STOP zplihlým vlasům

Trápí tě jemné a zplihlé vlasy? Pokud toužíš po maximálním objemu a nadýchaném účesu, přečti si následujících pár rad, které ti k tvému přání dopomohou.

 

Vlasová kosmetika
Dobrý pocit z vlasů pomůže tvé dobré náladě

Každá z nás se čas od času dostane do situace, kdy nejsme se svými vlasy spokojené. Jak tomu předcházet? A když už k tomu dojde, jakými kosmetickými přípravky se zplihlostí svých vlasů bojovat? Slečna ti přináší pár tipů.

1. krok – Výživa vlasů

Abys docílila vytouženého objemu, musíš svým jemným vlasům dodat tu správnou výživu. Křehký vlas tak získá potřebnou regeneraci, díky které nabude na objemu a síle. Vybírej tedy vhodný šampon i kondicionér. Vyhni se hutným a těžkým přípravkům! Ty potřebuješ lehký, nadýchaný a především regenerační přípravek. Kromě šampónu a kondicionéru si můžeš pořídit i další přípravky. Hodit se bude určitě maska na vlasy a taky péče pro pokožku hlavy, které by se také měla věnovat pozornost.

Tip: Skvělý výběr nejrůznějších přípravků na vlasy nabízí značka label.m, která je vhodná jak pro kadeřnický salón, tak i pro domácí použití.

2. krok – Výběr vhodného účesu a následný styling

Zplihlým vlasům pomůže i kvalitní účes. Proto doporučuji navštívit odborníky v kadeřnictví a nechat si poradit, jaký účes nejlépe sedne tvému obličeji a dodá vlasům na objemu. Uvidíš, že malá změna ti určitě prospěje.

Důležitý je ale i následný styling, ten začíná už foukáním, které je velmi důležité. Po umytí je vhodné, abys vlasy na chvíli zabalila do ručníkového turbanu. Rozhodně vlasy nijak nedrhni!! Jen si zbytečně polámeš a zničíš jejich strukturu. Nech vlasy tedy samovolně proschnout, ručník vsákne většinu přebytečné vody a poté může následovat foukání. Pokud budeš vlasy fénovat horkým vzduchem, určitě si pořiď ochranný termo-sprej, který má za úkol vlas chránit před sílou horkého vzduchu.

Tip pro maximální objem: Delší vlasy foukej v předklonu! Účes bude působit nadýchanějším dojmem.

Při fénování můžeš použít i kulatý kartáč, kterým dokonale vytvaruješ svůj účes. Pinetkou si sepni vrchní část vlasů a začni vysoušet ty spodní. Vyhrej si s konečky, jestli je vyfoukáš dovnitř nebo ven, záleží jen na tobě. Máš ofinu? Té taky věnuj pozornost! Až bude účes hotov, zafixuj ho lakem na vlasy, taky ho můžeš jemně doladit, například oddělením jednotlivých pramínků a podobně. Určitě nepoužívej gel, ten by tvoje vlasy zbytečně zatížil. Perfektní volbou je stylingová pasta, díky které docílíš dokonalého tvaru tvého účesu. Navíc je matná, takže vlasy nebudou vypadat mastně a zplihle!

S.O.S tip: Potřebuješ se urychleně zbavit zplihlých vlasů, získat na objemu ale nemáš čas na zdlouhavější přípravu, umytí a foukání? Nechceš vlasy tupírovat? Použij revoluční pudr na vlasy! Ten nejenže tě zbaví mastnoty, ale navíc zvedne vlas od kořínků. Účes tak během chvíle působí čerstvě a objemně.

 

Text: DK

Dana K.

Dítě sametové revoluce. Svůj život si nedokáže představit bez rodiny, hudby, přátel a velmi těžko by přežila i bez svého laptopu. Její největší slabostí je rybíz. Miluje léto, moře a hrozně nerada o sobě mluví.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.