Proměna od kamarádky: Vyzkoušej si roli stylisty!

Holčičí věcičky, jako je třeba malování, péče o pokožku, vybírání trendy hadříků nebo zkrášlování vlasů, to všechno jsou pro většinu z nás naprosto běžné záležitosti. Je tvá kamarádka tak trochu “mimo”? Třeba jen neví, jak na to. Nabídni jí pomocnou ruku a vžij se do role stylistky!

Potřebuje tvá kamarádka stylistu? Pomoz jí

Chodí tvá kamarádka s věčně umaštěnými vlasy, ve vytahaných tričkách a s brýlemi á la Lenka Plačková? Jasně vzhled není všechno, i tak ji máš přece kvůli něčemu ráda a považuješ za kamarádku. Jak se obléká, ti je fuk. Možná však tvoji pomoc ocení! Vytáhni ji na dámskou jízdu a zapracujte společně na její nové imidži i sebevědomí!

Jak jí to nenápadně říct?

Přijít a vybalit na ni drsnou kritiku (i když upřímnost se cení!), že se ti její styl nelíbí a je nutné s tím okamžitě něco udělat, to by ji spíš vyděsilo nebo dokonce urazilo. Jdi na to strategičtěji. Zeptej se jí, co dělá o víkendu a navrhni jí holčičí kosmetickou akci nebo společné nákupy. Peníze zde roli nehrají – nemusíte přece rovnou na Pařížskou. I v sekáči se dá najít spousta slušných a hlavně originálních kousků.

Očista tváře a vhodná kosmetika

Jestli se nejprve vydáte na nákupy nebo začnete doma, záleží na vás. Než se ale pustíte do líčení, je dobré se nejdříve pobavit o tom, jak se která staráte o svoji pleť. Můžeš tak kamarádce nenásilně doporučit přípravky, které se osvědčily tobě anebo o kterých si myslíš, že by byly ideální pro její typ pleti. Pokud trpí na suchou pleť, je vhodné vybrat čisticí prostředky bez alkoholu, který vysušuje a použít takovou kosmetiku, která suchou pleť vyživuje. U mastné pleti se zaměřte na přípravky odstraňující přebytečný maz a dobře hydratují.

Pozornost věnujte také malovátkům. Od oka lze trochu odhadnout, jaké barvy budou lichotit její tváři, očím a vlasům, a podle toho vybírejte. Nejprve začněte s jemnými barvami stínů, lesků i rtěnek. Make-up je lepší zvolit  jemný a přirozený nebo jen tónovací krém, pokud se kamarádka není zvyklá líčit. Postupně můžete vyzkoušet více stylů líčení, u čehož si procvičíte i správné líčení.

V roli vizážistky ale rozhodně nemusíš být jen ty! Nechej kamarádku, aby nalíčila pro změnu tebe. Bude to větší zábava a tvá “svěřenka” si manipulaci s líčidly osvojí daleko lépe. Vysvětli jí při tom, jak správně který přípravek nanášet a jak se vypořádat třeba se slepenými řasami nebo přehnanými zdravíčky.

Jiný styl brýlí nebo kontaktní čočky?

Není pravda, že brýle kazí styl. Některým lidem to v brýlích sluší dokonce víc než bez nich. Jenomže pokud s výběrem obrouček šlápneš vedle, nespasí to ani sebehezčí oči. Pokud se tvá kamarádka brýlí nechce vzdát, nabídni jí, že s ní příště půjdeš vybírat nové brýle ty. Nebo spolu prozkoumejte nabídku kontaktních čoček. Pokud s nimi máš sama zkušenosti můžeš jí doporučit svého kontaktologa, poradit jak se o kontaktní čočky starat a kde na internetu je koupí levněji než běžně v optikách.

Konec zplihlých vlasů

Nejen pokožka potřebuje dostatečnou péči. Pokud tvá kámoška zrovna nemá peníze na kadeřníka a ty střihačské dovednosti máš, pusťte se do toho. Nejprve vyberte vhodnou barvy na vlasy a několik pečujících přípravků, od šampónů až po zábaly. Zastřihněte minimálně konečky, pokud se sama na velkou změnu necítí. Velkou, ale zároveň nijak drastickou změnou je ofinka Pokud jsi ovšem ještě nikdy nikoho nestříhala a nevíš, jak správně na to, raději se do stříhání nepouštěj. Kamarádku bys nepovedenou, i když dobře míněnou pomocí mohla od jakýchkoliv dalších pokusů odradit.

