Něžné pohlazení

ruce1Říká se, že první dojem na člověka se vytvoří běham pár sekund. Velkou roli hraje i podáním ruky – určitě tě víc potěší dotyk jemné ručky. Mít krásné nehty není vždy to nejhlavnější. Důležitost se klade i na jemnost a hebkost. Máme pro tebe několik tipů jak toho dosáhnout a neutratit všechny poctivě našetřené úspory z prasátka!

Proč nám ruce vysychají více než jiné části těla?
Na dlaních scházejí mazové žlázy, tudíž nedochází k promaštťování kůže. Ovšem i s tímhle nedostatkem se dneska dá bez problémů zatočit.  

DŮLEŽITÉ RADY:motylek

 1. Ruce nemyj přespříliš dlouho.
 2. K mytí vybírej jen kvalitní produkty (mýdla, mycí gely).
 3. Ruce omývej příjemně teplou vodou. Ani ne příliš studenou, ani ne příliš horkou.
 4. Omyté ruce důkladně osuš a poté je můžeš ihned natřít krémem.
 5. Při činnostech s chemickými přípravky používej ochranné rukavice.
 6. Pokud vystavuješ ruce dlouhodobě slunci, použij opalovací krém. Zabráníš tak nehezkým pigmentovým skvrnám. V zimě naopak dej na teplé rukavice, mráz totiž pokožku dokáže nehezky vysušit.

PEELING
Jak pro tvář, tak i pro ruce je důležité čas od času použít peeling, který ti ruce krásně prokrví a zbaví svrchní část kůže odumřelých buněk. Nemusíš si kupovat peeling speciálně na ruce, bohatě ti postačí ten, který používáš na obličej.
Peeling “podomácku” – Neutrácej za drahou kosmetiku, bohatě si můžeš vystačit i s cukrem krystalem a pár lžičkami oleje. Nasyp do dlaně přiměřené množství krystalového cukru a zakápni troškou oleje. Chvíli ruce tři o sebe a poté důkladně omyj vodou a mýdlem. Ruce by měly být hned o něco jemnější.

MASKA NA RUCE
Nádherně hebkých rukou docílíš také díky vyživující masce, kterou si čas od času můžeš udělat. Ruce natři silnější vrstvou krému (popřípadě oleje) a následně je zabal na 20-30 minut do mikrotenového sáčku, který udrží telo, a hydratační látky se tak lépe vstřebají do kůže.

ALOE VERA
Určitě jsi už slyšela o blahodárných účincích léčivé rostliny aloe vera. Využívá se pro zvláčnění a ošetření kůže rukou či nohou. Přípravky s výtažky z aloe vera jsou k dostání snad v každé drogerii v různých cenových kategoriích.

OLIVOVÝ OLEJ
Tento olej vyrobený lisováním oliv je známý a hojně využívaný nejen při výrobě pokrmů a může se stát tvým dobrým pomocníkem také v péči o ruce. Stačí si nakapat trošku olivového oleje do rukou, promnout a přebytek otřít do papírového kapesníčku. Ruce jsou tak vyživeny a zjemněny.

KRÉMY
Na našem trhu se objevuje nesčetné množství krémů na ruce. O tom, zda je třeba ruce pravidelně krémovat a jaké ingredience se do krémů přidávají nejčastěji, si povíme v příštím článku.

Text: Míša F.

8 Comments
 1. Dřív jsem si ruce nenatírala, říkala jsem si proč? Ale postupem času jsem zjistila, že není nic horšího než suchý ruce. Takže teď už pravidelně ráno a večer mažu, mažu, mažu =)

 2. taky mívám suché ruce a taky záděry bo ve škole máme na ruce jen sušák a tema si člověk ruce nevysuší tan peeling vyzkouším :D

 3. To mě se dělá u nehtu taková tvrdá kůžička, mam to asi od tužky, jak píšu, otlacený,
  a dycky za čas se mi tako jakoby pomalu odlupuje, a ja ti to trham koušu, bolí to,
  nevíte co na to?? jako aby se mi to tam vůbec nedělalo … děkuju :)
  jinak moc hezkej článek, hned si půjdu udělat domácí peeling :)

 4. Ba ba. Pravda pravdoucí.
  Škola… papír a křída. Domácí příprava: další dávka papíru. Na psacím stole mám kelímek krému, ve školním batohu tubičku (obyčejný masťový základ), další kelímek leží na botníku, další je hned vedle umývadla :) Horší je, že s namazanýma rukama nemůžu sahat právě na ty knihy, učebnice, sešity, noty, hudební nástroje…

 5. taky nemám ráda psaní křídou,to si vždycky ruce umyju,ale četla jsem,že oleje ruce ještě víc vysušují,můj oblíbený krém na ruce je Kamila – hezky voní a ruce jsou pak krásně jemné;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.