Podzim/zima 2011: Vyber si kabát podle postavy

Nákup zimního kabátu nebo bundy je jedním z nejdůležitějších nákupů roku. Tento kousek oblečení totiž na pár měsíců ovlivní celý tvůj styl, zkrátka udává směr tvému šatníku. Proto si s jeho pořízením dej záležet – Slečna ti dá několik tipů, jak kabát vybrat podle postavy.

Kabát udává směr celému šatníku i volbě doplňků

Hezké a teplé počasí už pro letošek končí, rána i večery jsou chladnější. Pokud nechceš zimě dovolit, aby tě roztřásla, pořiď si praktický, ale samozřejmě i slušivý zimní obleček. Jak vybrat kabát či bundu tak, aby lichotila tvé postavě?

Kabát pro střední postavu

Máš typicky ženskou postavu a obvykle kupuješ střední velikosti? Potom máš štěstí, můžeš vybírat mezi různými variantami kabátků. Nejvíce ti však budou slušet svršky, které tvou postavu zvýrazní – délka maximálně do půli stehen, přiléhavé střihy. Skvěle můžou vypadat bundy a kabátky s páskem. Tip: Hezký šátek zdokonalí celý vzhled, navíc pokud ho vhodně navážeš, pomůže ti hezky zdůraznit vršek.

Kabát pro silnější postavu

Máš plnější až plnoštíhlou postavu? Pak máš možná tendenci své tvary skrývat. Doba “hubertusů” je ale dávno pryč a určitě se dá vybrat kabát nebo bunda, která ti dopomůže k ideálním tvarům. Rozhodně si nevybírej obrovské, neforemné svršky, protože v nich budeš vypadat příliš mohutně. Lepší je najít si střih sahající asi do půli stehen, který zvýrazňuje pas, a tím pádem ti pomůže dokreslit krásnou siluetu.

Kabát pro drobnou postavu

Jsi majitelkou spíše drobné a hubené postavy? Potom máš možná problém najít si takový kabát, aby na tobě nevisel, nebo aby ses v něm „netopila“. Vhodné pro tebe budou kratší vypasované bundy, sahající nejlépe jen k pasu. Pokud máš raději kabátky, vybírej spíše ty krátké, které se směrem dolů mírně rozšiřují. Dobře budou vypadat i větší knoflíky.

Nákupní tipy (zleva): 1. Károvaná klasika (H&M, 899 korun), 2. Nebesky modrý (Tally Weijl, 899 korun), 3. Lesklý prošívaný (Reserved, 1999 korun), 4. Starorůžový s velkými knoflíky (Tally Weijl, 1449 korun)

Neboj se barev

Hitem letošního podzimu jsou barvy, netypické a nápadné kombinace. Pokud máš odvahu, pořiď si kabátek třeba v kanárkově žluté, výrazně modré nebo jasně červené.

Tip: Vyber si také svetr podle typu postavy. A přečti si rady, jakými střihy oblečení zakryješ nedostatky postavy.

Jestli razíš spíše sportovní styl, a proto máš raději bundy, ideální jsou příjemné barevné kombinace, nejvíce však tří barev, ať nemáš problém s kombinováním bot nebo kabelky.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

3 Comments
  1. Hezký článek … nedávno jsem viděla moc krásný kabát – zvířecí. Velbloudí barva s leopardím límcem, a měla jej na sobě pěkná kočka !!! :-)

  2. To mně se tady ty zvířecí vzory už dost přejedly… sama mám na zimu jasně fialová a žíhaný šedivý a nejradši bych sehnala na letošek ještě nějaký ve výrazné barvě, ale je to v obchodech bída :-( já zase dneska cestou do práce viděla hodne stylovou (asi?) Vietnamku – nádherný krémový kabátek s červenýma a modrýma kostkama, dokonale vypasovaný střih… vsadím se, že to byla nějaká hodně luxusní značka ovšem (soudě vzhledem k její kabelce a dalším doplňkům :-))

Leave a Reply

Your email address will not be published.