Nahoď vysoký drdol! Návod na trendy účes podle hvězd

Nemáš čas trávit hodiny úpravou účesu, a přesto chceš být stylová? Udělej si z vlasů vysoký drdol. Sotva za pár minut budeš připravená vyrazit do školy, na rande nebo třeba na party. Jak na něj, aby vypadal dobře a udržel si svůj tvar? Přečti si náš návod a tipy.

Drdol si oblíbily i Nicole Richie nebo Ashley Tisdale

Neříká se jen tak do větru, že vlasy jsou korunou krásy. V kadeřnictví jsme ochotné utratit několik set korun klidně každý měsíc, spousta z nás si nedovede představit život bez stylingových přípravků, kulmy nebo žehličky na vlasy. Co takhle dát vlasům čas od času oddech? Neboj, rozhodně tě nechceme přesvědčovat, abys přešla na image divoženky z pralesa.

Třeba takový drdol drdol vypadá dobře, aniž bys kvůli něm musela stát hodinu před zrcadlem. Že je navíc módním hitem, ti dosvědčí i takové hvězdy jako Nicole Richie, Ashley Tisdale nebo Lauren Conrad.

Návod na vysoký drdol

Budeš potřebovat: kvalitní tužidlo, fén, kulatý kartáč na vlasy, pinetky, stylingový krém

1. Do čerstvě umytých, ještě vlhkých vlasů vetři trochu tužidla a dobře je rozčeš. Poté je vysuš fénem na vlasy v předklonu (vzduch by měl směřovat směrem od kořínků ke konečkům, aby se vlasy netřepily). Na závěr ještě několik pramenů kolem obličeje vyfoukej přes kulatý kartáč, aby tvá kštice získala na objemu,

2. Znovu se předkloň, uchop mezi dlaně všechny vlasy a gumičkou je sepni do copu vysoko na hlavě. Copem několikrát otoč a poté ho ohni (v půlce nebo ve třetině – podle délky vlasů) a omotej zbytkem copu. Příliš neutahuj, aby účes působil ležérněji. Konečky poté můžeš prostrčit dovnitř a celý drdol upevni několika pinetkami. Při připevňování postupuj od spodní části nahoru.

3. Výsledek můžeš zpevnit lakem na vlasy. Pokud chceš docílit uhlazenějšího vzhledu, můžeš použít stylingový krém (nebo třeba slabě tužící gel), díky kterému lehce zkrotíš neposlušné pramínky kolem obličeje nebo je tím naopak zvýrazníš, pokud je chceš nechat volně pro docílení nedbalého looku.

Jednoduché, a přitom efektní.

Tip: Pokud máš vlasy minimálně v délce po lopatky, můžeš drdol ozvláštnit tím, že cop před stočením zapleteš. Naopak pro umocnění ležérního vzhledu můžeš některé prameny vpředu a po stranách na závěr lehce “povytahat”.

Další inspirace

 Zleva: Kelly Osbourne, Julianne Hough, Lauren Conrad

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. Tohle sluší vážně málokomu, bohužel to většina slečen neví a pak vypadají, jako kdyby měly “bobek” na hlavě a rozhodně jim to nelichotí. Nic stylového mi na tom nepřipadá..

Leave a Reply

Your email address will not be published.