Chceš mít vždy něco extra a obyčejné časozvěstné náramkáče tě už nudí? Sáhni po binárních hodinkách. Dostanou tě nejen originálním designem.
Devatenácté století způsobilo vynálezem náramkových hodinek revoluci ve vnímání času. Fascinace analogovou technologií během let polevila a v devadesátých letech ji nahradil obdiv k digitálním vymoženostem – před čtyřmi lety se však poprvé představily hodinky binární (v textu označované jako binárky).
S originálním nápadem zaznamenávání času přišel v době digitální revoluce spojené s šířením internetu a počítačů Němec Anton Kraft, který je také zakladatelem společnosti The One, firmy, která udává trendy binárních hodinek.
Fascinace technologií
I když jsou pro spoustu z nás hodinky spíše módním doplňkem, jejich funkce je i ve světě plném mobilních telefonů stále nezastupitelná. Jak si však z několika tisíc modelů vybrat ty, které právě na tvé ruce budou ozdobou a ne absolutním šlápnutím vedle? Binární hodinky jsou technologickým výdobytkem poslední doby a o své majitelce leccos prozradí. Můžeš jimi ukázat, že se orientuješ v posledních módních trendech, nebojíš se experimentovat a jsi inteligentní osobnost.
K příjemným vlastnostem binárních hodinek nepochybně patří dlouhá životnost baterií i hodinek samotných.
Co prozradí diody
Pro laiky, kterým v hodinách matematiky zapomněli vysvětlit počítání ve dvojkové soustavě, může být zpočátku orientace v občas svítících a jindy nesvítících LED diodách poněkud obtížná. Těm z nás, které se mezi nulami a jedničkami necítí zrovna jako ryby ve vodě, usnadňují orientaci na ciferníku čísla u diod – ta po sečtení prozradí aktuální čas. Jeden řádek určuje hodiny, druhý minuty. Pro přesné určení počtu minut stačí přičíst jen cifry v hodnotě 1 až 4.
Pokud informatice zrovna nefandíš a na podobný hard-core si netroufáš, budou pro tebe vhodnější hodinky, jejichž ciferník je uspořádán podobně jako u klasických hodinek. Diody pak svítí na místě, kam by zrovna ukazovaly hodinové ručičky.
Jak nuly a jedničky nosit
Jako u každého výraznějšího doplňku je třeba si ujasnit, k jaké příležitosti chceš binárky používat (anebo zda je chceš nosit „ke všemu“). Záleží i na tom, zda fandíš sportovní či spíše elegantní módě.
Hodinky také prozradí, k jaké sociální skupině se řadíš nebo jak moc jsi konzervativní či originální. Výhodou binárek je jejich nevšednost. Jelikož se jedná o zatím jen málo rozšířený typ hodinek, své okolí stoprocentně zaujmeš. Díky jednoduchému designu jsou elegantní, sundávat je ale nemusíš ani při sportu. Firma The One nabízí přes 80 druhů hodinek, lze vybírat z několika barev a typů zobrazení (většina binárek je unisex pro muže i ženy, ale najdou se i ryze dámské modely pyšnící se zirkony Swarovski, lemujícími ciferník).
Pokud se binárkami chystáš oživit všední outfit, je pro tebe jako dělaná limitovaná série Art colection. Binárky podle návrhů světových umělců jsou jako malé umělecké dílo. Loni se návrhů ujala americká umělkyně Kristel Lerman, která vytvořila tři modely s komiksovou tématikou. Letos nechala firma The One volnou ruku Romeru Brittovi z Brazílie, jehož návrhy, stylem se blížící jakémusi „pestrobarevnému kubismu“ jsou svěží a optimistická.
Zaujaly tě? Mrkni na: www.theone01.cz.
Jsou fakt úžasný, dokonce bych i uměla číst čas…ale pravda, že 13.000,- na hodinky fakt nemám:D..škoda, protože se mi fakt dost líběj
tutty: binární hodinky seženeš levněji :o) záleží tedy, jaké si vybereš…