Gumáky nepatří jen do zahrady

Konec zimy patří k nejhnusnějším obdobím roku, zvlášť ve městě. Špinavý šedý sníh pomalu taje a ulice se plní kalužemi. Náladu ti ale vylepší veselé a barevné oblečení. A jestli žádné barevné a vzorované věci nemáš, nevadí – moderní holínky, které jsou pro deštivé a pošmourné dny jako dělané, už dorazily i do naší domoviny.

S celým nápadem vyrábět barevné obutí pro dospělé přišla britská společnost Emilyhannah Ltd, která si Wellies nechala patentovat v roce 2004 a brzy je začala vyrábět ve velkém.

gumaky

Gumové dějiny v kostce

Jistě si pamatuješ, jak děda chodíval do zahrady nebo na ryby ve vysokých zelených gumákách. Holínky sloužily dlouhá léta výhradně jako pracovní obuv. Kamarádky Emily a Hannah z Velké Británie si ale přály, aby veselé gumáky hrající barvami nebyly k dostání jen v dětských velikostech. Každým rokem pak pod značkou Evercreatures přišly s novou kolekcí holínek, jejichž design měnily podle poslední módy. Dalším výrobcem, který se do byznysu s holínkami vrhnul, byla například kanadská značka Kamik.

holinky
Naše tipy:
1. Jarní: holinky Daisy Yellow, Kamik, 1699 Kč
2. Růžovky: holinky Dressage Pink, Kamik, 1699 Kč
3. Jedovatě zamilované: holinky Country Love, Evercreatures, 1349 Kč
4. Srdcové: holinky Hearts Sand, Kamik, 1699 Kč
5. S vlčími máky: holinky Poppy, Evercreatures, 1349 Kč

Holínky jsou nepromokavé, pohodlné a snadno se udržují. Výrobci je doporučují především do sněhu, deště a bláta. K dostání je množství nejrůznějších vzorů a barev. Cena se pohybuje kolem jednoho a půl tisíce korun za pár bot. Seženeš je například v českém internetovém obchodě Škeble.cz, který kromě holínek nabízí i vaky, do kterých lze zablácenou obuv schovat a zabránit tak zašpinění kufru auta či vnitřku zavazadla.

5 Comments
  1. Hrůza, kam se móda ubírá. Co bude hit příští sezónu? Počítám, že ručně vyrobené dřeváky mého dědečka řádně špinavé od hnoje, bahna a rozbředlého sněhu… Neberu to lidem, kterým se to líbí, ovšem toto není vývoj módy ale vyhoření módních návrhářů a těch ostatních, kteří módu určují…

  2. Dřeváky už přece v módě byly. Vyrábí se z gumy a říká se jim Crocs: http://www.boty-crocs.eu/
    Ujala i móda jezdeckých holínek a mušketýrských kozaček nad kolena, takže nezůstalo nic, co by mě mohlo překvapit:))

  3. No, konečně se ten trend dostal i do česka…v zahraničí to není novinka, ale dva roky stará záležitost, která je nejen praktická, ale především pohodlná a slušivá.
    Crocsy, kozačky jako jezdecké holínky (i ty holínky, ale fakt na koně) a především kozačky na kolena mám – a ani jedny nejsou z českých obchodů, protože v těch je výběr menší než mezi hruškou a jablkem. Český lid se má ještě hodně co učit, co se tolerantnosti a odvahy v oblečení týče :(

Leave a Reply

Your email address will not be published.