Pokoj – mé království

Můj dům, můj hrad. Tedy alespoň můj pokoj, můj hrad. A jak má správné království vypadat? Především mu má vládnout královna pevnou rukou. Kromě toho musí být taky královsky vybavený. Co ale dělat, když nemáš sta tisíce na zařízení? Nevadí, stačí to jen vzít za správný konec.

Za originální pokoj, ve kterém se budeš cítit jako opravdová královna nemusíš utratit majlant. Chce to jen trochu fantazie, trpělivosti a času.pokoj

Staré je teď nové

Abys zkrášlila svůj pokoj, zrenovuj starý nábytek. Jakékoli dřevěné skříně, stolky, zásuvky – všechno se bude hodit. Můžeš je obrousit a natřít veselými barvami. Jelikož je teď v kurzu retro a vše staré, natírej dřevo rádoby ledabyle tak, jako by už bylo ošoupané. Použij bílou, červenou, žlutou, zkrátka všechny barvy duhy. Máš v pokoji starou šatní skříň? Dej jí druhou šanci. Odmontuj dveře a udělej z ní vzdušný šatník. Každou poličku natři jinou barvou a na bok nalep třeba velké zrcadlo. Po obvodu můžeš nalepit také jemnou krajku.
Jistě objevíš na půdě i starý šuplík. Obrus ho a postav na bok jako na obrázku. Získáš tak originální knihovnu, kterou jen tak někdo nemá.
Stačí pár stovek a pořídit si můžeš i originální závěsy. Například v Ikee prodávají za pár korun závěsy s ornamenty, které si můžeš vybarvit podle svých představ. Na domalování použij fixy na textil.
Každá slečna potřebuje mít ve svém království líčící stolek. tedy stolek s velkým zrcadlem a spoustou šuplíčků na šminky, laky a další nezbytnosti. Dříve byly takové stolky běžné, možná, že tvoje babička ještě nějaký má a už ho nepotřebuje. Když ho upravíš výše zmíněným způsobem, může být středem celého pokoje. Budeš si pak připadat jako opravdová princezna a ke všemu se tvoje šminky nebudou válet po celém pokoji. Budeš je mít pěkně utříděné na jednom místě.

Originalita vede

Starý šuplík? Ne, nová knihovna
Starý šuplík? Ne, nová knihovna

Tvůj pokoj je nejen tvá vizitka ale i odraz tvojí osobnosti. Při zařizování nebo rekonstrukci se tedy zamysli hlavně nad tím co jsi, co máš ráda a takové věci si do pokoje pořiď. Umíš kreslit? Proč nemít nad stolem obraz vlastní výroby? Nebo tě láká všechno originální a chceš být vždy ve všem jiná? Pak pokoj zařiď právě tak. Místo klasického nábytku si ho můžeš vybavit třeba zahradním nábytkem – ratanové křesílko, zahradní stolek a další. Budeš si připadat jako v zimní zahradě. Stačí už jen pár květin.
Nezapomeň ani na zdi. Bílá je čistá, krásná barva a je pravda, že barevné zdi se často okoukají. Když se rozhodneš pokoj příště změnit, budeš ho muset i přemalovat. Proto jsem zastáncem klasické bílé, ale rozhodně nezůstane jen tak. Na vybílenou zeď si nalep samolepky k tomu určené nebo ji pomaluj. Zručnější z nás se mohou pustit do obrázků, ostatní nechť se pustí do geometrických obrazců, které si předem předkreslíš.

Ve svém pokoji se musíš cítit skvěle především ty. Proto si dej se zařizováním práci a nepodceň to. Když si dáš záležet, bude tvůj pokoj opravdu tvůj hrad a ty budeš královna, která má své bezpečné útočiště.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.