Ozdob své vlasy barvami

Vlasy už nemusíš mít jen jednobarevné – respektive v základních barvách – hnědé, blond, černé či zrzavé, ale můžeš být originální a do vlasů si zamíchat skvělé, i když možná nevšední barvy. Buď originální a neboj se jich, mladá jsi jen jednou!


vlasy_barevny_melirCo se výrazných barev týče, frčí opravdu velmi nevšední tóny – odstíny ohně, kdy barva vlasů přechází od žluté po rudou, nebo od blond do tmavě fialové, nosí se také zelená, jemný zelený melír (ten se hodí hlavně do hnědých vlasů), růžová v kombinaci s černou, tyrkysový melír v havraních vlasech, růžový melír ve světlých lokýnkách, červenorůžová barva, odstíny modré, červený melír v tmavých vlasech, a podobně. Zelenou bych si asi na hlavu nedala, ale ten tyrkysový melír v černých a červený v hnědých vlasech vypadal opravdu pěkně, navíc to není tak úplně výstřelek.

Horkou novinkou je vlasová křída

Oblíbené, hlavně v zahraničí, je také křídování vlasů neboli HAIR CHALK. Vytvořit si díky tomu můžeš roztomilý i sexy vzhled. Křídou vytvoříš dočasně vzhled nabarvených vlasů, použít ale musíš měkké křídové pastely, jako nejlepší se jeví pastely značky Senellier. Dej si tedy pozor, aby sis koupila ty správné, olejové pastely se z vlasů dostávají jen velmi těžko. Postup je snadný – pramen vlasů zatočíš, namaluješ vybranou pastelou a rozčešeš, abys z vlasů dostala přebytečný prášek. Rada pro blondýnky – NIKDY nenanášej barvu na mokré vlasy!!! Barevné variace si díky křídám můžeš vytvořit jakékoliv – v blond dobře vypadá červená a rudá, sedí jim také barvy moře. Brunetkám a černovláskám bude sedět růžová, modrá, dokonce i zelená. Sedí jim ale také fialová.

Účes ve stylu ombre

V současné době jsou mezi námi velmi populární vlasy políbené sluncem. Vlasy, ve kterých najdeš odstíny tmavší i světlejší barvy. Přechází od hnědých až k blond pramenům. Vypadá to krásně, mít delší vlasy, rozhodně do toho jdu. Bohužel pro mě – než mi moje mikádo doroste, trendy budou jiné. Tato technika pochází z Francie, nanáší se ručně. Lze ji použít i v krátkých vlasech, nejlépe ale vyniká ve vlasech po ramena. Je ale důležité, aby vlasy nevypadaly z poloviny jako odrostlý melír, proto se provádí nejlépe na přírodních, nebarvených vlasech. Po aplikaci ombre budou tvé vlasy vysušené, proto jim dopřej kvalitní péči v podobě kondicionérů a šamponů. Pokud máš vlasy v dobrém stavu, bude právě na nich ombre vypadat nejlépe.

Schwarzkopf přichází s trendy barvami, které na sluníčku září. Pryč se šedí a nudou, jsou tu zrzavá, ohnivá, ledově hnědá, černá v kombinaci s modrou a blond. Toto je Schwarzkopf look 2013.

O barvené vlasy se ale řádně musíš starat. Proces změny barvy vlasů je stále zatěžující a náročný, proto nepodceňuj péči o vlasy. Investuj do fénu s ionizérem, šetří vlasy před vysoušením a narovná vlasové vlákno. Nech si poradit odborníkem v salonu, kup si přesně ty přípravky, které jsou určené právě pro tvou barvu vlasů a investuj i do masky. I tak barva ve vlasech déle vydrží. Nejvíce zabrat dostávají blonďaté vlasy. Tady se při barvení použije nejvíce chemie. Aby vlasy nevypadaly jako sláma, vyžadují kondicionér. Červená barva se z vlasů rychle vymývá, proto se hodí speciální šampony a kondicionéry. Ušetřeny nejsou ani brunety a černovlásky. Pokud máš vlasy světlejší/tmavší, měla bys odrosty barvit co dva týdny. Za vyzkoušení stojí také kopřivový odvar.

Hýčkej si své vlasy, ať jsou barvené či nebarvené. Jen díky správné péči jim ulevíš a budou krásné a lesklé – pravá koruna ženské krásy.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

4 Comments
  1. “Bohužel pro mě – než mi moje mikádo doroste, trendy budou jiné” Možná jsi to tak hloupě nemyslela, ale vyznělo to opravdu idiotsky. Takže ty se řídíš jen tím, co je zrovna “trendy?” Já ombre měla asi před šesti lety, kdy to pomalu nikdo jiný neměl. Ted ombre nemám,ani po něm netoužím,.. snad se člověk obléká a upravuje podle toho, co se mu líbí a ne podle toho “co je v kurzu” ne? Tuhle logiku dnešních nevyzrálých mladých holek skutečně nechápu. Měla bys být ráda, že až ti doroste mikádo, budeš třeba jediná, kdo to bude mít a budeš trochu originální. A k té červené – vůbec nejsou potřeba žádné speciální přípravky. Stačí si mýt vlasy studenou vodou, kvalitním šamponem, popř.maskou, která se nanáší zasucha a jednou za čas třeba udělat zábal.

  2. Samozřejmě, že ne, ale vzhledem k délce mých vlasů si to opravdu momentálně nemůžu dovolit. Nedám na trendy, ale to neznamená, že je nesleduji. Jinak si myslím, že každý z nás je originální, protože každý z nás je jiný a každému se líbí něco jiného. Co se mi líbí teď, nemusí se mi líbit za rok či dva, až mi vlasy třeba dorostou. Momentálně červenou na hlavě mám, a vymývá se docela rychle, takže používám šampony na barvené vlasy. Jinak ale děkuji za tip ;-)

  3. Nedám na trendy, ale to neznamená, že je nesleduji. Vzhledem k délce svých vlasů si momentálně ombre nemůžu dovolit. Možná se mi ani za pár let nebude líbit a bude tady jiný styl, který mě nadchne mnohem víc, anebo zůstanu u milované klasiky, totiž červené. Každému z nás se líbí něco jiného a každý dá na něco jiného, to ale není důvod k tomu, aby ho druzí odsoudili. Jinak děkuji za tip ohledně mytí červených vlasů ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.