Jak vybrat noční košilku

Spánek je pro tvé tělo velmi důležitý. Jednak se regeneruje tvůj organismus, a pak je to velmi příjemná činnost. V posteli strávíš 1/3 svého života, proto by sis měla zvolit pohodlné pyžamo či košilku. A aby ses vyspala co nejlépe, záleží na tom, v čem spíš. Je lepší dvojdílné pyžamo, či noční košilka?

I sexy prádlo může být pohodlné! (foto: red69.cz)

Při výběru noční košilky se zaměř na svůj vkus, zvyklosti a příležitost. Pokud se chceš dobře vyspat, zvol pyžamo, které od těla odvádí pot. Na pyžamovou párty s přáteli si vyber košilku s veselým vzorem, pokud se chystáš strávit noc s přítelem, zvol jiný druh látky, střih i vzor. Některé holky mají radši rustikální vzhled, jiné se cítí lépe v hedvábí, saténu, krajce, apod. Při výběru košilky je důležitá také délka – můžeš ji mít těsně po zadek, do půlky stehen, ke kolenům, anebo dlouhou až na zem, záleží na tobě.

Jak vybírat košilku?

Košilka musí být vyrobena z prodyšného, příjemného a kvalitního materiálu. Syntetické materiály se přírodním velmi podobají, nejsou ale tak savé a co víc, jsou elektrostatické. Pokud nakupuješ na internetu, věnuj pozornost tomu, z čeho je košilka vyrobena, a pokud to na dané webové stránce není uvedeno, hledej raději jinde.

Výhodou nočních košilek je hlavně vyzdvižení předností jejich nositelky. Dvoudílnému pyžamu se nepodobá, má spíše erotickou funkci. Platí tedy: čím méně toho košilka skrývá, tím lépe. Důležité je, aby byla sexy. Pro chvíle strávené s přítelem za dveřmi ložnice zvol tedy hedvábí, anebo krajku.
Hedvábí je synonymem pro luxus, exkluzivitu a orient. Hedvábí je materiálem jemným, hebkým a každá holka se v něm cítí neuvěřitelně – jako královna. Na trhu můžeš najít košilky se žebrovanou strukturou, krajkovými vsadkami, či dalším zdobením.
Satén naproti tomu podtrhne tvou ženskost, krásu a dodá hebkost tvému tělu. Prádlo bývá ušito ze saténové tkaniny, může být doplněno delikátní krajkou, což působí luxusním dojmem, používá se nejen na spodní lemování, ale i na zdobení na prsou a ladí s barvou košilky.
Krajka je nejen velmi krásná, ale i neuvěřitelně svůdná. Působí něžně, étericky, vzdušně a je tak trochu provokativní, protože je průsvitná. Krajka je většinou doplňkem hedvábných či bavlněných košilek, nejčastěji se prodává v modré, červené, broskvové nebo černé barvě. Krajka je prostě klasika, obzvlášť pak v černé, anebo bílé barvě. Nikdy nezklame.

Pokud tě nic ze jmenovaného nenadchlo, jsou tady bavlněné noční košilky. Bavlna je hřejivá, příjemná, pohodlná a nenáročná na praní. Zdá se ti to jako nuda? Zkus bavlněné košilky ozdobené krajkou, nejčastěji krátké s tenkými ramínky, u ramínek si ale dej pozor, aby ti nikde nevadila.

Nejen na materiálu záleží

Jestliže tohle všechno v šatníku máš, ale sháníš jen pohodlný noční úbor, patří noční košilka k těm nejlepším volbám. Vybrat si můžeš delší, anebo s rozparkem, který ti zeštíhlí nohy, s dlouhým či krátkým rukávem, s potisky, bez nich, se vzory (kytky, apod.)… Záleží jen na tvé fantazii. Jestli máš v plánu vybírat si svou košilku na internetu, pamatuj na to, že je důležité, z čeho je košilka ušitá, jaký je materiál.

Pamatuj si ale, že ať už kupuješ košilky na jakoukoliv příležitost, vždycky se v nich musíš dobře cítit především ty. Na výběr máš z různých velikostí, barev a materiálů, stačí si jen vybrat. Takže si s kamarádkou vyrazte do obchodu a udělejte si radost!

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.