Hravé variace

sacko2Venku se neuvěřitelně oteplilo, paráda! Není však jisté, jestli teplota nepůjde přeci jen ještě dolů, proto se zimní bunda odkládat zatím nevyplatí. Jedno je však jisté – ve dnech, jako byl například ten včerejší, se neobejdeš bez stylového sáčka. Hodí se ke všemu a ke každé příležitosti.

Praktické tipy, jak dobře nakoupit
Kvalitní sáčko nebo lehká jarní bunda si žádá určitou investici. Nemusíš se však bát, že bys peníze vyhodila oknem. Nový kousek ve skříni totiž 100% využiješ a pokud budeš vybírat chytře, bude se ti hodit ke každému tvému oblíbenému modelu. Při nákupu mysli na následujíci:

* Barva
Letos frčí jasné barvy, ale spočívá v tom jedna velká nevýhoda – křiklavé barvičky zkrátka nejdou kombinovat s celým zbytkem tvého šatníku (pokud se tedy nesestává ze samých jednotvárných odstínů).
Slečn@ radí: Vždy se vyplatí vybrat si svršek v co nejneutrálnější barvě (s ohledem na obvyklé barvy, které ráda nosíš). Nebude to nuda. Stačí barevné doplňky, výrazný a jsi za hvězdu.
* Střih
Bohužel ne každému sluší všechno. Nekupuj zajíce v pytli a svůj úlovek si už v obchodě dobře vyzkoušej. Pokud ti nesedí střih, někde tě to tlačí nebo se dělá kapsa, nekupuj nic za každou cenu, litovala bys. Vyzkoušej více různých typů a střihů od různých výrobců. Stejně tak, jako se liší postavy různých lidí, se liší i střihy oblečení.
Slečn@ radí: Máš problémy posoudit, jestli ti něco sluší? Na nákup určitě vezmi mamku nebo kámošku a klidně se zeptej na názor i prodavačky. Za zeptání nic nedáš a názor druhých ti bude skvělou radou!

Zahraj si na stylistku!
Pokud jsi koupila skutečně geniální kousek, můžeš si gratulovat! Sáčko využiješ, ať už půjdeš kamkoliv a s kýmkoliv.
Náš úlovek: Kárované jarní sáčko, TopShop
NA RANDE: Chceme se líbit, ukázat své přednosti, ale zároveň v tom nesmíme vypadat lacině. Neboj se odhalit své nohy v džínových propínacích šatech (Kenvelo). A aby to nebylo fádní, doporučujeme nápadné doplňky v pořádně “ostré” barvičce (korále a kabelka – Topshop, balerínky – Deichmann). Ideální je například žlutá. Je jásavá a optimistická, takže na jarní romantiku v rozkvetlém parku ideální!

sacko


DO ŠKOLY: Vzdělávat se chodíme nejraději v ležérním oblečení, v němž se cítíme pohodlně. K našemu sáčku se nejlépe budou hodit klasické džíny jakékoliv střihu (Kenvelo), které by neměly být příliš nápadně zdobené. S károvaným vzorem by se to mohlo bít. Tričko zvol podle vlastního vkusu (H&M), nejlépe jednobarevné maximálně s obrázkem či nápisem přes prsa. Velmi důležité jsou také doplňky. Dobíhat na tramvaj se ti bude bez problémů v pohodlných teniskách (Deichmann) a všechny učebnice se ti jistě vejdou do praktické tašky růžovky (Time Out).
NA NÁKUPY: Baví tě lítání po obchodech? V tom případě jistě víš, že i zde je pohodlí na prvním místě. To by však nemělo být na úkor stylu. Nejdůležitější jsou proto botky (Deichmann), ze kterých nebudeš mít puchýře, a prostorná taška (Promod). Červeno bílou kombinací se šedo bílým sakem nemáš co pokazit. Slušet ti bude lehká červená halenka (TopShop) a plátěné kraťásky (H&M).

Text: Eliška R.
—–
12.4.2008

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

12 Comments
  1. U Deichmanna budou určitě pod tisícovku, ale přesnou cenu ti neřeknu. Odhaduju je tak 600-700 podle obvyklých “deichmannovských” cen. V Německu je mají za 19,90 Eur a u nás se to myslím moc lišit nebude.

  2. a odkud je to sáčko? mě se hrozně líbí….už sem začala koukat v krámech ale zatim nic moc…akorát bílý a to já nemůžu mít…a myslíte, že bych ho mohla nosit i když nemam moc(spíš vůbec) prsa? díky

  3. Já jsem si předevšírem koupila šedý sáčko z Clockhouse :))) Trochu podobný, jaký ukazujete tady v článku, ale má jiný zapínání… prostš klassika, dole knoflíky a výstřih… Myslíte, že se k šedým saku může nosit růžová sukeň?? Anebo jaký tričko si vzít ke světle růžový sukni??

    Ty doplňky k modelu “na rande” jsou kráásný,,, jen kdyby byly růžový…

Leave a Reply

Your email address will not be published.