Až budete hotové, vyzkoušejte několik stylingových přípravků a stylů, jak se může sama ráno sama učesat. Pokud jste došly až do této etapy, začíná být z kamarádky opravdu nový člověk!

Jde se do finále: stylový outfit!

Celému zkrášlujícímu procesu ještě něco chybí, a tím je změna stylu oblečení. Pokud má kamarádka nějaké tělesné nedostatky, snažte se vybrat takové oblečení a doplňky, které nedostatky zamaskují a naopak vyzdvihnou její přednosti. Celý outfit se snažte sladit tak, aby to kamarádce po barevné a střihové stránce vyhovovalo. Respektuj také její přání a nic jí násilím nevnucuj, ovšem pokud trvá na starém svetru, který je plný cucků, snaž se jí nenápadně nasměrovat, aby se ho raději vzdala.

A hlavně: Není nutné nakoupit hromadu nových věcí. Pro začátek stačí pár stylových kousků nebo doplňků (klidně ze sekáče nebo ulovené ve výprodeji), se kterými je možné kombinovat staré součásti šatníku. Obyčejný svetřík doplní barevné korálky, staré džíny originální pásek, na starý kabát můžete našít zajímavé knoflíky…

Běh na dlouhou trať?

Je jasné, že styl jiného člověka (nebo i svůj vlastní) není možné změnit ze dne na den. Přece jen nejsme v pohádce a ani nežijeme v telenovele nebo fotorománu z dívčího časopisu! Navíc ne každý se hned dokáže vzdát svého původního vzhledu a pohodlí s ním související a adaptovat se na nový styl. Vždy je třeba spousta trpělivosti. Pokud u kamarádky vidíš, že jí rychlé změny nesedí, začněte pomalými krůčky a každý týden se věnujte jednomu z bodů tohoto článku.

2 Comments
  1. Nechat se stříhat od kamarádky? Uý nikdy více! Jednou jsme s nej kámoškou uspořádaly podobnou holčičí party, kde mi byla stříhána ofina. A hádejte, jak to asi dopadlo. Katastrofálně. Ne že by byla kámoška kdoví jak nešikovná, manuální práce ji náhodou jdou a klíďo by mohla dělat kadeřnici. Jenže toho dne se nám to nějak vymklo z rukou a jak jsme tu ofinku postupně zarovnávaly, začínala jsem čím dál tím víc připomínat kokos zkříženej se pštrosem, zkrátka děs a hrůza. Půl roku jsem potom musela chodit s vlasama ulízlejma na stranu, což u mě vypadalo fakt antisexy. Kadeřnice ze mě div nepukla smíchy:-D, že s tím prý nic nesvede, maximálně mi tu ofinu může ještě zkrátit, aby byla rovná, což jsem však okamžitě zamítla, protože v tu dobu pro mě znalmenal každej centimetr vlasů hrozně moc. Dva měsíce jsem se pak ládovala mrkvovejma šťávama – prý že to pomáhá na růst vlasů. Popravdě řečeno, růst vlasů jsem tím nijak neurychlila, jen jsem si vypěstovala pořádný odpor k mrkvi :-D.
    Ale jinak je takový holčičí den skvělý nápad, třeba ta mírná změna barvy vlasů, nákupy… Čověk si musí ovbčas pořádně zarelaxovat a s kámoškou si to užije o to víc! ;D

  2. Anita:tak to by asi nemohla být kadeřnice,když neví kdy přestat stříhat:D
    mě jednou ostříhala kamarádka ofinu a dopadlo to jakž takž dobře..každopádně ke kadeřnicím už v životě nepáchnu,stříhá mě přítel,to co já chci by dle mých zkušeností normální kadeřnice asi nezvládla,nebo nějak zbabrala..

Leave a Reply

Your email address will not be published.