Která barva ti sluší?

Asi se to alespoň jednou v životě přihodilo každé z nás, ten krásný kousek oblečení, který jsme si zakoupily, nám barevně prostě nesedí. Jak se vyvarovat takovým přešlapům se dozvíš v dnešním článku.
Čím je dáno to, že některým sluší taková barva jiným zase maková? Klíčem je barevná typologie. Tedy studie o působení různých vlastností a faktorů na naši pleť. Podle vlastností barev, které dělají naší pleti nejlepší službu, je možné se zařadit do některé ze šestnácti podskupin, dnes si však řekneme jen o základním rozdělení.

Pro správné určení barevného typu jsou klíčové tři věci. První směrnicí je určení barvy pleti – nejlépe se odstín určuje na vnitřní straně předloktí. Dále rozhoduje přirozená barva vlasů a posledním rysem je pak barva očí. vecerni-liceni-navodExistují celkem čtyři barevné typy – jarní, letní, podzimní a zimní.

Něžné jaro

Jarní typy působí něžným dojmem. Pleť  je velice často světlá, s průsvitným a mírně nazlátlým tónem. Často také mívá sezónní pihy. Rty tohoto typu mohou být drobně namodralého podtónu, růžové až světlounce červené. Barva očí bývá světle modrá, sytě modrá, šedomodrá, šedozelená nebo oříškové hnědá. Plavá nebo světle hnědá barva vlasů mívá povětšinou zlatavé tóny.
Barvy: starorůžová-růžová, růžová, světlé a zlaté odstíny hnědé, tyrkysová, béžová, zlatavá, meruňková, zelenomodrá, šedá

Pestré léto

Letní typ je v podstatě odnoží typu jarního, ovšem ve studeném provedení. Pleť bývá velmi světlá, někdy olivová, výjimečně hodně tmavá. Barva vlasů se vyskytuje ve všech odstínech od světlé platinové až po tmavě hnědou. Variace barevnosti očí bývají rovněž širokého spektra, oči  jsou barvy šedé, šedomodré, šedozelené, modrozelené, tmavě modré, oříškové až tmavě hnědé. Tento typ je v našich končinách nejrozšířenější.
Barvy: matné tóny šedé a modré, kouřové tóny, starorůžová

Teplý podzim

Ženy podzimního typu se často vyznačují béžovou barvou pleti, někdy až do meruňky, slonoviny či zlata. Mívají povětšinou velké množství pih po celém těle. U tohoto typu se kůže špatně opaluje a rychle se na slunci spálí. Barva očí je charakteristicky výrazná, zářivá, jasně modrá, zelená, hnědá. Vlasy jsou téměř vždy plavé, hnědé nebo rusé, se zlatým až rudým nádechem.
Barvy: olivová, khaki, rezavá, oranžová, měděná, červená, světle zelená

Mystická zima

Dominantou zimního typu je pleť namodralého podtónu, porcelánová nebo s podtónem olivového zabarvení. Vlasy jsou naprosto vždy tmavé, od tmavě hnědé až po černé s namodralým odleskem, i řasy a obočí zimního typu jsou tmavé a výrazné. U barvy očí převládají variace šedé, šedomodré, hnědé, černé, průzračně modré nebo čistě modré.
Barvy: černá, červená, pastelové barvy, tmavě modrá, zelená, sytě růžová, neonové barvy

Důležité je mít na paměti, že barevná typologie slouží hlavně jako pomůcka. Žádná z nás není zcela stoprocentně jen jedním typem. Navíc vše záleží na našich pocitech, hlavní je se cítit dobře ve vlastní kůži.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Comments are closed