Líčení pro tvůj typ obličeje + podzimní trendy

oblicejJe tu pokračování článku „Víš, co ti sluší?“. Dozvíš se něco o #mce_temp_url#líčení podle tvého tvaru obličeje a také novinky týkající se podzimních střihů, které frčí. Každé z nás totiž sluší něco jiného, a proto není důvod házet flintu do žita, když i ty můžeš být hvězda, stačí vědět, jak na to!

Minule jsme si řekli, že podle tvary obličeje dělíme do skupin. Drtivá většina z nás má nějaký, alespoň drobný nedostatek na kráse. Od velkého nosu až po vysoké čelo. Je však velmi důležité mít se ráda a být spokojená sama se sebou. Kosmetika tu je od toho, některé nedostatky skrýt a přednosti zvýraznit. A Slečn@ ti v tom zajisté pomůže!

Stále nevíš, jaký máš tvar obličeje? Stoupni si před zrcadlo. Vlasy si sčeš dozadu, aby ti nenarušovaly kontury obličeje a obkresli si na něj obrys celé tvé tváře. Potom by jsi měla správně určit, jaký typ u tebe převládá:

Oválný obličej – jak už jsme řekli, oválnému obličeji se přezdívá “ideál”. Nemá žádný velký nedostatek, a proto se nemusíš přehnaně malovat. Tady postačí jen troška tvářenky na líčka a můžeš být spokojená!liceni
Hranatý obličej – hlavním bodem tohoto tvaru jsou čelisti. Je důležité, abys jejich ostrý tvar zjemnila a přiblížila tak oválnému obličeji. Postačí, když tvářenku naneseš na bradu a na nejširší část dolní čelisti. Můžeš jí také lehce poprášit okolí spánků. A abys odpoutala pozornost od ostrých hran obličeje, zvýrazni si oči – můžeš je například orámovat tužkou (nejlépe hnědá nebo šedá, která nepůsobí ostře jako černá) a nabarvit řasy řasenkou. Tvůj problém je vyřešen!
Kulatý obličej – někdy může klamat, proto ve tváři můžeš působit jako baculka, přestože jsi celkově štíhlá. Zkus opticky obličej zúžit – uveď do pozornosti oči. Krásně vypadají kouřové stíny. Zvýrazní také bradu, která je v tomto případě menší. Stačí, když na ni naneseš rozjasňující pudr a pod ni o něco tmavší make-up. Tvářenku aplikuj do ztracena, stejně jako u hranatého obličeje, ale snaž se ji protáhnout ještě výš od lícních kostí až po koutky úst. Tak se obličej zúží a také jakoby zhubne.
Trojúhelníkový a srdcovitý obličej – potřebuješ optický rozšířit dolní část obličeje a naopak zase zúžit čelo. K tomu ti bude stačit nanést tvářenku pod lícní kosti tak, aby byla nejvýraznější ve středu tváře. K zamaskování šířky tvého obličeje rozetři trošku zdravíčka i do oblasti spánků. PBarvu rtěnky zvol spíš nenápadnější, opět si vyhraj spíše s líčením očí.

A teď k podzimu…

Jak jistě víš, podzim a zima k nám již míří, a ty určitě nechceš mít své vlasy ještě vyšisované od sluníčka. Určitě chceš být alespoň trošku originální a ne mít účes jako každý druhý. Za dob našich babiček a prababiček to nebylo nic špatného, ale dnes již máme spoustu vymožeností, díky nimž můžeš vypadat vždy mimořádně. Co tedy letos frčí?

