Pryč s chemií. Chci zpět svoji přírodní barvu vlasů

Neustále experimentujeme s barvami a melíry nebo si u kadeřnice už tak dlouho poroučíme jednu a tu samou barvu pořád dokola, že už ani nevíme, jak vlastně vypadá naše přirozená barva vlasů. Rozhodla ses skoncovat s  barvením a vrátit se k přírodě? Slečna má pro tebe několik rad a tipů.

Návrat k původní barvě vlasů není vůbec jednoduchý – a hlavně vyžaduje dostatek trpělivosti. Většinou nás odradí už jen představa, že budeme rok chodit se zplihlou dvoubarevnou hrůzou na hlavě. Když na to ale půjdeš chytře, můžeš tento krajní případ obejít.
barva vlasů

Opravdu TO chci?

Pokud si barvíš vlasy už několik let, možná už ani nevíš, jak tvá přirozená barva vypadá. Během let mohla postupně lehce ztmavnout. Než se pustíš do čehokoliv, nejdříve otestuj, zda se sobě tak budeš líbit, aby tvá snaha nakonec nebyla zbytečná.

Jak na to? Vlasy si nech odrůst víc, než jsi zvyklá, aby ti ve vlasech vznikly aspoň dvoucentimetrové odrosty. Poté vlasy vyčeš z čela nahoru a pevně stáhni gumičkou do copu. Dlaněmi zakryj barvenou část vlasů tak, abys v zrcadle viděla pouze obličej a odrosty, a zhodnoť, zda ti tvá přírodní barva sedí k pleti. Pokud si nejsi jistá, nech si poradit od své kadeřnice.

Přirozené odstíny jsou někdy mdlé a pleť v nich není tak rozzářená. Řešením může být přeliv nebo melíry v o něco teplejším odstínu, než je tvá vlastní barva, který bude vypadat přirozeně, ale oživí tvůj vzhled.

Trpělivost především

Přechod k původní barvě vlasů může trvat i několik měsíců. Neznamená to ale, že po celou tu dobu necháš vlasy bez pozornosti odrůstat, jak se jim zrovna chce, nebo se musíš nechat ostříhat na kluka. Právě teď budou tvé lokny potřebovat kadeřnickou péči víc než kdy jindy.

První, co tě možná napadne, je koupit si v drogerii tónovací šampon v barvě podobající se tvé původní. To ale není úplně nejšťastnější nápad. Nikdy nevíš, jak barva chytne, a především pokud jsi odbarvená na blond nebo máš hodně světlé melíry, už po pár umytích budou vlasy vypadat vybledle, suše a bez života.

Daleko lepším řešením jsou melíry. Nech si do svých barvených vlasů postupně při pravidelných návštěvách kadeřnictví přidávat proužky v odstínu velmi blízkém tvé vlastní barvě. Barvené konečky se během několika měsíců zabarví na tebou požadovaný odstín a u kořínků chemická a přirozená barva začnou splývat. Po přibližně čtyřech takových melírech s minimálně šestitýdenními rozestupy můžeš s barvením přestat nebo mezi ním udělat delší přestávky. Nezapomeň vlasy pravidelně zastřihávat.

Jak se starat o přírodní barvu?

Pokud skoncuješ s  barvením, vlasům prospěješ, jelikož je už nebudeš zatěžovat chemií. Budou se méně třepit a lámat, ale na druhou stranu přírodní barva nemusí být tak oslňující a sytá jako ta umělá. Vlasy, které přestaneš melírovat, navíc ztratí strukturu, a tím pádem budou vypadat méně nadýchané. Vybírej si proto vlasovou kosmetiku pro lesk a objem.

Hodně udělá také dobře zvolený střih. Tam, kde účes dříve oživovaly melíry, si nech sestříhnout vrstvy. Vlasy si foukej přes velký kulatý kartáč, aby získaly tvar, nebo vsaď na něžné vlny.

 

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

9 Comments
  1. Jednou jsem si obarvila vlasy na blond.. Byla to moje osudová chyba :D – Teďka se chci vrátit ke své původní barvě vlasů, takže se mi tenhle článek hodil, díky moc. :-) Naštěstí mám mikádo, takže to nebude trvat tak dlouho, jako kdybych měla vlasy až na záda :D.

  2. Po pěti letech neustálého patlání si na hlavu melír jsem přešla na mou přírodní barvu. Od několika lidí jsem vyslechla, že v tom už nejsem tak výrazná, ale já jsem šťastná, že se nemusím každý den dívat na zničené vlasy. A když se podíváte kolem sebe, melír nebo blond barvu má dnes každý.

  3. A co mám dělat, když jsem ze své původní světle hnědé postupně došla až k černé a teď nevím, jak zesvětlit? Do svojí barvy jít nechci, ale chtěla bych přinejmenším alespoň tmavě hnědou…co mám dělat?

  4. tak tos mi vážně pomohla…při odbarvování a opětovném barvení si vlasy hafo zničím, což když mi konečně docela narostly, vážně není mým plánem…a btw: zrovna tohle řešení bych vymyslela i o půlnoci, ale jinak díky za radu…

  5. tak nechat odrůst,cos jiného myslela,že dostaneš za radu?:D já si z černý odbarvovala ofinu nesčetněkrát a mám je pořád kvalitní;)jestli myslíš,že ti někdo poradí nějakej způsob kdy během dvou minut bez jakýhokoli pošramocení budeš hnědovlasá tak to přeju hodně trpělivosti:D:D

  6. Odmalička mám dlouhé vlasy. Párkrát jsem ,,blbla” s obarvujícími šampony, nic víc. Na střední (to začaly být melíry v módě) jsem si nechala udělat melíry. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem měla na hlavě blonďaté a do toho tmavě hnědé melíry a celkově jsem si nechávala vlasy černě podbarvit. Vypadalo to skvěle. Bohužel ceny šly nahoru a když jsem při poslední návštěvě u kadeřnice nechala 600Kč, rozhodla jsem se, že s tím skončím. Vlasy mi postupně odrůstaly a vypadalo to strašně, tak jsem se nechala od kamarádky obarvit na hnědo. Vybrala jsem si barvu takovou, aby byla co nejvíce podobná mé přírodní barvě. Bohužel zhruba po měsíci se mi barva hodně vymyla a tak trochu ,,nazrzla”. Tak jsme se s kamarádkou rozhodly na tu mou palici frknout o něco tmavší hnědou. Nějak jsme to nevychytaly a měla jsem vlasy obarvené skoro černou. Nejprve jsem se zděsila, ale když se na to tak dívám zpátky, bylo to dobře. To už byl konec prváku, když jsem se takhle nechala obarvit a jak se mi barva postupně vymývala, podobala se více a více mé přírodní barvě. Na plném sluníčku byl rozdíl barev rozpoznatelný, ale normálně ne. Teď už jsem ve čtvrťáku a vlasy mám ještě delší než předtím, chci si je nechat narůst na maturák, a barva se mi drží už jen na konečkách vlasů, ale rozdíl barev je nepatrný. Pokud se někdo rozhodne nechat si odrůst barvu vlasů, doporučuji se nechat obarvit na několik odstínů tmavší barvy a potom si vlasů nevšímat. :-) Ani se nenadějete a bude to pryč :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.