Módní diktát

Móda. Jedno slovo, které tolik znamená. Dokáže řídit naše životy, udává trendy. Nabízíme ti, co módní návrháři nadiktovali tentokrát – vezmeme tento módní diktát od sukní přes trička a kalhoty až po vhodné barvy.

John Galliano obklopený modelkami
Návrhář John Galliano obklopený modelkami

I když nás občas štve svými výstřelky, módu milujeme a milovat budeme – jsme prostě ženy! Návrháři se mohou přetrhnout, aby vymysleli něco nového, neotřelého, šokujícího – a my to pak nosíme, dokud to zase někdo jiný neprohlásí za staré, profláknuté a nudné. Neustálý koloběh, který nás stojí spoustu peněz a nervů z vlastní postavy, nedostatku financí a závisti vůči druhým, ale který nám také přináší spoustu uspokojení, když se podaří ukořistit nějaký opravdu skvělý módní kousek. Co se bude nosit tuto sezónu? Je to otázka, která nad námi visí jako háček se žížalou a čeká, zda se chytíme. Tak si pojď kolem ní trochu zakroužit.

Sukně

Můžeš si ji obléct k vodě, do školy, na brigádu, do práce, na vycházky, do kina, zkrátka téměř všude. Letos hrají do karet ženám, které mají krásné nohy – a měly by je ukázat. Frčí samozřejmě minisukně – tady platí jedno pravidlo a to, že čím víc odhaluješ, tím lépe své oblečení slaď. Vhodné jsou volné střihy a žádná tílka, výstřihy a upnutá trika – můžeš působit vulgárně. In jsou také dlouhé sukně – když si k ní vezmeš podpatky s platformou, perfektně ti prodlouží postavu. Vrátily se také retro sukně – puntíky, pruhy, jednoduchý očkový střih, co připomíná módu šedesátých let a nemusíš je nosit jen ke kolenům – letos se nosí o několik centimetrů kratší. Pak můžeš zkusit i volánky, krajku – u té pozor, může přes ni prosvítat spodní prádlo. Džínovina je klasika, co vyžaduje opálené nohy, a boom zažívají sukně, které jsou v přední části kratší, vzadu delší – tzv. high-low sukně. Díky nim vypadají ženy menšího vzrůstu vyšší, a to zpravidla právě díky přední části sukně, jejíž délka končí těsně nad koleny. Nemusí ani vypadat příliš společensky, záleží na látce a vzoru.

Trička a košile

Právě košile zažívají letos velký boom. Krom klasiky v obchodech najdeš také průsvitné halenky, odhalená ramena či řasení a volány. Topy jsou úžasné v lesklých barvách, s řasenými rameny či jen jedním. Transparentní barvy dodají na svůdnosti a ženskosti, tady s ale minisukni neber – lepší jsou džíny či šortky. Módními vzory jsou letos kytky, in jsou také pastelové barvy a řasení, ale ani jasné barvy neztrácejí – žlutá, oranžová a zelená jsou hity tohoto léta. Letos populární jsou i geometrické vzory. Nejčastěji se setkáváme s proužky, pozadu ale nezůstávají ani kolečka, puntíky, křížky, nebo kostičky. Svůj vliv na módu má i orient, za inspiraci stojí i kimony a typické orientální potisky. Zpátky jsou také límečky, zvířecí motivy, zajímavé detaily či stylová trička s potiskem. Pěkná dámská trička najdeš na internetu i v kamenných obchodech.

Kalhoty

Co se kalhot týče, letošním hitem jsou ty se zeštíhlujícím efektem – například pruhované – bíločerné, elegantní smokingové kalhoty, trochu volnější. Hodně oblíbené jsou pak kalhoty s cigaretovými nohavicemi, ale každému typu postavy sluší něco jiného. Ženy, které mají postavu typu jablko, by si měly pořídit volnější kalhoty, které jsou od kolen širší. Převládat by měly tmavé barvy a vyhnout by se měly legínám a výrazným barvám kalhot. Pokud máš postavu typu přesýpací hodiny, můžeš si dovolit kalhoty do pasu, dále také džíny s úzkými nohavicemi, nejlépe tmavých barev. Bokovky by pro tebe měly být passé. Slečny s postavou ve tvaru hrušky by měly volit volnější tmavé kalhoty, sednou jim hlavně plátěňáky. Vyhni se přiléhavým materiálům, našitým kapsám a výrazným barvám. Nejlépe si žijí, co se kalhot týká, ženy s obdelníkovou postavou. Ty si mohou dovolit kalhoty různých barev, vzorů i střihů.
Tvůj outfit musí být perfektně sladěný, ženy rády působí elegantním a sexy dojmem. Zvol správné barvy, střihy, i doplňky, na sportování se nehodí luxusní hodinky či krásné dámské hodinky a elegantní náušnice. Je jasné, že se chceš blýsknout, ale můžeš místo toho působit směšně. Navíc riskuješ jejich ztrátu, či dokonce odcizení. Proto buď střídmá, mysli na příležitost, pro kterou se oblékáš.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.