Co se týče barev, máš cestu volně otevřenou. Hitem se stal chladný blond ve světlém i tmavším odstínu, a také barvy v tónu dřeva, koření, jantaru i medu. Osvědčila se také černá s nádechem do fialova. „IN“ budeš však i v tlumených a přirozených barvách jako jsou barvy země – jemně hnědá, béžová, oranžová. Netýká se to však jen vlasů, ale i oblékání a líčení (třeba líčení na party).
A co střihy? Můžeš nejrůzněji experimentovat. Do módy přišla éra krátkých vlasů a pokud jsi nikdy neměla krátké vlasy, tak proč to nezkusit?
Mikáda
– mikáda k nám znovu přiletěly a staly se velkým trendem. Přímo hýří mládím a není divu, že si tento styl ženy znovu oblíbily.
Žehlit nebo nežehlit? Žehlení vlasů je stále HOT, neboť rovné vlasy frčí. Ovšem ani změna z rovných na vlnité není k zahození. Ovšem
POZOR: při častém žehlení vlasy ztrácejí přirozenost a můžou se nehezky třepit a lámat, proto používej přípravky, které jsou přímo určeny k žehlení.

Text: Míša F.

11 Comments
 1. No ,mě by teda zajímalo proč je půlka článku “opakováním” toho pedešlýho dílu…:(
  A na otázku jakej střih mam zvolit odpovíš:
  A co střihy? Můžeš nejrůzněji experimentovat. Do módy přišla éra krátkých vlasů a pokud jsi nikdy neměla krátké vlasy, tak proč to nezkusit?
  No nevím,ale mě se tenhle článek teda moc nelíbí ,ať si říká kdo chce co chce…

 2. Taky jsem to čekala lepší. Spíše jsem myslela, že tam budou třeba fotky s typem obličeje a nějakým účesem. A ne jen to, že můžu experimentovat apod. To přece vím.

 3. nO MOC PĚKNÝ ČLÁNEK ALE CHTĚLO BY to více obrázků ty učesy který se různě hodí a s tím i to líčení a ty všechny modní barvičky skvěle sladěné s oblečením s líčením atd

 4. Milá Liki. Chtěla bych ti říct, že tohle není žádné opakování, ale pokud sis nevšimla, tak tady řešíme malování podle typu obličeje a vpředšlémn jsme volili střih vlasů podle tvaru obličeje.
  Simono, nevím, co by jsi ještě chtěla, ale budeš se muset smířit s tím, co tu je. Je mi líto.
  Ivet, díky.

 5. nic se tu neopakuje. ale je pravda, že by to chtělo víc obrázků, třeba galerii krátkých blond účesů, když píšeš, že jsou moderní. jinak je to dobrý článek.

 6. ahote…moc fajn članek:-Dpomalovala sem zrcadlo..zjistila sem jaky mam tvar obličere..jo
  k tem kratkym vlasum..mivala sem dlouhe vlasy ted sem u střední delky…ale nevim jestli by mi slušela takova barvička..chtelo by to mne videt:-Daby mi nekdo poradil…mno ale jinak fakt good članek

 7. No, pry zehleni je stale in, muze sice trepit vlasy, ale pouzivanim pripravku se tomu zabrani – blbos!!Kazde zehleni nici vlasy..potom se muzete jit rovnou ostrihat nakratko…chjo.

 8. není tam napsáno, že se tomu zabrání, tak v klidu, ok??
  A není pravdou, že se musíš ostříhat nakrátko. Jsou skutečně speciální přípravky, které zmírní třepivost apod.
  Nakrátko se stříhat skutečně nemusíš. !!

 9. hoj slečno. mam kulaty oblicej a chtěla bych si nechat ostříhat rovnou ofinu. nechci takovou tu hustou, ale prostříhanou.nezvyrazni mi tento strih jeste vice muj kulaty oblicej?diky za odpoved

 10. Určitě si nech poradit přímo od zkušené kadeřnice :-) Jinak platí, že pokud máš kulatý obličej, není pro tebe vhodná ofina “podle hrnce”, ale spíše střapatá, nakřivo apod., abys rozbila rovnou linii, která by kulatému ubličeji příliš nelichotila.

Leave a Reply

Your email address will not be published.