Milujeme lodičky

Lodičky. Boty, na kterých strávíme větší část života, pokud tedy budeme pracovat v kanceláři, nebo se prostě budeme chtít líbit. Správně zvolené lodičky ti dodají výšku, prodlouží nohy a možná i zvýší sebevědomí. Jak si ale správně vybrat?

nohy-boty
Lodičky před koupí řádně vyzkoušej.

Při nákupu lodiček dbej na vnitřek boty. Podívej se až do špičky, kde se povětšinou skrývá nějaká ta nerovnost, u obyčejných bot to ani tak nevadí, tam se noha špičky nedotýká, u lodiček je to ale chyba, byť jsou sebešpičatější. Důležité je, aby se ti lodička na noze neviklala, nádherné lodičky, které sklouzávají z nohy dolů, jsou vhodné akorát na zlámání nohy. Nohu ani mermomocí nikam nervi, nejdeš na molo, ale lodičky používáš na běžné denní nošení, nezdevastuj si nohy. Pak také vyzkoušej výztuž, kterou je bota opatřena, měla by držet tvar, nesmí být ale moc pevná – ta způsobuje zátěž pro nohy, může navíc prasknout, kdežto měkká výztuž se časem zdeformuje a lodičky budou nestabilní. Dále pamatuj na to, že osa podpatku musí s podrážkou se všech stran svírat prvý úhel. Zkusit si to můžeš na dlani, tak, ať je máš přímo před očima. Pokud pravý úhel svírat nebude, boty si nekupuj – buď v nich nepůjde chodit, nebo se ti podpatek ulomí. A nakonec – pokud ses rozhodla investovat do lodiček z pravé kůže, pamatuj, že musí na noze sedět pevně – kůže povolí. Jestli ne, potři boty zevnitř lihem, to by mělo pomoct.

Lodičky zpevňující tělo?

Kvalitní dámské boty procházejí inovací. Pamatuješ si časy, kdy se z tenisek staly zeštíhlující boty posilující lýtka, stehna, bříško, a podobně? Jejich nevýhodou bylo, že si je nemůžeš obout do kanceláře, na párty a další formální události. Ale tomu je teď konec, protože na trh přicházejí zeštíhlující lodičky. Říká se jim antilopy, k dostání budou hned v několika barvách a díky nim by jejich nositelky měly zhubnout až o jednu konfekční velikost. Unikátní podpatek ti totiž během chůze změní nepatrně těžiště těla, v důsledku čehož se zapojí svalstvo nohou – hlavně lýtek a stehen, břicha, boků a hýždí. Nestabilní podpatek bude tvarovat svaly a naučí tě správně držet tělo – chodit rovně. Takové lodičky nemám a ani si je neplánuji pořídit, je ale fakt, že botky, které posilují tělo, jsem si pořídila. Váhala jsem mezi dvěma firmami – Shape ups a botami od Reeboku. Vyhrály Shape ups. Jsou to dobré boty, když jsem si v nich poprvé vyšla, opravdu mě bolela stehna a lýtka.

Základem je dobré sladění doplňků

Ale zpět k lodičkám. V kombinaci s oblečením a správně zvolenými doplňky můžeš vypadat jako hvězda. Vyber si správné stylové blůzky či nové kožené kabelky, slaď je s botkami a kalhotami a skvělý outfit je na světě.
Co se barev týká, lodičky nejsou jen černé, podívej se po barvách! Černé lodičky jsou univerzální a můžeš si je vzít kamkoliv a téměř k čemukoliv, nemusí ti ale oživit tvůj outfit – pokud miluješ tmavší barvy, kup si jedny výrazné, ať už barvou, nebo vzorem. Můžeš si koupit pastelové, se vzory, nebo výrazné červené, růžové, modré, zkrátka jaké si zamaneš, vždycky ale mysli na to, co si oblečeš na sebe. Mysli na to, že bys měla být barevně sjednocená, sladěné by měly být boty, doplňky a samozřejmě oblečení. Lodičky můžeš vybírat také podle podpatku. Boty na klínku se nehodí na společenský večer ve vyšší společnosti, jehly zase na vycházku po městě.

 
Na lodičkách miluji, že se hodí ke všemu – ke kalhotám a šatům, k sukni, k šortkám, zkrátka jsou v tomhle směru skvělé – až na ty bolesti nohou a puchýře. Proto si lodičky vybírej důkladně a věnuj tomu výběru notnou dávku času. Vrátí se ti to.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Comments are closed