Stylové botky na léto

Teplé dny, ač se to zatím nezdá, jsou tu. Každou chvíli se teploty zvednou a my konečně vytáhneme minisukně, šaty a další krásné letní kousky. Aby byl ale tvůj outfit dokonalý, nesmíš zapomenout vše sladit a k tomu patří samozřejmě i botky.

Spousta z nás neustále boty podceňuje a odchodí celé léto v jedněch žabkách. Boty ale mohou celý vzhled významně ovlivnit, takže bychom jim měly věnovat stejnou péči, jako výběru šatů.puvabne-bile-zabky-s-kvetinkami

Opravdu parné dny

Jakmile teploty překročí třicítku, snažíme se obléct co nejméně, abychom vůbec přežily. Na řadu tedy logicky přichází i lehká letní obuv – žabky a sandálky. Nemusíš si vybrakovat účet, aby sis koupila všechny druhy a hodily se ti ke každému kousku. Stačí, když budeš botky vybírat zodpovědně.
Zamysli se, které barvy ve tvém šatníku převládají. Dále pak se rozhodni, zda nosíš spíše romantickou nebo sportovní módu. Podle těchto dvou faktorů si vybírej i boty. Například bílou barvou nikdy nic nezkazíš, hodí se prakticky ke všemu. Naopak černé sandálky na léto moc nedoporučuji – působí těžce. Pokud si tedy koupíš jedny pásové sandály ve vhodné barvě a stylu, máš napůl vyhráno. Co se týká žabek (http://www.moderni-boty.cz/zabky-8), je lepší investovat trochu víc. Vzhledem k jejich tvaru musí být kvalitní, aby se řemínek mezi palcem nevytrhl. Pokud jsi spíše sportovní typ, pořiď si určitě silikonové nebo umělohmotné. Jsou pevné, dobře se čistí a vyrábí se ve velké barevné škále. Jestli si naopak potrpíš více na eleganci a krajky, skvěle se ti budou hodit žabky s mašlí nebo látkové. Volit můžeš neutrální, ale výraznější barvu, jako například bodrou, růžovou nebo zelenou.

I v létě zaprší

Na chladnější nebo deštivě dny by sis měla pořídit jedny uzavřenější boty. Buď tolik oblíbené crocsy nebo balerínky. Baleríny (http://www.moderni-boty.cz/baleriny-10) jsou snad nejpraktičtější boty, které znám. Díky jejich jednoduchému, čistému tvaru se dají vzít jak k sukni, tak ke kalhotám, kraťasům i šatům. Díky letošním trendům jsou na trhu hlavně baleríny z lakované umělé kůže, takže jim nevadí ani déšť. Stylů je nepřeberné množství a cenově jsou velmi příznivé, proto si můžeš směle pořídit dva až tři páry. Baleríny se neboj pořídit i v černé barvě, budou skvěle vypadat v kombinaci s džínami. Druhý pár vol ve výrazné barvě, díky které z nich uděláš módní doplněk. Například sytě červené se stejně červenou kabelkou krásně ozvláštní celý outfit. Mimo to je tento druh bot pohodlný a dělá opticky menší nohu. Pozor na baleríny se špičkou, které jsou sice módní, ale velmi rychle se špička okope – zvlášť neumíš-li chodit na podpatcích.

Výš, jen výšcvocky-ozdobene-uzasne-cervene-lodicky

Poslední boty, které bys měla mít na léto jsou lodičky. Nejlépe ty s volnou špičkou nebo páskové – prostě otevřené. Zda zvolíš platformu, klín nebo jehlové podpatky je už jen čistě na tobě. Obecně platí, že čím větší nohy máš, tím tenčí bys měla mít podpatek. Pokud máš čtyřicítky a pořídíš si lodičky na vysokém klínu, noha bude opticky vypadat ještě větší, jako kopyto. Jehlové podpatky nohu zmenší, prodlouží a zúží kotník. Musíš si ale dávat pozor, kam v nich půjdeš. Snad každá víme, jak problémové je chodit po dlažebních kostkách na takovém podpatku. Vyhni se opět černé barvě a neboj se zaexperimentovat. Doporučuji volit lodičky s uzavřenou patou, které lépe drží nohu.

Podtrženo, sečteno – pořídíš-li si na léto čtvery až patery boty, budeš vždy vypadat krásně, sladěně a přitom neutratíš nehoráznou částku. Vybírat boty můžeš i na internetu, kde jsou teď opět slevy. Pokud by ti boty neseděly, není problém je výrobci vrátit a vybrat si větší, menší nebo úplně jiné.

A jaké boty jsou tvoje nejoblíbenější?

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.