Hloubkové čištění pleti: ultrazvuková špachtle

Jestliže tě trápí mastící se pleť, sem tam pupínek a hlavně rozšířené ucpané póry, čti dál. Já mám s těmito neplechami potíže už léta a marně hledám účinný lék, až jsem narazila na ultrazvukovou špachtli, která je mezi kosmetičkami i běžnými uživateli stále populárnější.

Ultrazvuková špachtle je šetrnou a účinnou alternativou k ručnímu mačkání pupínků a zanesených pórů. Pokožka je po ošetření jemná, vyčištěná do hloubky a zbavená odumřelých pleťových buněk. Při této proceduře

Dermatokosmetika je účinější než přípravky z drogerie

nezáleží, jaký typ pleti máš –  jestli je zralá či mladá. Za pomoci ultrazvukové špachtle si mohou pokožku ošetřit i muži, přestože je pro jejich pleť většina ‚dámské‘ kosmetiky nevhodná.

Jak to funguje

Ultrazvuková špachtle funguje na principu jemných vibrací. Ty rozechvívají samotnou špachtli, na které ulpí nečistoty, kožní maz a suchá kůže. Tento proces si můžeš představit jako obyčejnou špachtli na maltu, se kterou ze stěny oškrabáváš starou omítku. Úplně stejným způsobem pleťová špachtle ‚oškrabává‘ ucpané póry a pupínky, aniž bys je musela mačkat a dráždila nebo dokonce poškodila pokožku.

Ošetření špachtlí je bezbolestné, dovolila bych si říct přímo příjemné. Jak špachtle jemně vibruje, masíruje přitom obličej, což je fajn pro tebe i tvou pleť. Kromě těchto příjemných vjemů se tvé pokožce dostává báječné masáže, která zlepšuje prokrvení pleťových buněk.

V praxi to znamená, že je pleť barevně sjednocená, pevnější a celkově získává zdravý vzhled. Co je ale hlavní, po špachtli nebudeš mít začervenalý podrážděný obličej, jako bývá zvykem po mačkání. Dalším plusem tohoto ošetření je, že zlepšení je viditelné již po prvním použití. Pokud tě tedy špachtle láká, zajdi si ke kosmetičce a sama uvidíš, jestli se ti tato procedura zalíbí.kosmeticka spachtle

Pro dlouhodobé výsledky a znatelně jemnější póry je ale třeba ošetření absolvovat pravidelně, zhruba jednou za 4 týdny. Za tuto dobu pokožka znovu vyprodukuje množství mazu a odumřelých buněk, které jsou potřeba odstranit. Častější použití špachtle je zbytečné, ale na druhou stranu nemůže pokožku nijak poškodit.

U kosmetičky, nebo doma?

Ultrazvukovou špachtli si můžeš dopřát jak u kosmetičky, tak i v pohodlí vlastní koupelny. Profesionální ‚domácí‘ špachtle fungují na stejném principu, jsou stejně velké a na pokožku mají stejný pozitivní vliv. Záleží jenom na tobě, jestli si raději odpočineš na kosmetickém lehátku, nebo si obličej sama vyčistíš v koupelně před zrcadlem.

Sama jsem vyzkoušela obě dvě varianty, a až na ten příjemný relax u kosmetičky, ve výsledku rozdíl nevidím. Navíc, když si obličej čistím sama, sleduji, kolik nečistot z něj vydoluji a mám pak uspokojivý pocit, že se o svou pleť dobře starám.

Jak na to?

Samotné ošetření ultrazvukovou špachtlí je jednoduché a rychlé, nezabere ti víc času, než aplikace pleťové masky. Pleť si čisti nejlépe večer či v době, kdy se neplánuješ malovat. Na čerstvě vyčištěný obličej si rozhodně nedávej make-up ani jiné šminky! Póry by se znovu zanesly a hrozil by vznik zánětu.

Před začátkem ošetření je dobré napařit si obličej ve sprše nebo horkým ručníkem. Póry se krásně rozevřou a nečistoty se tak snadněji uvolní. Zobáčkem špachtle pomalými pohyby ‚jezdi‘ po celém obličeji, k problematickým místům se klidně i několikrát vrať. Celé ošetření nezabere víc, než 10 minut. Pokud ale stále vidíš nečistoty klidně si tuto dobu prodluž, nic tím nezkazíš.

Po ošetření špachtlí je dobré aplikovat masku podle tvého typu pleti, aby se póry opět zatáhly a nedostaly se do nich nečistoty z vnějšího prostředí. Po masce ještě nanes svůj oblíbený krém a je hotovo! Během ani ne půl OLYMPUS DIGITAL CAMERAhodiny máš krásně vyčištěnou pleť, bez podráždění a začervenání.

Sama ultrazvukovou špachtli znám skoro dva roky, využívám ji u kosmetičky a teď i sama doma a jsem moc spokojená. Moje smíšená pleť je v daleko lepším stavu, méně se mastí, póry jsou jemnější a tolik se nezanášejí nečistotami. Jestli pořád váháš nad koupí vlastní špachtle, věř, že to není zas tak velká investice a brzo se ti bohatě vrátí. Jen si spočítej, kolik utratíš za nejrůznější čistící pásky, gely a vodičky pro hloubkové čištění pleti a zjemnění pórů.

Nahlodala jsem tě alespoň k vyzkoušení ultrazvukové špachtle, nebo už tuto proceduru dávno znáš a využíváš ji?

Martina Koubová

Milovnice sladkostí, hlavně cupcaků, přírodní kosmetiky, koček, gumových kachniček a vinylových desek, co by jednou ráda vlastnila kavárnu či obchod plný šminek.

No Comments Yet

Comments are closed