Milujeme boty – a nejvíc ty opravdu stylové

Jsme holky a proto milujeme boty. A proč? Protože jsme holky. Záleží nám na tom, obout nohy do stylových, značkových a krásných bot, které nám budou výborně ladit s kabelkou nebo páskem. Rády si je vybíráme a rády je světu ukazujeme. Jak si vybrat botky, které nám budou nejen dělat parádu, ale taky se v nich budeme cítit jako v bačkůrkách?

boty Converse
I boty na každodenní nošení mohou být stylové.

Přijdeš do obchodu s botami a první dojem je vzhled. Je to vcelku logické. Spousty z nás hned na druhý pohled sleduje cenu. A dnes už neplatí, že boty ve slevách nejsou kvalitní nebo vyšly z módy, takže výběr je v podstatě neomezený. Takže ten vzhled. Přiznejme si, že málokterá z nás jde do obuvnictví s jasným záměrem např. že chceme boty na sport, boty do divadla, prostě boty k nějakému konkrétnímu účelu. Většinou nás obuvnictví táhne jako magnet a jdeme se prostě jen tak podívat a odejdeme s balíčkem našich nových miláčků. Procházet se mezi regály je pro mnohé z nás jistou očistou duše a relaxací. A nosit krásné boty stejně tak.

Pohodlí

Ale i krásné boty by měly být pohodlné a sedět nám. Je sice těžké oželet krásné lodičky, které mají v posledním páru velikosti 37 a tvoje noha – proboha proč – má číslo 39. Ale než si řezat palce jako v Popelce, je lepší takové botky oželet. Takže prvním znakem pohodlí je rozhodně správná velikost. Ač na to máš možná špatné vzpomínky z dětství, padnoucí bota se pozná jednoduše tak, že strčíš prst za patu. Měla bys tam mít místo na ukazováček. Pak bota sedí správně a i když si vezmeš např. teplou ponožku, vejdeš se. Víc místa už bys mít neměla. Každá obuv se časem lehce rozšlápne, některá i o půl čísla, a pak by ti byla velká.

Dalším aspektem pohodlnosti je obuv „nestřevíčková“ bez podpatku. I ta největší dáma si občas chce ulevit a nazuje si tenisky. A tenisky nemusí být nutně jen ošklivé nebo nemódní. Takové boty Converse se hodí i k sukni. Conversky – ano, je to ten typ boty, co nosili naši rodičové na tělocvik – jsou dnes velkým hitem a hodí se prakticky k čemukoli, díky mnoha variantám, které se vyrábí. Někdo by možná mohl namítnout, že kazí klenbu a chodidlo, ale vysoce módní střevíčky jsou na tom stejně. A stejně je nosíme a nic nám není. Takže jestli chceš pohodlné a stylové boty, ve kterých bude tvoje noha jako v bavlnce – neváhej. Aby byl outfit opravdu sladěný, nesmí nám chybět ani tašky přes rameno.

Záruky a reklamace

Vybrala sis botky, které ti padnou, jsou pohodlné a nádherné, ale ouha, po chvilce nošení se rozpadají. Co s tím? Na každé boty dostaneš automaticky záruku dva roky, jako u jiného zboží. Je ale důležité schovat si paragon, jelikož bez něj ti nikdo nic nevrátí ani nevymění. Proto si všechny paragony pečlivě archivuj. Nejlépe na místo, o kterém víš, že je vždy najdeš. Pokud máš tedy paragon, do dvou let ti za boty vrátí peníze nebo ti je vymění. Ale není to tak snadné, jak by se zdálo.

Každá obuv se dělí do několika skupin. A to na: pracovní ochrannou obuv, celoroční vycházkovou, letní vycházkovou, zimní vycházkovou, společenskou obuv, sportovní, domácí obuv, přezůvkovou obuv, vysoce módní obuv a ortopedickou. Podle toho se také řídí pravidla reklamace. A pokud tato pravidla nedodržíš, prodejce ti reklamaci neuzná.

Co z toho plyne?

Koupíš- li si boty, které jsou zařazeny do kategorie letní vycházkové a půjdeš v nich v lednu bobovat, rozbiješ si je a půjdeš je reklamovat, prodejce má právo ti reklamaci neuznat. U kategorie vysoce módní obuvi se např. předpokládá, že v takových botách se chodí jen po nákupním centru, v divadle nebo po molu a v podstatě nikde venku. Takové boty nejsou prakticky určeny k chození, ale pouze k postávání a ukazování. Proto v první řadě používej boty k tomu účelu, ke kterému jsou určeny a v druhé řadě si dávej pozor na to, co při reklamaci řekneš.

Tip: Conversky seženeš za super cenu i na internetu. Mrkni na Converse Brno.

V neposlední řadě je důležité se o botky správně starat, a tak reklamacím můžeš úplně předejít. Například zimní boty pravidelně impregnuj, čímž zabráníš zničením vodou, pravidelně je šetrně umývej a nenos je tam, kam nepatří. Když se rozhodneš boty prát v pračce, předem se ujisti, zda to vydrží, a vyber správný program. Vždy také vyšněruj tkaničky, aby se boty vypraly důkladně. Pokud budeš o své botky dbát tak jako sama o sebe, nebudeš je muset reklamovat a budeš si jich užívat i déle než ony dva roky, na které se vztahuje záruka.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.