Ligotané doplnky

Plesová sezóna a večierky sú v plnom prúde. Obchody ponúkajú veľké výpredaje a zľavy. Ideálny čas na kúpu nových šiat. Ak si typ, ktorý akcie tohto druhu navštevuje často alebo ich priam vyhľadáva, treba to využiť. Ale tento krát som nechcela o šatách. Teraz si posvietime na nie menej dôležitý artikel k outfitu a to sú doplnky. Čo letí túto sezónu? Ako si ich správne doladiť farebne či materiálovo?
Prvou zásadou je, že ak sa chystáš na akciu, musíš zistiť, či nie je predpísaný dress code. Ak je, oveľa viac ti toimage uľahčí výber. Ak nie je, musíš to odhadnúť tak, aby si nespravila faux-paux. Dôležité je, aby si najskôr vybrala šaty a potom ladila zvyšné doplnky. Základným pravidlom je, že čím výraznejšie šaty, tým jednoduchší účes a doplnky.

Štras

Je nádherný materiál. Ale pozor, na druhej strane veľmi výrazný. Hodí sa viac-menej ku každej farbe. Ak teda berieme do úvahy jeho striebornú farbu s priesvitnými kamienkami. Väčšinou postačia k šatám výraznejšie náušnice, prípadne jemnejší náramok k tomu môže byť tiež zaujímavý. Ak máš holí dekolt, náhrdelník nechaj doma. Môžeš pôsobiť ako diskogula. Veľmi pekné a originálne kúsky možno nájdeš v šperkovnici svojej starej mamy. Kedysi to nosila každá dáma. Tak za pokus to určite stojí. Dbaj však na to, že ho pred použitím treba dobre vyčistiť.

Swarovski

Dnes veľmi populárna a rozšírená značka bižutérie. Má krásne brúsené kamene, takže ako doplnok k plesovým šatám to určite bude znamenať správny výber. Predovšetkým má nádherné náhrdelníky. Ak chceš oživiť dekolt, tak potom už zvoľ len jednoduché nevisiace náušnice. Určite zažiariš. Prípadne by mohol byť ešte k tejto kombinácii zaujímavý prsteň. Ale nie veľmi výrazný. Pozornosť určite bude pútať tvoj dekolt, tam môže byťimage kameň väčší. Zlaď všetko v jednej farbe doplnkov a hlavne k šatám.

Originálne kúsky

Ak chceš úplne vyniknúť a nechceš sa stretnúť s dámou, ktorá bude mať rovnaké doplnky, daj si vytvoriť vlastný šperk odborníkovi. Šperkárok, ktoré robia krásne a výnimočné kúsky, nebude určite problém nájsť. Povieš im svoju predstavu a oni ju krásne dotvoria. Môžeš si povedať farebnosť, veľkosť, materiál. Väčšinou majú v ponuke všetko. Vedia urobiť či náušnice, náramky alebo náhrdelník. Prípadne si nechaj spraviť celý set a neskôr ich môžeš kombinovať na rôzne akcie. Vždy budeš vyzerať inak. Môže sa však stať, že za takúto prácu si vypýtajú viac peňazí, ako keby si nakúpila bežne v obchode. Ale zase za tú originalitu a trvácnosť to určite stojí.
Zainvestuj do dobrých a kvalitných šiat. Keď na rôzne akcie budeš meniť doplnky, budeš vyzerať inak a originálne. Aspoň bude vždy dôvod niečo ísť kúpiť, a pritom neminieš toľko peňazí.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.