Lesk a bída českých módních magazínů

Najít v Česku dobrý a aktuální módní web je docela náročné. Dokonce náročnější než třeba mikroekonomické vztahy mezních mír čehokoli. A to nemluvím o módních časopisech, které jsou se svými zahraničními sourozenci nesrovnatelné.

Existují dvě možnosti: spokojit se s tím, co nabízí český rybníček (takže tak půl roku staré trendy a kopírování zahraničních magazínů, co se fotek i článků týče) nebo promrskat angličtinu a pustit se do amerických nebo anglických webových stránek, které sice nabízí aktuální módu, ale u nás většinou nedostupnou nebo zavrhovanou.

moda

V zahraničí je pro nás Češky až neuvěřitelné, co nabízí tamní módní magazíny a jak jsou oproti českým rozdílné, zajímavé a vždy je v nich něco ke čtení. Zaostalost a plytkost papírvých magazínů je však jedna věc a to samé v případě těch elektronických druhá. Vždyť weby jsou přece daleko jednodušší na aktualizaci, říkám si, tak proč je jejich úroveň u nás taková, jaká je?

LuxuryMag – zlatá rybka v kalných vodách?

Teprve nedávno jsem narazila na internetové stánky o módě a životním stylu, které mě víc než překvapily svou aktuálností, zajímavým designem a komentováním modelů přímo z přehlídkových mol. LuxuryMag je přesně to, co jsem poslední dobou v Česku postrádala a hned jsem se zaregistrovala pro novinky.

Přestože některé články píší o luxusním značkovém zboží, které si asi většina z nás nekoupí (nebo koupí a bude příštích pár měsíců hladovět jen proto, aby si tak drahé oblečení, boty či kabelku mohly dovolit), jsou přínosným zdrojem inspirace a srovnání trendů v Česku a v zahraničí. Díky tomu například zjistíš, že móda u nás – myšleno ta nositelná, každodenní – je poměrně konzervativní. Džíny, tričko, mikina nebo svetr, tenisky a kozačky s nohavicemi uvnitř. Uniformita.

Tento web ti ukáže kouzlo originálních společenských šatů, latexových legín, pásků přes haleny, gumových holínek do deště barevných jak dětské obrázky, teplákových souprav nejen do posilovny a pro ty přece jen v nitru své duše konzervativní – také třeba barevné mikiny a bundy. Prostě pravý ráj pro všechny, kteří se snaží vypadat jinak než všichni ostatní.

luxurymag
V archivu najdeš spoustu článků o všem, co se módy a trendů týká: kabelky, trendy botičky dovnitř i ven, nejrůznější doplňky od čepic a rukavic po hedvábné šátky, plesové šaty a občas i bižuterii. Mně se nejvíc líbí články o spodním prádle – přestože nejde vidět, je to jedna z nejdůležitějších částí šatníku a měla by jí být věnována patřičná pozornost, což tady určitě je. A co je nejdůležitější, článků o dámské módě je požehnaně a každým dnem přibývají jak houby po dešti. Sem tam narazíš i na pánskou módu. Luxury Mag píše o obojím, takže můžeš svého miláčka překvapit třeba trendy boxerkami, županem nebo mikinou, aby i on se po tvém boku cítil dobře oblečený.

Od světových návrhářů až po profláknuté značky

LuxuryMag je zaměřený především na luxusní módu, čemuž odpovídají i profily známých návrhářů, které zde najdeš. Oscar De La Renta, Osmany Laffita, Jimmy Choo, Dior, to je jen malý výčet životopisů za posledních pár měsíců. Na druhou stranu nechybí ani články o dostupnější módě od značek jako je H&M, Orsay, Nike nebo NewYorker. LuxuryMag nabízí pro každého něco a je jen na tobě, jestli si z nabízených trendů něco vezmeš, nebo se budeš jen dívat a kochat.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.