Originální potisky mají zelenou

Vtipné obrázky, zvířátka, tváře známých celebrit, to je jen část toho, co můžeš nosit třeba na tričku a vyjádřit tak svoji náladu, životní krédo i osobitost. Jsou potisky, které jsou zrovna v trendu a chtějí je všichni, ale i takové, které jen tak někdo nemá. Někdo si potrpí na jednoduchost, jiní s velkou oblibou vyhledávají oblečení se zajímavými potisky. Technologie nanášení potisku jdou stále kupředu. Kde je však jejich původ?

Čína, Egypt, Indie?

Nanášení potisků na látku kdysi bývalo mistrovským uměním, bylo k němu potřeba více nástrojů a především kreativita ve vymýšlení nových, stále dokonalejších technik. Počátky potištěných textilií se přiřazují zejména Číně, ale pozůstatky z období starověku najdeme také v Egyptě, Indii a Řecku. Vzory se tehdy nanášely na plátna, šátky a koberce. Zejména v Indii bylo se používaly dřevené bloky s různými motivy. Ty se mazaly hustou barvou a poté se přenášely na textil.  Později se začaly používat i šablony, ryté desky a válce, které se „narodily“ kolem roku 1785. V chudších vrstvách se k potiskům často používaly vyřezávané brambory.

Originální potisk – ideální doplňek

Nejčastěji potisknutým oblečením jsou mikiny a trička. Originální obrázky osvěží tvůj outfit, takže si už nebudeš muset lámat hlavu s výběrem neotřelých doplňků. Veselým motivem můžeš pobavit i zaujmout. Experimentovat s bláznivými potisky můžeš také u spodního prádla. Tričko nebo třeba trenýrky s vtipným potiskem je navíc skvělý dárek pro tvého miláčka, potěší totiž každého.

Slečn@tip: Nudí tě ohrané potisky, ve kterých si připadáš jako v uniformě? Sháníš kvalitní a zároveň originální mikiny, spodní prádlo nebo trička s potiskem, jaké zaručeně jen tak někdo nemá? Mrkni se na internetový obchůdek www.bastard.cz, který ti nabídne široký sortiment potištěného oblečení, který dodá tvému stylu šmrnc.

Žebříček TOP potisků mezi ženami

1. Mezi nejžádanější potisky patří veselé nápisy a legrační hlášky, které každého dostanou. Na špici se drží také ornamenty, znaky i barevné klikyháky. 2. Další potisky, které patří mezi nejoblíbenější, jsou roztomilé obrázky. Jednoznačně vedou kreslené postavičky, oblíbenci z pohádek i seriálů a zvířátka. 3. Potisky s punkovým nádechem jsou dalšími favority. Může se jednat jen o pouhé názvy, ale časté jsou i motivy lebek, křížů a podobně. 4. Zobrazení tváří celebrit na oblečení je už sice méně viditelné, přesto si svou popularitu drží. Řadí se mezi ně tváře mužů i žen z filmového plátna i hudební scény. Někdy jsou obličeje celebrit nahrazené nápisem s jejich jménem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.