Dlouhé vlasy jako mávnutím kouzelného proutku

Vždy jsem chtěla mít husté a dlouhé vlasy, ale matka příroda mi do vínku nadělila pravý opak – jemné vlásky, které vyžadují kratší sestřih a jen velmi těžko se dají upravit. Naštěstí dnes máme k dispozici různé metody, které ti vykouzlí bujnou hřívu přesně podle tvého přání. Na počkání.

Jaké jsou tvé možnosti a co která metoda prodlužování vlasů obnáší?

dlouhe_vlasy

Cvak… a je to!

Nejrychlejší metodou jsou bezesporu populární „clip-in“ příčesky. Jedná se zároveň i nejlevnější způsob, jak přijít k dlouhým vlasům. Pořídit se dají „clip-in“ z lidských vlasů i uměle vyrobené. K dispozici je tak velké množství odstínů, že falešné vlásky budou k nerozeznání od tvých pravých. Tyto příčesky se navíc dají libovolně upravovat. Můžeš je nabarvit, vyžehlit, vytvořit z nich vlny, zkrátit – fantazii se meze nekladou.

A jak to funguje? Jak už název napovídá, vlásky se připínají pomocí speciálních klipsů (hřebínků), které jsou součástí vlasových pramenů. Postup je velmi jednoduchý a zvládne to opravdu každý sám doma. Aplikace nevyžaduje žádné speciální přípravky. Vystačíš si s hřebenem.

Kompletní sadu pro prodloužení vlasů obvykle obsahuje osm až deset vlasových pásů různé šíře. Nemusíš použít všechny. Je jen na tobě, na kolik si chceš vlasy zhustit.

Metoda Micro Ring Extension

Micro ring extension je způsob prodlužování vlasů pomocí drobných kovových kroužků, na kterých jsou připevněny umělé vlasy. Kroužky se pomocí speciálních kleští stlačí k původním vlasům. Jedná se o prodlužování vlasů za studena, samotná aplikace patří k těm méně časově náročným a šetrným k vlasům.

Kovové kroužky mají různou barvu, aby byly dobře maskovány. Vevnitř jsou obvykle potaženy silikonem, aby se jimi vlas neničil a příčesek dobře držel. Za několik měsíců, až vlasy trochu odrostou, si můžeš nechat pramínky opět posunout. Prodlužování kštice pomocí Micro Ring se však nedoporučuje majitelkám extrémně jemných vlasů.

Keratin

Pomocí keratinu se také vlasy dají prodloužit i zahustit, aniž by se původní vlasy poškodily. Speciální tavicí kleště rozpustí keratinovou tyčinku a spojí původní vlasy s novým pramínkem. Spoje jsou neviditelné. Důležité však je, svěřit se do rukou odborníků a vsadit na skutečně kvalitní keratin, který uvolňovat vlásky nebo se drolit. Pramínky si stejně jako u předchozí metody můžeš nechat po odrostení posunout. Existuje speciální přípravek, který keratinový spoj dovede rozpustit.

Barevné šílenství

Chceš si pořídit barevné crazy proužky? V tom případě můžeš využít kteroukoli ze zmíněných metod a nechat si nastřelit, nalepit nebo připnout pramínky jakékoli barvy. Pokud jsi tmavovláska, pak určitě oceníš, že ti kadeřnice nebude muset tvé vlasy nejdříve odbarvovat, což je zdlouhavé, ničí to vlasy a výsledná barva není jistá.

1 Comment
  1. Tak ja mám husté vlasy po zadok a každý z okolia ich nenávidí… aj som rozmýšľala, že svoj účes zmením na ten, čo je tu spomínaný ako nechcený-“rovné vlasy po plecia”, ale prečo podliehať závisti druhým, ak som spokojná ja, nie? :)) Navyše to už aj začína nejak “letieť”

Leave a Reply

Your email address will not be published.