Džínové trendy 2010: díry, záplaty i boyfriend styl

Hodí se ke všemu, jsou pohodlné a zároveň trendy. Bez riflí by se dnes neobešla žádná sezóna. Slečna pro tebe prozkoumala aktuální džínovou módu pro podzim a zimu 2010. Zjisti, jaké barvy, střihy a ozdoby jsou letos hitem.

Zaostřeno na barvy

I malý rozdíl v odstínu denimu udělá hodně. Správná volba barvy riflí je proto stejně důležitá jako výběr samotného střihu. Jaké barvy jsou v módě letos? Můžeme je rozdělit do dvou skupin. První skupinou jsou tmavé džíny: černé a indigo (sytě modré až dočerna). Do druhé skupiny bychom pak mohli zařadit kouřově šedé, khaki a světle šedé. Mohou být buď jednobarevné, nebo „vyšoupané“ – tuto sezónu letí hlavně metoda „acid wash“. Výrobci denimový materiál dřou pemzou namočenou v chlóru, který má odbarvující účinky. Na džínách tak nevznikají jednolité odbarvené pruhy, nýbrž zajímavá textura.

Díry a trhance

Ještě za našich maminek by bylo nepřípustné přijít v nich do školy a vyjít ven si v nich mohly dovolit jedině pořádné rebelky. V současnosti se však v otrhaných riflích směle promenádují i modelky na přehlídkách. A tuto sezónu je trend z 90. let zpátky v celé parádě. Nezáleží na tom, zda dáváš přednost úzkým nebo naopak širokým nohavicím, pokud „děravé“ džíny zkombinuješ s volným topem a nápaditými doplňky, budeš stoprocentně šik.

Věděla jsi, že…? Díry na riflích mají tendenci se postupně zvětšovat. Při nákupu je proto lepší vybírat džíny s menšími dírkami, protože po několika vypráních budou daleko výraznější.

Záplata na záplatě

Patchwork na oblečení? Proč ne! Kombinace více odstínů denimu džíny ozvláštní a chytře umístěné záplaty navíc dovedou schovat nějaký ten nedostatek či kila navíc tím, že odvedou pozornost. Nejuniverzálnější jsou rifle se záplatami na kolenou, které ti dodají funky look.

Tip Slečny: Udělal se ti na tvých milovaných riflích flek nebo díra? Díky trendu záplat je nemusíš vyhodit a ušetříš tak spoustu peněz za nové. Záplaty si na rifle totiž zvládneš našít sama.

Boyfriend styl

Trend „klukovských“ riflí proniká do módy už téměř tři sezóny. Jeho největší propagátorkou je hollywoodská herečka Katie Holmes. Džíny v boyfriend stylu jsou úzké přes boky, ale mají volné, plandavé nohvice, které jsou dole nejčastěji nadvakrát přeložené. Mají působit tak, jako by sis na sebe vzala pánské kalhoty a jen jim ledabyle ohnula nohavice a stáhla v pase páskem, aby ti nepadaly. Neznamená to však, že si jednoduše občas půjčíš kalhoty svého kluka nebo bráchy. Dámské a pánské kalhoty se střihově vždy výrazně liší, a i když mají dámské boyfriend džíny připomínat klučičí, jsou vytvarované speciálně pro ženské křivky.


Naše tipy:
1. “Otrhané” džíny, Replay, 1299 Kč
2. Skinny džíny se záplatami, Replay, 1499 Kč
3. Džíny v boyfriend stylu, Replay, 1999 Kč

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Ahoj, scháním v boyfriend stylu lacláče .. ale nemužu je nikde sehnat. Neměl by tu pro mě někdo tip?? :) Byla bych za to moc ráda.

Leave a Reply

Your email address will not be published.