Oči jako pomněnky pro začátečníky

O tom, že máš možnost změnit si barvu svých kukadel jednoduše pomocí barevných čoček, sis už mohla na Slečně přečíst v tomto článku. Možná tě však odrazuje fakt, že nevíš, jak o čočky správně pečovat a nemáš zkušenosti s jejich aplikací. Proto jsme pro tebe připravili několik užitečných rad.

modre_oci

Základ bez čeho se neobejdeš?

Ke kontaktním čočkám budeš potřebovat sterilní roztok, jenž čočky vydezinfikuje a zbaví je bakterií, které se na nich během dne nachytaly. U většiny roztoků bývá přiložené také pouzdro. Pokud s čočkami začínáš, může ti zprvu jejich nasazování a vyjímání dělat problémy. Proto si vyhraň dostatek času, nespěchej a pomalu to zkoušej. Za konečný výsledek ta námaha určitě stojí.

Co je potřeba dodržovat

1. Pokaždé, když budeš manipulovat s čočkami, je důležité mít čisté, mýdlem umyté ruce. Případné nečistoty, prach nebo špína by se jinak dostaly na čočku a následně do oka.

2. Nikdy nepřekračuj doporučenou maximální dobu používání, na kterou je čočka určena. V případě přenášení čoček ti může hrozit i poškození zraku.

3. V čočkách nikdy nechoď spát. Před ulehnutím ulož čočky do pouzdra naplněného roztokem, a nech je tam pokud možno aspoň šest hodin.

4. Čočky si nandávej ještě před líčením. Při odličování naopak nejprve čočky vyjmi, a až pak se pusť do odstraňování make-upu.

Samotná aplikace – nasazování

Nejlepší je nasazovat čočky u čistého stolu před zrcadlem. Natáhni ukazováček a na něm z čočky udělej takzvanou mističku. Co nejvíc otevři oko, případně si můžeš prsty druhé ruky přidržovat horní víčko, abys nemrkala. Pomalu se přibližuj s čočkou k oku a jemně přilož. Aby čočka na oko lépe přilnula, můžeš ještě zavřené víčko krouživými pohyby promasírovat.

Samotná aplikace – vyjmutí

Prstem lehce stáhni spodní víčko oka, ze kterého čočku vyjímáš. Bříškem ukazováčku a palce druhé ruky čočku v oku jemně zmáčkni a vyjmi ji. Nikdy nepoužívej nehty. Někdy se může stát, že se čočka po celodenním nošení příliš vysuší a půjde ti hůře vyjmout. V tom případě stačí nakapat pár kapiček roztoku do oka. Pak už ti vše půjde tak, jak má.

Kde nakupovat? Na stránkách www.barevnecocky.eu můžeš vybírat z velkého množství trendy odstínů. Na těchto stránkách najdeš dioptrické i nedioptrické varianty čoček značek POP C, Princess Nudy, DollyEye a ColourVUE. Ceny se pohybují přibližně od čtyř do devíti set korun.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.