Nový účes, nové boty. Co takhle pořídit si i nové oči?

Na internetu dnes seženeš opravdu všechno. Klidně i nové oči! Že to zní morbidně? Ba ne. Řeč je o kontaktních čočkách, díky kterým můžeš měnit barvu svých očí třeba každý den.

Zákon schválnosti v ženském světě funguje následovně: Ty z nás, které mají vlasy rovné, pláčou, protože by radši vlnité. A ty, kterým příroda nadělila andělské kudrlinky, naopak každé ráno stojí před zrcadlem s žehličkou, aby to své „neštěstí“ jaksepatří zkrotily. Podobně to máme s velikostí poprsí, výškou, tvarem nosu i barvou očí. Není divu, že si plastičtí chirurgové díky našim rozmarům spokojeně mnou ruce.

bcocky
Holka modrooká pouze na zkoušku

Zoufale toužíš po nějaké změně, ale nový účes je ti málo? Přemýšlíš dokonce, že bys dobrovolně lehla pod nůž a nechala si tu něco zmenšit a tam naopak něco přišít? Uvědom si možné následky. Příroda ti do vínku nadělila jedinečný vzhled, a tím, že se necháš řezat a sešívat jen proto, abys vypadala přesně jako tvá oblíbená herečka, žádné duševní trable, nízké sebevědomí ani problémy s láskou rozhodně nevyřešíš. O tom, že je takový zásah nevratný a ze zdravotního hlediska velice rizikový, ani nemluvě.

Přesto však existuje zcela bezpečná a zábavná cesta, jak na sobě něco změnit, v podobě barevných kontaktních čoček. Ze dne na den se z tebe stane modrooká víla, hnědooká svůdnice nebo tajemná zelenoočka. Své „nové oči“ si můžeš vyzkoušet třeba jen na jeden jediný den. Večer je sundáš, a pokud tě přestanou bavit, další ráno můžeš vyrazit do ulic zase tak, jak tě příroda stvořila.

Frčí velké oči á la manga postavičky

Takzvaný „big eye“ efekt se stal velkým hitem v Asii, dobývá Spojené státy a pomaličku, pozvolna se plíží také do Česka. Barevné kontaktní čočky „big eye“ tvé oči kouzelně zvětší a mají mnohem sytější barvu než klasické barevné nebo tónovací čočky, jež jsou u nás běžně k dostání. Kromě toho jsou orámovány černým kroužkem, díky kterému barva duhovky ještě více vynikne.

Dioptrické i nedioptrické varianty těchto čoček nalezneš v sortimentu značek POP C, Princess Nudy, DollyEye a ColourVUE. Ceny se pohybují přibližně od čtyř do devíti set korun. Objednat si je můžeš také na internetu, například v novém e-shopu ww.Barevnecocky.eu, který se specializuje přímo na prodej barevných čoček zmíněných výrobců.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

16 Comments
 1. Hm, možná do toho půjdu. Už několik let uvažuji o tom, že si pořídím barevné kontaktní čočky.

 2. Ahoj, já bych na barevné čočky taky neměla odvahu. Chtěla jsem se zeptat, jestli vám více vyhovují jednodenní nebo měsíční čočky. Nosím brýle už 4 roky, mám pouze 1 dioptrii na každém oku, ale chtěla bych vyzkoušet čočky. Máte něco ozkoušeného. Na netu jsem našla http://www.lekarna.cz/kontaktni-cocky-mekke-laguna-1-50d-8-60-mm-6ks-1/. Nemáte s tím zkušenost? Poradíte mi, na co si mám dát při výběru pozor. Díky!

 3. Ahoj Marťo, v případě dioptrických čoček si nejdřív radši zajdi k odborníkovi – nemusí to být očař, i v některých optikách čočky aplikují. Jde o to, že čočky kromě dioptrií mají i různá zakřivení a velikosti, proto bych je nekupovala jen tak na internetu ale alespoň u těch prvních si nech poradit, které ti budou nejlíp sedět… ja dostala na vyzkoušení asi čtvery a pak si mohla koupit ty, které mi vyhovovaly nejvíc… Sice za vyšetření musíš zaplatit, ale čočy jsou docela drahá záležitost na to, aby se kupovaly úplně naslepo… a navíc špatnýma by sis mohla způsobit i nějaké problémy s očima a to už vážně není sranda… :-)

 4. Souhlasím s Eliškou, určitě to chce odborníka. Kamarád si kvůli jedné akci koupil barevné čočky, ale byly na jeho oči příliš velké. Nedokázal si je nasadit a čočky putovaly do odpadkového koše.

 5. Ahoj holky, díky za rady. K doktorovi určitě zajdu. Dokonce mi to vychází, že mě asi za měsíc má čekat preventivní prohlídka, takže se zeptám i na možnosti čoček. Ještě jednou dík! Nosíte čočky? Nevíte, jak dlouho trvá než se člověk naučí nandávat čočky? Jo a mám se asi namalovat oči až po aplikaci čoček, že? Jsou to možná hloupé dotazy, ale jsem v tom fakt začátečník :-)

 6. Martina: Já mám čočky od loňského listopadu a ze začátku to teda byla katastrofa. Když jsem se přiblížila s prstem hodně blízko k oku, tak mi víčka začal úlně křečovitě mrkat a prostě to nešlo… a když už se mi to podařilo, tak jsem čočku zase pořád vymrkávala. Měla jsem z toho nervy na dranc, ale vážně je to o zvyku… a věřím, že ne všichni jsou až tak nešikovní jako já :-D

  Jinak doporučuju článek: https://slecna.info/wellness/kontaktni-cocky-tvoje-druhe-oci/

  Osobně mám momentálně čočky jednodenní, jelikož jsem alergik a teď přes pylovou sezónu čtrnáctidenní nemůžu, pyly se na nich usazují a dráždilo mi to oči… Ale na podzim zase přejdu na čtrnáctidenní, jelikož je to levnější.

 7. Eliška R.: Díky za odkaz na článek, určitě si ho přečtu. Já myslela, že když je člověk alergik, že vůbec čočky nosit nemůže. Je vidět, že toho o čočkách vím opravdu málo :-) TeĎ jsem ve fázi zjišťování informací, už jsem objednaná na prohlídku k očařce a pak se rozhodnu. Jedná se o docela drahou investici, tak to nechci podcenit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.