Chyby na prvním rande

Když jdeš na první schůzku s novým partnerem, snažíš se dobře zapůsobit. Dokonalý make-up, skvěle padnoucí šaty,… však to znáš. Nezapomínej ale na věci, které sice nejsou vidět na první pohled, ale jsou o to důležitější. Mluvím o řeči těla, včasném příchodu a v neposlední řadě i o upraveném zevnějšku a příjemném slovním projevu.

Z prvního rande rozhodně nebuď nervózní. Já vím, snadněji se to říká, než dělá, ale věř, že pokud budeš v pohodě, uvolněná a usměvavá, budeš se partnerovi líbit daleko víc, než když před ním budeš sedět jako uzlíček prvni-randenervů. Chlapům se líbí veselé kamarádské holky, které nezkazí žádnou srandu.

Co na sebe?

Když chce žena okouzlit opačné pohlaví, většinou si obleče kraťoulinkou sukni, hluboký výstřih či se vyzývavě namaluje. Nebo pro jistotu všechno najednou. Ale pozor, ne všichni muži na tyto lákadla slyší a pochopí je správně. Někteří by si takovýto outfit mohli vyložit jako laciný až podbízivý a odmítnout tě, nebo by se tě naopak snažili po první schůzce zatáhnout do postele. A to ty přeci nechceš, ne?

Na první schůzku si proto vyber takové oblečení, které nepůsobí moc vzývavě, ale přesto se v něm cítíš dobře a víš, že ti sluší. Je jedno, jestli to budou kalhoty a tričko, nebo šaty. Důležité je to, aby ses v outfitu cítila sebevědomě a pohodlně a co chvíli nekontrolovala čouhající spodní prádlo nebo přetékající špíčky.

Nepřežeň to s líčením

Pro ženu, která jde na schůzku, je důležité být hezky upravená a namalovaná. Z vlastní zkušenosti vím, že když nemám alespoň řasenku a zapudrovaný nos, jsem nervózní a stále kontroluji svůj vzhled. Na první rande se proto hezky namaluj, ale zase to nepřežeň s výraznými nebo třpytivými barvami.

Pokud nejsi zvyklá se líčit, netlač na pilu a prostě se nemaluj. Důležité je aby ses cítila dobře a co pět minut neodbíhala na toaletu kontrolovat roztékající se černé linky. Sama můžu říct, že chlapi mnohdy víc ocení nenamalovanou ženu, než tu, která se schovává za tunou make-upu. Navíc, pokud to dotyčný s tebou myslí vážně, bez šminek tě jednou tak i tak uvidí.

Přijď včas!

Některé slečny nechávají kluky na prvním rande čekat, ať se na ně dotyčný více těší a myslí si,bůh ví  jak jsou nedostupné. Ale opak je pravdou. Chlapi totiž strašně neradi čekají a i několikaminutové neopodstatněné zpoždění je dokáže docela naštvat a rozladit. A to ty přece nechceš. Naplánuj si proto vše dopředu, abys na schůzku přišla zavčas a nenechala muže zbytečně dlouho čekat.

Řeč rukou

Nejen zevnějšek, ale i tvoje tělo o tobě mnohé vypovídá a doslova za tebe mluví. Jasně, že jsi kapánek nervózní, ale rozhodně se vyvaruj rychlých, prudkých pohybů. V restauraci na sebe můžeš třeba převrhnout horkou kávu a navíc bude partnera bít do očí, jak jsi ve stresu. Pokud jsi zvyklá při komunikaci gestikulovat rukama, klidně to dělej i na schůzce, ale decentně. S rukama nemávej výš, než nad úroveň ramen. Výrazná gestikulace působí taktéž nervózním dojmem a některým mužům může přijít až výhružná.V restauraci, či kdekoliv jinde se pohodlně usaď ke stolu a ruce slož do klína nebo jinak, jak jsi zvyklá. Rozhodně je ale nepřekřižuj či neskládej na hrudník. Toto gesto působí odtažitě a výhružně. Potenciální partner by tak mohl nabýt dojmu, že mu nevěříš a chceš si od něj zachovat patřičný odstup.

Naopak, že o něj máš zájem projevíš lehkým nakloněním směrem k němu i občasným přikyvováním, když mluví. Uvidí, že tě zajímá náplň vaší konverzace a tím pádem i on. A ruka je v rukávě!

Nemusíš se bát, tvůj partner bude také určitě nesvůj, aby něco nepokazil a bude se snažit, aby se ti zavděčil a byl ti sympatický. Nezapomeň si proto také všímat signálů, které vysílá.

Každá jsme jiná a taky si vybíráme různé typy mužů. Pokud se ale budeš chovat uvolněně a přirozeně, nebudeš si neustále popotahovat krátké tričko a co chvíli odbíhat na toaletu upravit si líčení, máš vyhráno. Muži vyhledávají slečny, které se nestydí za svůj zevnějšek a jsou samy sebou. Proto se z první schůzky s novým partnerem nestresuj, uvolni se a rande si patřičně užij.

Martina Koubová

Milovnice sladkostí, hlavně cupcaků, přírodní kosmetiky, koček, gumových kachniček a vinylových desek, co by jednou ráda vlastnila kavárnu či obchod plný šminek.

No Comments Yet

Comments are closed