Nebo také naopak

Sklenka vína nebo drink v ruce můžou při flirtování dost dobře zafungovat jako malá pomůcka, která tvé sváděcí technice dodá eleganci. Pokud ovšem víš, jak je správně držet a jak s nimi pohybovat. Sklenici s pitím bys rozhodně neměla stavět před sebe jako malou obranou zeď mezi svým osobním prostorem a tvým nápadníkem, což působí jako negativní znamení. Stejně tak ji nepoužívej ani jako berličku či zábradlí, kterého se zuby nehty přidržuješ při výstupu po příkrém schodišti. Budeš-li ji během hovoru nervózně drtit, olupovat nehty etiketu na láhvi a hyperaktivně ožužlávat brčko, budeš vypadat jako malý vystresovaný uzlíček na podpatcích.

Nažhav ho při pouhém sezení

Samozřejmě nejsme až tak naivní, abychom si myslely, že se nám chlapi dívají pouze po krku a ramenech. Jejich zrak pochopitelně přitahují také naše nohy, zadeček a pánev. Na tom, jestli máš na nohou tenisky nebo supermoderní značkové sandálky, chlapům příliš nezáleží.  Jak tedy přilákat jejich zrak k těmto partiím? „Sedíte-li naproti sobě na barových židlích, působí velmi sexy, když si dáte nohu přes nohu a po chvilkách nohy střídáte,“ říká expertka na řeč těla Janine Driver, která přehazování nohou chápe jako milostný signál.
A ještě malý tip: Z chodilda horní nohy klidně nech lehce sklouznout střevíček. Můžeš si s ním hrát, lehce jím pohupovat. Prozradíš tím svému protějšku, že jsi v jeho přítomnosti vyrovnaná a sebejistá.

Vysílej pozitivní signály

A teď to nejpodstatnější. Nestačí pouze sedět (stát, chodit, tancovat) a vypadat prostě k světu. Chlapi jsou v jistých ohledech velmi ješitní, a aby se tě tvůj obdivovatel odhodlal oslovit, musí si být jistý, že má u tebe alespoň nějakou šanci. Pokud se k němu budeš chladně otáčet zády s představou, že jestli chce, musí si tě dobýt jako spanilý rytíř, žádné akce se z jeho strany pravděpodobně nedočkáš. Usměj se na něj, laškovně zdvihni obočí, otoč se k němu zpříma trupem. Dej mu zkrátka najevo, že sis ho také všimla a že ti není nepříjemné, když po tobě pokukuje.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. taky se mi líbí 1 kluk ,je od nás ze třídy ,ale jsme moc dobří kamarádi ,a proto mu to nechci říct,kdyby řekl že mě nechce ,tak by se se mnou asi zřejmě ani nebavil jako kámoš .-(

  2. potrebovala bych radu… strasne moc se mi libi jeden kluk ale on chce moji nejlepsi kamaradku…vubec nevim co mam delat :( :(

Leave a Reply

Your email address will not be published.