Když nechceš být „brejlounem“

Asi nikdo z nás nevidí tak daleko jako bystrozraký v pohádce. Ale přeci jen někteří vidí lépe a jiní hůř. No a řeč bude právě o té druhé skupině. Dnes už se nikdo nikomu nesměje, pokud nosí brýle. Dokonce se z nich stal módní doplněk, někteří si kupují brýle bez dioptrií a nosí je místo čelenky. Prostě brýle jsou momentálně těžce v módě.

Ovšem my, kdo je nosíme pravidelně, protože prostě bez nich bychom nabourali do prvního sloupu, víme své. Sice už se za ně nestydíme, ale přesto bychom je někdy nejraději hodili do kouta.kontaktni-cocky-rizika-nevyhody-pouzdro-hygiema-zanet

Bez brýlí a přeci vidím

Jelikož doba jde neustále kupředu, asi se nikdo nebude ptát, co to jsou kontaktní čočky. Tyhle dva maličké kousky nám zaručí skvělý zrak a uleví otlačenému nosu. Takže pokud se ti už nošení klasických brýlí omrzelo, pořiď si je. Kontaktní čočky skrývají možná víc výhod, než bys řekla. Kromě toho, že nahradí brýle a dorovnají zrakové vady, jsou i nesmírně praktické. Nemusíš se už nikdy vzdávat například míčových her, nemusíš si pořizovat speciální brýle na lyže, můžeš v nich jít dokonce do bazénu. Takže co se sportu týká, jsou výbornou volbou. Kromě toho je jen tak neztratíš. takže jestli jsi do teď pravidelně hledala brýle po celém bytě – čočky jednoduše ráno nasadíš a je to.

I čočky jsou módní doplněk

Dnes existuje nesčetně variant kontaktních čoček. Mohou být čiré, takže nikdo nepozná, že vůbec nějaké máš nebo naopak velmi výrazné. Máš lehce zelené oči? Pořiď si čočky, které jejich barvu zvýrazní a docílíš tak pohledu šelmy. Nebo si naopak můžeš barvu očí docela změnit. Jeden den budeš modrooká slečna a další den uchvátíš přítele pohledem tmavě hnědých oříškových očí. Dokonce existují i čočky s obrázky. Můžeš tak mít uprostřed oka malou kočičí hlavu, lebku, kříž – prostě cokoli na co si vzpomeneš. Chystáš se na karnevalový ples? Díky kontaktním čočkám můžeš svůj převlek dovést k naprosté dokonalosti. Tyto barevné a extravagantní varianty existují i v nedioptrických verzích, takže malý úlet si mohou dopřát i ti, kdo je nepotřebují dennodenně.

Bav se a pečuj

I když si pořídíš čočky jen jako módní doplněk, musíš o ně správně pečovat. Na trhu jsou různé druhy, některé se musí vyndávat z očí každý den, jiné tam můžeš mít i týden. Dej si ale pozor na včasné vyndání, jinak by ti mohly přirůst k rohovce, a pak je velmi bolestivé se jich zbavit. Ke každým čočkám dostaneš i pouzdro s tekutinou, ve které je budeš uchovávat. Tekutina je očistí, zaručí, že zůstanou vlhké a díky pouzdru je nikde neztratíš. Kontaktní čočky sice nejsou extra drahá záležitost, ale také nejsou za korunu. Proto dodržuj pravidla péče, aby ti co nejdéle vydržely. A když si pořídíš dva až tři rozdílné kousky, uvidíš, že tě jejich nošení bude bavit.

Jaké nejšílenější kontaktní čočky jsi už viděla?

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.