Život spermie 2. díl

V minulém dílu jsme se věnovali hlavně tomu, jak zlepšit a chuť a vůni sperma. Řekli jsme se, jak spermie vznikají a co s nimi, když zrovna netoužíme po početné rodině plné dětí. Tentokrát se na spermie podíváme z opačného úhlu, a to co a jak dělat i nedělat, když děti chceme.

Dospěli jste s partnerem ve vztahu až do bodu, kdy byste rádi založili rodinu. Máte po svatbě, roky spolu bydlíte a toto je klasický, běžný vývoj. Co ale, když se početí nedaří a nedaří?spermie1

Co tedy dělat, abychom zlepšili životnost spermatu?

V dnešní době není neobvyklé, že k početí nedojde hned na poprvé. Životní styl většiny z nás je natolik převrácený a nezdravý, že se projevil i na plodnosti mužů a žen. Proto páry zkoušejí miminko několik měsíců, v horším případě i let. Existuje ale pár preventivních pravidel, které by měl muž dodržovat, aby své sperma oživil a spermie dokázaly doplavat až k vajíčku. V neprospěch totiž mluví i statistiky, které uvádějí u mužů o polovinu méně spermií v ejakulátu než před padesáti lety. Neblahý vliv má především nedostatek spánku, stresující zaměstnání, sedavé práce, málo pohybu, špatná strava, nedostatečný pitný režim, kouření, přemíra alkoholu a také nedostatek a nepravidelnost sexu.

Co tedy dělat? Základem je uvědomit si, že aby tělo celkově fungovalo správně, je nutné držet ho v harmonii a rovnováze. To jak duševní, tak fyzické. Proto začněte s přítelem cvičit, chodit na procházky, jezte zdravé, vydatné jídlo. Používej k vaření čerstvé, bio suroviny, které neobsahují toxické látky a nezdravá hnojiva. Pijte hodně vody nebo čajů a držte se v klidu. Stresovat vás nesmí ani fakt, že miminko ještě není na cestě. Co se sexu týká, pravidelnost a četnost orgasmů má na spermie opravdu velký vliv. Takže i když zrovna nemáš na sex chuť, nech partnera, aby si dopřál alespoň jeden orgasmus denně. Buď sám a nebo s tvojí pomocí. Rozhodně mu to ale nevyčítej, jelikož pravidelný orgasmus spermiím jen prospívá.

Pozor na lásku

Protože miminko je dlouho očekávaná radost, která stále nepřichází, zaměř se na pomůcky, které při milování používáte. Libujete si v lubrikačních gelech? Pak ale pozor ne spermicidní gely, které v podstatě zabraňují početí, jelikož zabíjejí spermie. Neslouží jako antikoncepce, ale působí proti početí. Rozhodně tedy pryč s nimi.
Pozor si dej i na to, a to hlavně ty jako žena, abys ze sexu neudělala nutnost a otravnou záležitost. Ženy mají často sklon sex pojmout jako nutné zlo pro početí. Milování je přestane těšit a nutí muže k sexu ve chvíli nejlepší poševní teploty, jen v plodné dny a hlavně rychle, rychle a hned nohy nahoru. Podívej se na to z pohledu muže a hned ti dojde, jak sexuální to pro něj musí asi být. Úplně stejně, jako návštěva u matky. Mysli tedy na to, aby se z vašeho intimního života nevytratila hravost, láska a milování. Protože vaše miminko přeci nemá vzejít ze sexu, ale hlavně vaší lásky.
Mimo to, muž, který má orgasmus z opravdového vzrušení, tedy ze situace, která ho sexuálně přivádí k šílenství, jistě bude mít sperma aktivnější a plodnější. Takže důležité je, že jste vy dva – jako pár spolu. A především proto se milujete. Snaha o početí rozhodně nemá partnery rozhádat a štvát proti sobě. A přiznejme si, většinou za to můžeme my.

Když nic nepomáhá

Někdy se opravdu stane, že problém početí má zdravotní příčinu. Pokud se vám dlouhodobě nedaří, zajděte si oba na testy plodnosti. Pro muže je to sice velmi stresující vyšetření, ale tvá podpora mu jistě pomůže. Test zvaný spermiogram určí počet spermií v ejakulátu, jejich aktivitu, případné abnormality, velikost atd. Díky tomuto testu vám doktor sdělí šanci na oplodnění. Budeš tedy vědět, zda stačí se uklidnit a nestresovat, nebo zda jsou potřeba nějaké doplňky stravy, vitamíny nebo léky na podporu. Podobný test bys měla absolvovat i ty. Jen gynekolog ti řekne, zda jsi zdravá a zda můžeš otěhotnět. Většinou doktoři zjistí, že jste oba v naprostém pořádku, že jediné, co brání početí miminka jsou vaše obavy.

Pomůže, pokud se oba uklidníte, dáte si na čas pokoj s dětským tématem a zajdete si na dobrou večeři a do baru. Po krásném večeru možná otěhotníš ani nebudeš vědět jak.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed