Slečny testovaly zeštíhlující přípravky

nohyPo prázdninách jsem se snažila najet na klasický režim školní i cvičební. Musím ovšem konstatovat, že se mi už od samotného začátku lepí smůla na paty. Dovolenková kila se mě drží jako klíšťata, moje oblíbené sportovní centrum je právě v rekonstrukci a ty ostatní jsou buď na nic, nebo je tam pořád plno, nebo je to daleko, atd. Takže jsem si řekla, že přeci jen zkusím ty “pohodlné” krémy a gely. Jak je to s jejich účinky doopravdy?

Značka: Garnier
Tato firma se nám všem pomalu musí vrýt do podvědomí, vidíme ji totiž na každém kroku. Samozřejmě nabízí i řadu pro  zpevnění kůže, která obsahuje výtažky z kiwi, kofeinu a grepfruit. Přípravky je třeba aplikovat každý den nejlépe po sprchování. Po aplikaci je cítit lehce lepkavý pocit. To je způsobeno tím, že se kůže stahuje.
Cena: cca 200 Kč
Jana, 15: „S Garnierem jsem spokojená, ale zatím žádné velké změny nepociťuji, a to ho aplikuji již 3 týdny. Mám hladší kůži, která je příjemná na dotyk, ale jinak nic.“

Značka: Dermacol
I domácí firmy vyšly do boje! S českými heračkami v popředí zahájil Dermacol masivní kampaň za hubenější bříška, stehna a boky. Proto jsem neváhala a tuto řadu jsem dokonce sama odzkoušela.
Cena: cca 200 Kčnohy_big
Tereza, 20: „Používala jsem přípravek Slim gel speciálně vyvinutý na břicho. Musím uznat, že kůže byla hladší, pevnější a dobře hydratovaná, takže jsem si připadala pěknější. Ale upřímně jsem nezeštíhlela ani o 5 cm, natož o jednu konfekční velikost. Bylo to moje “placebo”, které jsem ráda a pravidelně aplikovala pro svůj dobrý pocit.“

Značka: Yves Rocher
Tato francouzská značka “zeštíhluje” své klientky již řadu let. Její výrobky mají zpevnit a zeštíhlit kontury bříška, případně je možné koupit si krém určený pro péči o celé tělo.
Cena: kolem 800Kč
Silvie, 18: „Tento krém jsem dostala zdarma k nákupu, jinak bych si ho asi nemohla dovolit. Také musím souhlasit s ostatními, že mám jemnější pokožku. Dokonce jsem ubyla o 3 cm v pase, ale nevím, jestli je to aplikací krému, nebo spíš tím, že jsem začala chodit na cvičení. Každopádně nečekejte žádné zázraky.“

Značka: Eveline
Málo známá značka, na internetu na ni slečny a paní vesměs pějí ódy. Po aplikaci gelu cítíte příjemné marzení a máte super pocit, že se s vámi něco děje. Obsahuje kolagen a elastin a používá se k zeštíhlení, redukci pomerančové kůže a strií.
Cena: 150 Kč
Marie, 19: „S tímto krémem jsem opravu spokojená, příjemně voní. Mám krásnější a pevnější kůži na břiše. I obvodově se můžu pochlubit s úbytky.“

Značka: Topvet
Produkty této značky jsem objevila pouze na internetu. Jejich gelové směsi hojně užívají sportující slečny a často se využívají k zábalům. Většinou se aplikují před cvičením, při němž krásně prokrví pokožku i se špíčky, takže je cvičení efektivnější.
Cena: 50-70 Kč
Anička, 16: „Skořicovým gelem od  Topvetu se natírám před cvičením, často mi až z prokrvení zčervená kůže. Samotný bez sportu je asi na nic. Taky musím prozradit, že trochu lepí a někdy trochu pouští barvu, ale jde to vyprat! Má své mouchy, ale jinak je fakt super!“

KONEČNÝ ORTEL:
– Není krém, který by za Tebe shodil špíčky! Nutný je pohyb a zdravá strava. Krémy a všechny podobné věci stojí spoustu peněz, snahy při pravidelných aplikacích a poté i zklamání, že jsou nikterak zázračné.
– ALE! Každé tělo je jiné, co na některé z nás funguje, na jiné nemusí a naopak.

Určitě existuje i mnoho dalších výrobků, které jste odzkoušely. Pokud máte nějaký tip, klidně nám napište!

Text: Terezka
Obrázek: SXC.hu

8 Comments
  1. já teď pár dní používám Aktivní zpevňující tělové máslo od Zoija (přírodní kosmetika) a jsem docela spokojená..ne, že by byly hned vidět výsledky, ale příjemně to voní a dobře se roztírá…a stálo jen 150Kč, tak nemůžu čekat hned zázraky :)

  2. Já používám Niveu : – My shioulete,a to je super.Břicho mám už úplně plochý.A toho jsem docílila tak,že jsem si břicho nejdřív promasírovala tou masážní věcičkou od Garnieru a pak si ho natřela tou Niveou.Je to supeeer.
    A nepoužívám žádný zeštíhlující tablety,protože to pak zhubnete jenom na prsách,takže to nedoporučuju.

  3. No já jsem měla asi před měsícem takový záchvat, že musím zeštíhlet a tak jsem koukala takhle v drogerce a nejvíce mě zaujala nivea My shioulete. A jak tak koukám na internetu, tak někdo píše, že to funguje a někdo zase, že ne… Takže to asi vyzkouším na vlasdtní kůži. :) a když to nebude fungovat zkusím jiný :)

  4. Co každému dobře pomáhá na celulitidu a zpevnit nožky je peelingový sprchový gel.Z DM značka Bslea.Stojí pouhých 60kč. Jen malá rada: nechte ho chvíli působit,než ho opláchnete.

Leave a Reply

Your email address will not be published.