Módní doplněk i každodenní nutnost – kabelky

Nevím jak ty, ale já si život bez kabelky nedovedu představit. Dávám do ní vše, co během následujícího dne potřebuji. Navíc je to i módní doplněk, který oživí můj outfit. Je to prostě moje pravá ruka, a když ji nemám, jsem nervózní. 

Věděla jsi, že právě kabelka a její způsob nošení, vzhled i obsah, může prozradit hodně o své majitelce?kabelky

Trocha historie

Kabelky či ozdobné váčky byly oblíbené již ve starověkém Egyptě. V té době je nosili muži i ženy a uchovávali v nich šperky a peníze. První kabelky, jak je známe dnes, se ale začaly vyrábět až koncem 19. století. Nejdříve se vyráběly pouze malé taštičky do ruky a až s rozvojem hromadné dopravy se zrodila kabelka s dlouhým uchem, vhodným k přehození přes rameno. Tašky byly nejčastěji vyrobeny z kvalitní kůže, hedvábí či obyčejné látky, zdobily se výšivkou, ale i korálky a drobnými kamínky.

Řeč kabelek

Stejně jako postoj těla vyjadřuje tvou náladu, tak i způsob, jakým držíš kabelku, toho na tebe může hodně prozradit.

Jestliže ráda nosíš kabelku zavěšenou na předloktí, ráda se chlubíš a vystavuješ na obdiv svůj majetek. Kabelka, kterou žena nosí v náručí, prozrazuje, že její majitelce nezáleží zas až tak na vzhledu, ale hlavně klade důraz na praktičnost a účelnost. Taková žena si jde za svým cílem hlava nehlava a je vytrvalá.
Pokud nosíš kabelku v obou rukách před sebou, vypovídá to, že jsi plachá a nejistá. Nemáš důvěru v ostatní a těžko si získáváš nové přátele. Naopak kabelka v ruce, kterou si neseš jako obyčejnou tašku, je typická pro cílevědomé a praktické ženy.

Kabelka v podpaží ukazuje, že nejsi spokojená sama se sebou, ale na druhou stranu se snažíš mít jakoukoliv situaci pod kontrolou. Pokud nosíš kabelku přes tělo, nezáleží jaký typ, prozrazuje to o tobě, že jsi laxnější a ráda chodíš oblékaná pohodlně.

Kabelka o tobě prozradí víc, než si myslíš

Úsloví řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi je poměrně známé a rozšířené, ale co řekni mi, jakou kabelku máš, a já ti řeknu, jaká jsi? Ano, podle psychologů dokáže i sama kabelka a její obsah poodhalit hodně o své peněženkymajitelce.

  • Například malá taška s dlouhým popruhem, tzv. crossbody, dovoluje své majitelce volnost pohybu a volné ruce. To značí, že slečna je samostatná, nezávislá a má ráda zábavu.
  • Majitelka velké pytlovité kabelky toho s sebou nosí hodně a tak se dá usoudit, že žije naplno, je časově vytížená a jen tak se nezastaví. Naopak malá kabelka či psaníčko prozrazují, že se slečna ráda baví a touží vypadat elegantně a upraveně.
  • Pokud nosíš aktovku a nejsi zrovna studentka, prozrazuje to o tobě, že se ráda učíš novým věcem, jsi zvídavá, chytrá a společenská. Máš ráda hezké věci, ale také ti záleží na účelnosti a praktičnosti tašky, kterou s sebou nosíš.
  • Nosíš s sebou raději batůžek, ať kožený či textilní, i když máš doma několik kabelek? Pak jsi sportovně založená, máš ráda pohodlí a upřednostňuješ ho před dokonale sladěným vzhledem.
  • Jestliže nosíš koženou kabelku, jsi spokojená sama se sebou, jsi sebejistá a umíš si jít za svým. Zvládneš si poradit s kdejakým problémem.

Tak co poznala, ses v některém stylu nošení kabelky či v jednom z typů kabelek? Odpovídá charakteristika nebo to jsou jen nic neříkající řeči psychologů? Mezi námi, já jsem se poznala a musím říct, že to sedí.

Tip: Mrkni se na krásné dámské kabelky.

Martina Koubová

Milovnice sladkostí, hlavně cupcaků, přírodní kosmetiky, koček, gumových kachniček a vinylových desek, co by jednou ráda vlastnila kavárnu či obchod plný šminek.

No Comments Yet

Comments are closed