Jak a čím správně čistit pleť

pletV období dospívání nás trápí spousta věcí. Od kluků, kámošek, mindráků se vzhledem až po problémy s pletí – tvoří se černé tečky, pupínky (akné)… Některé z vás stále bojují. Některé to už vzdaly a jiné dívky se na boj teprve připravují. A proto, i když žádné pupínky (zatím) nemáš, měla bys vědět, jak o pleť správné pečovat a jak ji důkladně čistit, protože to je základ!

1. JAK NA PUPÍNKY (dle potřeby)

Tento krok bys měla absolvovat ještě před samotným čištěním. Jestli máš tvz. „beďary“, černé tečky apod., měla by ses jich VELMI OPATRNĚ zbavit. Nejlépe však uděláš, když tuto práci přenecháš odborníkovi – proto čas od času zajdi za kosmetičkou, která ti všechno šetrně odstraní. Ale jen v kostce: Pupínky s bílou hlavičkou jemně propíchni jehlou a opatrně prsty obalenými v čistých kapesníčcích vymáčkni. Potom pupínek ihned vyčisti a potři tyčinkou k lokálnímu ošetření pleti.
TIP: Aby šly pupínky lépe vymačkávat, můžeš si obličej napařit nad hrncem nebo vyčistit pleť po koupeli. Póry se roztáhnou a pleť bude jemnější.

2. ODLÍČENÍ (večer)

Některá líčidla (např. make-up) může ucpávat póry, a ty se pak můžou zanítit. Proto je důležité, aby sis před spaním všechna líčidla dobře smyla. Potřebuješ k tomu speciální odličovací vodu, nebo mléko (pleťová voda dráždí oči). K odlíčení voděodolných líčidel používej speciální odličovadla pro voděodolné líčení.

3. ODMASTIT A „VYDEZINFIKOVAT“! (večer i ráno)cisteni

Teď přijde na řadu pleťová voda. Musí být šetrná podle typu tvé pleti a neměla by dráždit pokožku. Pleťové vody odmastí pleť a šetrně ji vydezinfikují – raději vol bez alkoholu, protože takové pleťové vody pleť jen vysušují a nejsou vhodné pro citlivou pokožku. Jestli chceš však dokonalé odlíčení a vyčištění pleti, sáhni raději po pleťovém mléce.

4. HLUBOCE ČISTÍCÍ PŘÍPRAVKY (spíše večer)

Pleťové přípravky, které vyčistí pleť do hloubky jsou velmi oblíbené. Jsou to pleťové masky, peelingy, čistící pleťové gely, nebo pěny, či emulze. Takové přípravky nemusíš používat každý den, postačí 2-1x do týdne.

5. VÝŽIVA (ráno i večer)

Pleťové krémy jsou vlastně takové emulze, vznikající smísením olejů, vody a dalších přísad. Dnes je jich na trhu celá řada. Jsou i příjemně parfémovány. Vybrat si můžeš podle typu pleti a podle dalších požadavkům (některé kryjí kruhy pod očima, vyživují pleť, zpevňují ji, dodají jí lehké opálení, a další).

3 Comments
  1. Černé tečky bych teď svěřila JEN odborníkovi. Když jsem byla mladší a ještě nezkušená, pořád jsem si obličej kvůli tečkám ryla až skoro do krve a teď mám jizvičky a trochu zničenou kůži :-(.

Leave a Reply

Your email address will not be published.