Jak správně na vlasy

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. I proto je nutné se o naši hřívu starat pravidelně a hlavně správně. Základem zdravých a krásných vlasů je právě ona správná péče, ve které nám nejjednodušeji napomáhá vlasová kosmetika, která je nedílnou součástí snad každé koupelny. Pár rad pro zdravé a krásné vlasy nalezneš v následujícím článku.
vlasy-uces-poskozene-pece-strih

Pro začátek

Před mytím všech vlasů se doporučuje je důkladně pročesat. Tímto úkonem se skvěle prokrví pokožka hlavy, což je velmi zdravé, mimo jiné se z části odstraní případné stylingové přípravky a prach. Důležité je samozřejmě vybrat si správný hřeben. Mnoho kadeřníku doporučuje kartáč z kančích štětin, který vlasy jemně pročeše a neničí.

Jak je mýt

Vlasy si myj tak často, jak sama pociťuješ, že je to nutné. Nikdy si vlasy, ani pokožku hlavy nedrhni silně. Šampón stačí mírně napěnit u kořínků vlasů, jelikož při umývání stéká po jejich délce. Vlasy se tak umyjí důkladně a ke všemu se nevysuší. Dále se také doporučuje vlasy mýt pod proudem a nejlépe dvakrát, ideálně vlažnou vodou, nikdy ne horkou.

Po umytí

Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu a tím je vlasová kosmetika. Obecně platí, že čím delší vlasy, tím jsou samozřejmě za prvé těžší a za druhé a co je hlavní, potřebují důkladnou výživu po celé jejich délce. Nevyživované vlasy mají tendenci se lámat, či třepit, stejně tak vlasy namáhané nebo ty, které jsou vystavované velmi slunci či mrazu. Automatické by tedy mělo být po použití šampónu sáhnout hned po vhodném kondicionéru pro naše vlasy. Nejvhodnější je kondicionéry nanášet na mírně vlhké vlasy, aby přípravek nestékal. Výživa se potřebuje dostat až k vlasovému vláknu. Kondicionéry, které jsou bezoplachové, většinou vyhovují rychle mastícím se, nebo velmi jemným vlasům, jelikož je tolik nezatěžují.

Občasné kúry

Pokud máš vlasy hodně suché, zničené, mastné, chceš mít krásný lesk, nebo je jen důkladně vyživit používej občasně vlasové kúry, nebo masky, které nabízí například vlasová kosmetika PULS. Tyto produkty na vlasy jsou vysoce koncentrované a pečují o ně do hloubky. Není vhodné je nanášet ke kořínku, nýbrž do délek a konečků. Mimo jiné je na místě nechat je působit pouze na uvedenou dobu. Déle zde neznamená více, ba naopak, vlasy mohou být více zatížené a výsledek nemusí být líbivý.

Oživení

Žijeme v době, kdy se mnoho z nás vzdává své přirozené barvy vlasů. Pokud patříš mezi ty, které svou přirozenost milují, ale něco ti přece jen na tvé koruně krásy chybí, vyzkoušej henny nebo rovnou barvy na vlasy, které odpovídají tvému přirozenému odstínu. Vlasy se ti zacelí, získají lesk a celkově se prozáří.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.