Nákupní strategie: Jak vybrat lichotivé svetříky?

Přemýšlíš nad tím, že bys svůj šatník doplnila novými módními svetříky? Potřebuješ, aby byly nadčasové a výborně se s nimi pracovalo při sestavování outfitů? Pak si projdi našeho průvodce, s nímž si snadno vybereš ty nejlepší kousky.

01
Investuj do neutrálních svetříků

Pokud se chystáš zaktualizovat svou svetříkovou sbírku dalším nováčkem, určitě by ses měla zaměřit na nadčasové modely, které užiješ i v jiných sezónách. Pomýšlet bys měla na jednoduché dámské svetry, nejlépe v neutrálních stylech i barvách, které vždy jen zkrášlíš opaskem, šátkem, šperkem nebo pěknou kabelkou. Příkladem univerzálních barev je černá, šedá, tmavě modrá, tmavě hnědá, krémová a bílá.

02

Vybírej ze základních stylů

Podle stylistů by každá žena měla mít v šatníku nejméně jeden lehký bavlněný a pletený kardigan, rolák, dámský svetr s kapucí a s véčkovým výstřihem. Dále pak svetrové šaty a bolerko. Tobě ale pro začátek stačí, když si svou garderóbu doplníš alespoň dvěma základními typy.

Zaměř se i na další aspekty

Nové dámské svetry bys měla vybírat podle typu své postavy, což je stěžejní. Základem je naučit se znát své proporce a umět k nim vybrat odpovídající model. Stejně důležitý je při výběru i výstřih. Třeba takový véčkový patří k nejlichotivějším, ovšem ženám s dlouhým krkem, příliš hubeným obličejem a špičatou bradou příliš nesedí.

03

Vsaď na kvalitní svetříky

Pokud chceš, aby ti dámské svetry nějakou dobu vydržely nekoukej ani tak na cenu, ale spíš na kvalitu. Co s takovým levným šuntem, jenž se ti za měsíc rozpadne? Zvol raději modely z kvalitních materiálů, které unosíš i po několik dalších sezón.

Vyjádři svůj styl

Pro snadnější kombinování jsou bezpochyby lepší neutrální svetříky. Ovšem zapomínat bys neměla ani na svůj styl. Ten můžeš vyjádřit prostřednictvím potištěných nebo jakkoli ozdobených kousků, což už ostatně necháme na tobě.

04
Tip: Jestli hledáš pravidelně se doplňující a vždy pestrou nabídku dámských svetrů, zavítej k Mary-fashion.cz, kde tě čeká pořádná várka perfektně padnoucích modelů podle poslední světové módy.

Článek připravila Lucie

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.