Podzimní trendy 2013

Léto se pomalu blíží ke konci, a tak nastává čas na kolekci podzimní módy. Módní návrháři přišli s novinkami už v únoru. Dnes už ale s prodejem podzimních a zimních kousků začaly i velké módní řetězce. Co podzim přinese?

trendy-podzimPodle světových návrhářů se bude podzimní kolekce nést v duchu výrazných barev. V obchodech se tedy objevuje krvavě červená, bílá, černá, oranžová, zlatá, fialová, granátová, dále zelená, modrá a růžová. Po mém dnešním náletu do obchodu se ve výlohách opravdu objevují tyto barvy. Já vyznávám klasiku – černou a bílou, mám ráda i fialovou a trenčkot mých snů, který jsem viděla v jednom obchodě, byl krvavě červený, zkrátka výrazný. Takže směle do barev!

Letošní podzim půjde ruku v ruce s nadčasovými kousky za dobrou cenu, někdy i s možností přispět na charitu. Některé značky už spolupracují s módními návrháři, pravděpodobně vědí, že dámské oblečení poměrně slušně vynáší. Další se rozhodly spojit své jméno s dobrou věcí, takže můžeš přispět například na rakovinu prsu. Je to dobrá zpráva, právě toto onemocnění postihuje ženy po celém světě.

Mezi hit tohoto podzimu patří dámské rolákové šaty přizpůsobené pro nižší teploty a samozřejmě společenské šaty na večírky a jiné párty, kterých se ani v zimě žádná z nás jen tak nevzdá. Zajímavý výběr dámských šatů tohoto typu jsem našla v eshopu GetFashion.cz, na který jsem se dostala úplně náhodou. Nezůstalo jen u toho, tak jsem prošmejdila všechny kategorie a musím říci, že tam mají zajímavé dámské oblečení za nízké ceny. Hned jsem si objednala jeden líbivý top.

Oblíbená jsou také trička s potiskem, různé vzory v podobě květin, proužků, puntíků, asymetrických potisků, a podobně. Letos je také stálicí mezi materiály krajka. Přijde mi, že se topy jiné než krajkové či s vtipným potiskem nedělají. Líbí se mi i obyčejné dámské topy – jednobarevné, jednoduché, elegantní a nadčasové.

Co se doplňků týče, přichází sezóna zlata. Zlaté náušnice, hodinky, náramky, řetízky a klidně i nehty. Zkrátka cokoliv tě napadne. Už teď je v regálech většiny obchodů najdeš. Dnes jsem se dívala i po kabelkách. Módě letos vládne hudba, konkrétně punk a rock. Cvočky, černá barva, kůže a nýty. Všechno je povoleno. Mít u sebe v tu chvíli více peněz, určitě bych si jeden černý kousek domů odnesla. Módní návrháři se rozhodli vrátit život kožešinám, tedy těm umělým. Ty mě ale až tak nenadchly.

Toto je ve zkratce všechno, co se bude nosit. Nemusí se ti to líbit , ale módní značky opravdu přebírají trendy od návrhářů. Mám své oblíbené kamenné obchody, ale ty jsou témeř vždy jako přes kopírák. Mně se nové oblečení ve výlohách docela líbí, ale zatím se mi nechce vyměňovat letní oblečeni za zimní a až na to přijde, určitě omrknu nové kousky na GetFashion.cz.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.