Dlouhé vlasy bez čekání: Prodloužení vlasů v salonu, nebo clip-in?

Modelky na světových přehlídkových molech jsou ikonami módních trendů. Ty letošní přejí hlavně hladkým dlouhým účesům. Že chceš být „in“, ale tvoje vlasy jsou krátké? Než vlasy dorostou do požadované délky, může trvat roky. Slečna ti poradí, jak být trendy i během pár okamžiků.

Nemusíš čekat, až ti vlasy samy dorostou

V dřívějších dobách byly krátké vlasy výsadou mužů. Už od pradávna jsou dlouhé pěstěné vlasy považovány na ženě za přitažlivé, vyžadují ovšem roky růstu a přiznejme si, aby vypadaly zdravě, chce to i značné úsilí. Přírodu ale můžeme dnes docela lehce obelstít díky moderním metodám prodlužování vlasů. Mezi neoblíbenější patří v České republice tyto tři: keratin, micro ring a clip-in. Která bude nejvíce vyhovovat tobě?

Kadeřnický salon vybírej podle doporučení

Keratinová technika je asi nejběžnější. Za tepla se speciálními kleštěmi nahřeje keratinová tyčinka, která vlivem tepla změkne a přilepí prodlužovaný pramen k přírodním vlasům. Spoj se upraví před vychladnutím do tvaru válečku. Je průhledný, takže téměř neviditelný.

Micro ring je označení pro kovové kroužky, kterými jsou opatřeny jednotlivé prameny vlasů k prodloužení. Kroužek se na vlastní pramen navlékne a kleštěmi stlačí, tím se pramen připevní.

U těchto dvou metod je velmi důležité vybrat správný kadeřnický salon. Za prodloužení vlasů zaplatíš podle délky, materiálu a počtu pramenů i několik tisíc korun. Ne vždy ale platí, že vyšší cena se rovná lépe odvedené práci. Při nesprávné technice může dojít k poškození vlasů, kdy pak nezbývá nic jiného, než si vlasy nechat radikálně ostříhat. Proto je lepší vybírat salon pečlivě, ideálně podle doporučení kamarádky nebo známých.

Dalším důležitým faktorem je kvalita vlasů. Většinou nabízené levnější indické vlasy nebývají příliš kvalitní a mívají sklon k plstnatění. Výsledkem jsou nezdravě vypadající vlasy. Nejkvalitnější na našem trhu jsou takzvané REMY evropské vlasy. Označení znamená, že mají kutikulu všechny směrem dolů, čímž se zamezuje jejich zacuchávání.

I o prodloužené vlasy je třeba pečovat

Když si necháš vlasy prodloužit těmito trvalými metodami, musíš přibližně jednou za tři měsíce docházet do salonu na pravidelné posunutí spojů. Vlasy přirozeně odrůstají a s nimi i spoje, které pojí tvé vlasy s těmi prodlouženými. Kadeřnice je posune směrem k hlavě, protože odrostlé přídavné prameny nevypadají dobře a vlasy se kvůli nim také špatně upravují. Při takovém úkonu počítej s menší ztrátou vlastních vlasů, proto by to měl provádět opravdu zkušený profesionál, který ti při tom tvé vlasy nepoškodí. Při této nezbytné údržbě strávíš v salonu asi o dvě hodiny déle než při prvotní aplikaci.

Samozřejmě, že čím více budeš o své prodloužené vlasy pečovat, tím lépe budou vypadat. Nemusíš sice používat speciální šampony a kondicionéry, ale je třeba brát v úvahu, že prodlouženým vlasům se nedostává výživy jako normálním vlasům. Proto k fénování a žehlení přistupuj raději s mírou, aby nedocházelo k jejich přílišnému vysušování. Také například dovolená u moře bude vyžadovat speciálnější péči.

Prodloužené vlasy bys měla pročesávat zásadně hřebenem z přírodních vláken. Přes noc odborníci doporučují spát s vlasy svázanými, protože pak předejdeš vytváření uzlíků a zacuchávání.

Clip-in příčesek můžeš snadno „odložit“

Poslední zmíněnou metodou je clip-in. Jednotlivé prameny si sponkami zvládneš k vlastním vlasům připevnit i sama. Výhodou je, že clip-in příčesky jsou rozhodně cenově dostupnější, nemusíš kvůli tomu navštěvovat žádný salon, jelikož aplikace je velice snadná a navíc šetrná k přírodním vlasům.

Vlasy k prodloužení snadno seženeš i na internetu. Také zde je důležitá kvalita materiálu, ale protože clip-in vlasy zřejmě nebudeš nosit neustále, pro začátek můžeš vyzkoušet i levnější variantu ze syntetických vlasů. Většinou jsou vyrobené z japonského kanekalonu, který je na první pohled od pravých lidských vlasů téměř k nerozeznání. V této variantě se často prodávají také jednotlivé nasazovací pramínky, kterými můžeš svůj účes lehce zahustit nebo i skvěle promelírovat.

Péče o clip-in vlasy je snadná. Příčesek stačí mýt jednou měsíčně, protože se nemastí jako tvé vlastní vlasy. Doporučuje se mýt prameny zvlášť, aby se nezacuchaly. Šetrně lze vlasy fénovat i žehlit. S clip-in vlasy můžeš zajít i ke kadeřnici, aby ti ho sestříhala vhodně ke tvému účesu nebo je dotónovala jemným přelivem. Díky tomu bude vypadat zase o něco přirozeněji.

Další výhodou clip-in metody je, že když se ti zrovna dlouhé vlasy nehodí, například při sportu, návštěvě solária, bazénu nebo sauny, můžeš je jednoduše „odložit“. Takže pokud chceš dlouhé vlasy a bojíš se radikálnějších změn, nebo nechceš hned investovat tisíce, zkus nejprve clip-in. Díky připínacímu příčesku uvidíš, jak se budeš v delších vlasech cítit, a pak se můžeš rozhodnout i pro prodloužení trvalé.

Text: Michaela K.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Prodlužování vlasů mě děsí. Většinou se dá poznat a podle mě vypadá lacině. Naštěstí mám od přírody dlouhé rovné vlasy, takže žehličky a prodlužování jdou mimo mě. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.