5 triků v oblékání pro mladé slečny

Můžeš utrácet jako zběsilá, můžeš nosit ty nejexkluzivnější kousky, ale pokud vše nedoladíš vhodnými doplňky, nikdy nebudeš opravdovou módní ikonou. Takže je na čase zaměřit se na to nejdůležitější – na maličkosti, které pomáhají dotvořit celkový dojem.
Přinášíme ti proto 5 tipů na co se zaměřit, abys dokonale zazářila i v zimě.zima2

Co jsou doplňky

Mezi doplňky řadíme vše, co nás zdobí. Nejedná se ale jen o náušnice, náhrdelníky nebo řetízky. Stejně důležité jsou například hodinky, rukavice, čepice, dokonce i ponožky a pásky. Jelikož se právě nacházíme uprostřed zimy (ač to tak možná nevypadá) musíme se logicky zaměřit na zimní doplňky.
Takže co je na nás v zimě nejvíce vidět? Kabát nebo zimní bunda, boty a kalhoty. K těmto kouskům musíš tedy řádně sladit čepici, rukavice a šálu. Protože když budeš celou zimu nosit kulicha od maminky, nezachrání tvůj vzhled ani luxusní a drahý kabát.

1. Tip – Čepice

Mnoho z nás má možná nošení čepice zakódované z dětství jako oblečení „za trest“. Jenže teď už jsme velké a ve vhodně zvolené čepici vypadá každá z nás dobře. Takže zapomeň na dětství a pusť se do výběru. Čepici vol hlavně podle toho, jestli jsi spíše sportovní typ nebo se raději oblékáš jako dáma. Ke sportovní bundě můžeš nosit klidně klasické střihy nejrůznějších barev, naopak se vyhýbej kloboukovým střihům. Jestli ale upřednostňuješ elegantní kabáty, neboj se při výběru zabrousit mezi barety, kloboukové čepice a pletené čepice s kšiltem. Univerzální čepice, které se hodí jak ke sportovnímu stylu, tak k elegantnímu jsou se severskými vzory, často s látkou i přes uši.

2. Tip – Rukavice

Dnes už není tak důležité jak moc jsou rukavice praktické, jde spíš o to, že se staly nepostradatelným módním doplňkem, takže ani tobě nesmí chybět. Měla bys jich mít hned několik k různým příležitostem. Jedny základní, nejlépe jednobarevné (bílé, černé, hnědé), které se hodí do školy i do práce. Velmi moderní jsou teď rukavice k loktům, které jsou opravdu nádherné. Můžeš je nosit ke kabátům s kratšími rukávy a vypadají velmi elegantně zvláště pokud zvolíš variantu s nařasením. Další rukavice, které by ti neměly chybět jsou sportovní třeba na lyžování a poslední jsou rukavice tzv. na kulturu. Každá dáma má vlastnit jeden kožený, kvalitní kousek, se kterým vyrazíš do divadla nebo na ples. Jejich barva by měla ladit s kabelkou, aby bylo vše dokonalé.
Tip: Rukavice na každodenní nošení můžeš obohatit i o kousek bezprstových rukavic, které jsou opět v módě.

3. Tip – Šály

Podobně je to i se šálami. Můžeš si je pořídit v setu společně s čepicí a rukavicemi nebo je vybírat zvlášť. Musí ale barevně i stylem ladit dohromady. Velmi praktické jsou šály bez konce, které omotáš kolem krku a díky tomu, že konce chybí, neposunují se. Na druhou stranu je asi jen nerada budeš omotávat přes pracně načesaný drdol, takže je praktické vlastnit i klasické šály. Nemusí se nutně jednat jen o pletené kousky, zkus se poohlédnout i po teplejším šátku nebo pashmině. Tu můžeš využít i bez kabátu a přehodit si ji přes ramena. Doporučuji jich mít hned několik, protože i stejný kabát bude s různými šálami vypadat pořád jako nový.

4. Tip – Návleky

Horečná móda návleků sice těsně minula, to ale neznamená, že už se nenosí. Návleky můžeš nosit na rukách jako prodloužené rukávy místo rukavic nebo na nohách přes boty i vykukující z kozaček. Jsou nejen velmi praktické, ale vypadají i velmi roztomile. Seženeš pletené, látkové, s mašličkami, proužkované nebo s bambulkami – prostě skoro jakékoli si vzpomeneš. Dej jen pozor na to, aby celkový vzhled nepůsobil díky návlekům přeplácaně.

5. Tip – Rukávníky

Nosily se před dvaceti lety a zdálo se, že už jsou na vždy pohřbené. Ale chyba lávky, rukávníky jsou opět mezi živými, a tak bys měla jeden vlastnit i ty. Co to vlastně je? Jedná se o kožešinový tunel na provázku, který si dáš kolem krku. Nahrazují rukavice, protože kožíšek uvnitř ti zahřeje ruce a zároveň je vyndáš snadněji než z rukavic. Na druhou stranu máš ale na břiše poměrně velkou věc. Takže je nedoporučuji jako úplnou náhradu. Existují i rukávníky bez šňůrky, které ale pak musíš pořád držet. Jeden kousek bys rozhodně měla vlastnit, jelikož dodá outfitu na roztomilosti a zároveň eleganci.

Styl je součástí naší osobnosti, to jak se člověk prezentuje je zároveň to, jak nás vnímají ostatní. A ať už se to zdá být jakkoli povrchní, ostatní lidi soudíme především podle vzhledu. To je totiž to, co vidíme ihned. Takže ten, kdo dobře vypadá, bude i dobře souzen a kdo by to nechtěl?

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed