Rudý polibek: Jak vybrat červenou rtěnku?

Červený odstín rtěnky je na ženských rtech odjakživa nejvíce obdivovaný a zároveň obávaný. A nikdy nevychází z módy. Přemýšlíš, zda jsou rudé rty doopravdy pro každého? Kouzlo spočívá ve strávně zvoleném odstínu rtěnky.

S červenými rty budeš neodolatelná

Žádné líčidlo nedokáže tak dramaticky změnit tvář jako rtěnka. Snad proto tohoto chytrého pomocníka používají ženy a dívky více než pět tisíc let. Nejdříve se na rty nanášela různá přírodní barviva nebo i saze jako ochranné prvky proti zlým silám, dnes máme o něco pokrokovější barvy na rty, které nám slouží k dekorativním účelům. A protože červené odstíny stále patří mezi nejoblíbenější, Slečna ti poradí, která červeň bude zrovna tvým rtům slušet nejvíc.

Červená není jen jedna

Červená má – tak jako každá barva – bezpočet odstínů, a to od sladce narůžovělých, přes krvavě rudé až po jemně nahnědlé. Je jasné, že nikomu nesluší všechny z nich. Při výběru rtěnky ti může pomoci barevná typologie. Že jsi o této pomůcce ještě neslyšela? Nevadí, shrneme, jak jednotlivé „období“ vypadají.

Mezi jarní typy řadíme ženy a dívky hodně světlé, narůžovělé nebo nazlátlé pleti a plavých vlasů, i když v dospělosti může kštice mírně ztmavnout. Letní typ je u nás asi nejrozšířenější, společným rysem je namodralá pleť a vlasy spíše popelavé než nazlátlé. Zvláštností je, že bělmo očí je poněkud zastřené a není v ostrém kontrastu k čočce. Dívky podzimního typu mají zlatožlutý podtón pleti a obvykle jim tvář zdobí pihy, tváře však nemívají červené. Jejich pleť se poměrně rychle spálí. Nejcharakterističtější barvou vlasů je červená až kaštanově hnědá. A nakonec zimní typ – ten se sice dobře opaluje, ale zabarvení pleti je vždy lehce namodralé nebo olivové. Ženy zimního typu mají tmavé vlasy, sytě hnědé až černé a výrazné oči.

Která se ke mně hodí?

Pokud se ti podařilo určit svůj barevný typ, můžeme postoupit dál a zjistit, které tóny červené barvy pro tebe budou ideální.

  • Myslíš si, že patříš mezi něžné jarní typy? Pak vsaď na přirozenost. Skvěle se k tobě hodí lehce oranžově zabarvené odstíny, například červená s broskvovým nádechem.
  • Zařadila ses k letnímu typu? Vyvaruj se ostřejších odstínů a užij si těch tlumenějších, především narůžovělých. Nejjasnější vhodná červeň pro letní typ je purpur.
  • Sedí k tobě charakteristika podzimního typu? Velice vhodné rtěnky jsou pro tebe především ty s nádechem do žluta a jako jediný typ se nemusíš bát ani oranžového podtónu,
  • Jestliže odpovídáš charakteristice zimního typu, pak vol především ostřejší odstíny – jasně červenou  (třeba i s kapkou růžové)  nebo nahnědlou. Skvělá pro tebe může být například třešňová červeň.

Jak nalíčit zbytek obličeje?

Pokud volíš červeně nalíčené rty, je jasné, že zbytek tváře už musí být líčidly poznamenán co možná nejméně. Pokud máš přirozeně pěkné, výrazné oči, postačí jen řasenka. Jestliže se však chystáš třeba na ples nebo jinou společenskou akci, můžeš kukadla dozdobit i lehce kouřovým líčením, nejlépe v barvách, které se hodí i k použité barvě na rtech. Zkrátka – krásu rudých rtů je lepší nechat vyniknout (téměř) o samotě!

Tip: Přečti si, jak na perfektní večerní líčení či kouřové líčení očí. Nevýrazné oči můžeš zvýraznit také pomocí umělých řas.

Rudá vyžaduje pozornost

Při používání červené rtěnky je přirozeně třeba dát pozor na několik věcí – například už při nanášení si pohlídej, aby se ti barvička neobtiskla i na zuby. Široký úsměv pak může mít trochu jiný efekt. Zároveň sleduj, aby jsi se někde „neobtiskla“, především někomu na oblečení nebo i na sklenici – velký flek na pohárku dojem neudělá.

Pokud se však červenou naučíš nosit, budeš za hvězdu. Vyplatí se vyzkoušet!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.