Matný, průhledný či s 3D efektem? Vyber si nejlepší lesk na rty

Snad není ženy, která by u sebe v kabelce neměla svůj oblíbený lesk na rty. Jemnou kůžičku na rtech lesky a balzámy vyživují, ústa dovedou decentně zvýraznit, ale i opticky zvětšit. Přes den nosíme čiré nebo matné se sladkou vůní, na večer se odvážíme nalíčit i třpytivým. Který je ten pravý pro tebe?

Lesk na rty vypadá přirozeněji než rtěnka

Věděla jsi, že lesk na rty, jak ho známe dnes, je navýsost moderní záležitost?  Jako první jej uvedl na trh Max Factor v roce 1930, tehdy však ještě připomínal spíše klasický balzám. Až v roce 2003 spatřil svět první tekutý lesk se štětečkem. Od té doby jsou jich obchody plné, vyrobci neustále přicházejí s novými druhy a vychytávkami, takže výběr lesku na rty často připomíná výlet do exotické džungle. Slečna ti s orientací v kosmetických regálech pomůže.

Bezbarvý nebo s odstínem?

Nejprve začneme volbou vhodného odstínu. Pokud nemáš ráda barevné rtěnky a bojíš se experimentovat, můžeš se držet starého pravidla, že bezbarvým leskem nikdy nic nezkazíš. Také platí, že k výrazněji nalíčeným očím se vždy hodí lesk s ne příliš výraznou barvou. Jestli máš naopak raději červené rty, buď s líčením očí střídmější, samotná řasenka leckdy postačí.

Tip: Jaký odstín rtěnky ti bude slušet? Zářivá barva vynikne jedině na bezchybném úsměvu – přečti si, jak se starat o zuby a ja na domácí bělení zubů.

Správně zvolená barva lesku sjednotí celý make-up a rozzáří i oči. Jestli se nepyšníš rty jako Angelina Jolie, je lepší se řídit tím, že tmavší barvy rty opticky ještě více zmenší. Nejlepší jsou pro tebe výrobky s vysokým leskem a světlejší barvou.

Lesk nahradí i balzám

Jednou ze základních vlastností všech lesků na rty, kterou bys měla při nákupu zvážit, je jeho konzistence. Obecně platí, že čím hustší konzistence, tím déle lesk na ústech vydrží. Ne každá z nás snese na rtech hutný nátěr (přiznejme si, ani kluci z toho při líbání nejsou kdejak odvaření) a proto dáváme přednost spíše těm lehčím – hydratačním. Takové lesky jsou vhodné na každodenní nošení a bez obav je můžeš používat i místo balzámu na rty. Některé obsahují i SPF faktor proti slunečnímu záření, takže nejenže krášlí, pečují, ale i chrání škodlivými vnějšími vlivy. Tak hurá s oblíbeným leskem klidně i v zimě na hory.

Naše tipy: vlevo Hydratační lesk na rty Superbalm, Clinique (15 ml, 399 korun), vpravo Ochranný lesk na rty Glazewear SPF 15, Avon (6 ml, 139 korun)

Rty sladké jako ovoce

Máš ráda šťavnaté ovoce? S ovocnou příchutí lesku na rty přišla značka Lancome. Sladké jahody nebo svěží meloun tak můžeš nosit i na svých rtech. Ovocné lesky navíc obsahuje malé třpytivé částečky, které rty rozzáří a dodají jim plnost. V obchodě se jeho ceny pohybují kolem 499 korun. Zdá se ti to za miniaturní tubičku až příliš? Nechej se inspirovat a pořiď si podobný kousek od Miss Sporty – Miss Coctail, s dlouhotrvajícím efektem až pět hodin, pořídíš za super cenu 39 korun.

Naše tipy: vlevo Lesk na rty Juicy Tubes, Lancome (15 ml, 640 korun), vpravo Ovocný lesk Miss Coctail, Miss Sporty (6 ml, 39 korun)

Tip: Jak správně postupovat při líčení rtů, aby vydrželo?

Tajný pomocník na party

3D efekty jsou hit! Sice nejsme v kině, ale i do kosmetiky se začíná promítat třetí rozměr.  A výsledek? Skutečně plný tvar a objem s pružností díky přírodním voskům a olejům. To nabízí lesk od značky Bourjois. Žhavou novinkou od této firmy je LipglossEffet 4D se třpytkami ve víčku. Nejdříve se aplikuje lesk a poté prstem třpytky na rty. Je tak na tobě,  jak moc chceš na večírku zazářit.

Naše tipy: vlevo Lesk na rty Effet 3D, Bourjois (7,5 ml, 265 korun), vpravo Lesk na rty Effet 4D s třpytkami, Bourjois (7,5 ml, 239 korun)

Stále nenacházíš ten “pravý” lesk na rty, který bys nedala z ruky (respektive kabelky)? Je těžké zvolit jeden nejlepší. Každá jsme jiná a na každou příležitost se také hodí pokaždé jiný. Barvu můžeš ladit s celkovým outfitem a doplňky. Už dávno neplatí, že lak na nehty musí ladit s barvou rtěnky. Jednoduše jich pár sama vyzkoušej a určitě si najdeš ten svůj nej.

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.