Rychlá léčba akné? Proč ne!

[button link=”https://slecna.info/tag/barcin-blog/” color=”yellow”]BARČIN BLOG[/button]
BARČIN BLOG – Každá to známe, pupínek sem, pupínek tam. Občas se objeví, těžko se dá zamaskovat a ještě hůř se ho zbavuje. Takový jeden pupínek či dva, to není nic hrozného. Co teprve když jich je víc a nelze se jich definitivně zbavit! Neboj se už konečně zasáhnout, klidně tvrdě.

Gely, micelární vody, krémy a další “pomocníci“ na problematickou pleť jsou ke koupi kdekoliv. Od sebe se různě liší, ať už parfemací nebo třeba složením. To je důvod, proč někomu vyhovuje to, někomu zas to druhé. V

Boj s akné není předem prohraný!
Boj s akné není předem prohraný!

reklamách se nás snaží přesvědčit o rychlé viditelné změně pleti, a proto zkoušíme, patláme a výsledky žádné. Samozřejmě, že to tak není u každého, ale pokud tebe trápí něco podobného, rozhodně víš, o čem mluvím.

Jak a kde najít to správné?

V drogerii jsou tyhle produkty od známějších značek méně účinné a lepší stav pleti se většinou dostaví až po delší době. První z variant – udělej si svou vlastní masku/ pleťovou vodu. Na internetu si můžeš najít osvědčené recepty na domácí “lektvary”, které pomáhají. Přísady jsou často k nalezení doma v kuchyni a za zkoušku rozhodně nic nedáš. Ono to vyjde skoro nastejno, jestli se výsledek nedostaví po vlastní masce, a nebo po krému který stojí okolo stovky. Další možnost je podobná té předchozí, liší se akorát tím, že nic sama vytvářet nemusíš. Je spousta výrobců přírodní kosmetiky, která je především zdravější, než ta z normálních obchodů. Cena se bude možná pohybovat trošku jinde, ale zároveň víš, co kupuješ. Stánky s takovou kosmetikou lze najít například na tradičních trzích. Prodejci jsou většinou příjemní a rádi ti poradí.
V poslední řadě, podle mě nejlepší volba – lékárna. Zde je to sice trošku odlišné, jak cenově, tak výběrově, ale na 90% jsou léky kvalitní a výsledky se dostaví brzy. S cenou je to bohužel složitější, nelze asi každou chvíli zkoušet něco nového. To by se léčba pořádně prodražila. Proto je lepší sledovat recenze a zkušenosti ostatních na internetu a nebo zajít k doktorovi.

Neboj se zajít na kožní

Pokud se chceš akné rychle zbavit, jiná možnost tu nebude. Navíc, pokud tě problematická pleť trápí delší dobu, může se z toho nakonec vyklubat i akné, které s tebou bude déle, než jen v období puberty. Návštěva kožního ale není nic hrozného. Možná tě nemine odběr krve, díky kterému pan doktor zjistí, co by mohlo tvé pleti spíše škodit než pomáhat. Dá se to ale obejít i bez toho. Léky na předpis (vodičky, krémy, gely) léčbu urychlí a navíc by měla být bez problémů. Kdykoliv něco nepůjde, tak jak by mělo, můžeš konzultovat problémy s odborníkem. Tím se vyhneš zbytečnému testování produktů, které nezabírají podle tvých představ.

Snad ti tenhle článek pomůže, aby ses už nemusela trápit kvůli své pleti.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.